190 Shares 1933 views

Starożytny Egipt: medycyna i uzdrowienie

Nawet w czasach starożytnych, przedstawiciele niektórych cywilizacji osiągnął takie wyżyny w niektórych dziedzinach wiedzy, że nawet trudno uwierzyć dzisiaj. A niektóre tajemnice technologiczne naszych poprzedników nie są znane do współczesnych naukowców. Jednym z takich niesamowite cywilizacja starożytnego Egiptu. Medycyna, matematyka, astronomia, oraz inżynieria lądowa i osiągnął istnieje bardzo wysoki poziom. A tematem tego artykułu będzie konkretny lek.


Starożytny Egipt: Widoki medyczne i religijne

Wszystko, co zostało zrobione tutaj był ściśle związany z przekonań religijnych. Ogólnie rzecz biorąc, sytuacja ta jest typowa dla wielu starożytnych cywilizacji. Wierzono, że lek jest dziełem egipskiego boga mądrości Tota, który stworzył dla ludzi hermetyczne 32 książek, z których sześć zostało poświęcone przypadku lekarza. Niestety, wiadomość o tym magazyn starożytnej wiedzy przyszedł do nas referencji tylko pośrednich. Prace zostały same utracone.

Starożytny Egipt: wiedza medyczna i biologiczna

W uzupełnieniu do tych książek, a wiedza na temat biologii i anatomii istniał na papirusie. Najbardziej znanym z nich są papirusy Smith i Ebers. Przybyli do nas z połowy II. BC. Papirus Ebersa zawiera ogólne tematy medyczne, instrukcje i przepisy. W spuściźnie Smith opisuje cenne informacje o leczeniu stłuczeń i ran. Ponadto archeolodzy stwierdzono również kilka pism w ginekologii i pediatrii. Jednak medycyna starożytnego Egiptu miał również wady. Pomimo stałej praktyki autopsji i balsamowania zwłok wiedzy o ludzkiej anatomii i fizjologii nie otrzymaliśmy wiele rozwój. Było to przede wszystkim ze względu na istnienie zestawu zakazów w stosunku do martwego ciała. znacząco utrudnione one studia. Faktycznie, balsamowanie nie zajmuje nawet lekarzy i niektórych specjalistów, do których jednostka nie jest istotne z punktu widzenia leczenia chorób.

Starożytny Egipt: Medycyna i leczenie chorób

Do dzisiaj zachowały się teksty, które zawierają kompletną informacje na temat różnych chorób i sposobów ich leczenia. Jednocześnie utrudniał rozwój idei medycznych o ludzkich dolegliwości, które były oparte na idei wprowadzenia do organizmu pacjenta za złych duchów. Wśród innych przyczyn może być również zatrucie i pogoda. Dlatego najważniejszym elementem leczenia były magiczne rytuały i zaklęcia. Operacja przeprowadzona jedynie prostych czynności: nałożenie opony, zmniejszenie dyslokacji. Jednak diagnoza została dość dobrze rozwinięta. Tak więc Egipcjanie nauczyli się wykryć puls w różnych tętnicach. Mieliśmy dość pełny obraz obiegu, świadomy znaczenia serca. Który osiągnął szczyty w starożytnym Egipcie, to farmakologia, istniały w postaci różnego rodzaju mikstur leczniczych. Został on znany z dużej liczby leków. Sprawdzaj swoje wymaganych dawek dla różnych chorób. Na przykład, olej z oliwek, olej rycynowy, opium i szafran są stosowane.