773 Shares 3080 views

Niż rozcieńczyć lakier na paznokcie lub paznokcie, jeśli się zagęścił lub wysuszył?

Trudno sobie wyobrazić nowoczesną dziewczynę bez manikiuru. I jeszcze trudniej wyobrazić sobie różnorodność środków do pielęgnacji paznokci. Różne oleje, kremy, wspaniałe narzędzia i oczywiście lakiery wszelkiego rodzaju. Ale prędzej czy później każda lady spotyka fakt, że w konkretnym momencie, kiedy wymagany jest określony kolor, okazuje się, że jest zwiędły. Niż w celu rozcieńczenia lakieru na paznokcie w takiej sytuacji? I jak zapobiegać, choć tymczasowe, ale nadal szkody lakieru? Porozmawiajmy dalej o wszystkim.

Co jest przyczyną?

Na początek musimy zrozumieć, dlaczego takie metamorfozy są ogólnie związane z lakierem. Faktem jest, że z tak zwanym suszeniem z lakieru ciecz odparowuje, dlatego najpierw gęstnieje i zaczyna leżeć nierównomiernie iz bąbelkami, a następnie całkowicie zatrzymuje się nałożenie. Jest to konsekwencja naturalnych procesów, ale lakier może pogarszać się z powodu banalnej niewłaściwej obsługi i nieprawidłowego traktowania: spadki temperatury (przechowywanie w ciepłownictwie lub zimno) również negatywnie wpływają na ten lek. Jest kilka sposobów na ocalenie lakieru, porozmawiamy o nich później.

Jak uniknąć?

Przed zastanowieniem się, jak rozcieńczyć polski paznokci, warto wspomnieć, jak prawidłowo go przechowywać. Po pierwsze, nie musisz eksperymentować z temperaturą podczas przechowywania – najbardziej optymalny jest zwykły pokój. Przy nakładaniu lakieru na gwoździe najlepiej jest uniknąć narażenia na ekstremalne temperatury. Więc malowanie paznokci w otwartym płomie, z którego pochodzi ciepło, nie będzie najlepszym pomysłem: nie przyczynia się to do długotrwałego zachowania powłoki.

Od czasu do czasu warto wstrząsnąć każdą butelką, aby zapobiec wyschnięciu. Mimo to, niezależnie od tego, jak to brzmi, trzeba używać lakierów tak często, jak to tylko możliwe: po otwarciu butelki do wnętrza dostaje się tlenu, który aktywuje procesy chemiczne w lakierze, nie pozwalając, aby lakier pogłębiał się i wygładził. Ponadto, aby zwiększyć ten bardzo napływ tlenu, przed zamknięciem butelki konieczne jest uderzenie wnętrze.

Stosowanie rozcieńczalników

Przed rozcieńczeniem zagęszczonego polerowania paznokciowego produktami tak szeroko stosowanymi w domu można używać specjalnych płynów oferowanych przez producentów lakierów, tak zwanych rozcieńczalników. Podobnie jak inne kosmetyki są podzielone na profesjonalną i publiczną, pierwszą, oczywiście, o wiele bardziej skuteczną, chociaż są one znacznie droższe.

Wystarczy dodać kilka kropli rozcieńczalnika do butelki lakieru, wstrząsnąć butelką, a lakier będzie jak nowy. Rozcieńczalnik nie potrwa więcej niż miesiąc, ale ze względu na fakt, że potrzebuje bardzo mało, jedna standardowa butelka może trwać kilka lat. Trzymaj ten środek potrzebny również w temperaturze pokojowej – hipotermia jest niebezpieczna.

Dodanie przezroczystego lakieru

Po drugie, jeśli lakier pogrubiał, można dodać do niego trochę przezroczystego lakieru, chociaż ta metoda nie jest szczególnie długotrwała. Po zmieszaniu lakier bezbarwny ciągnie pigment z kolorowego pigmentu i przykleja go na gwoździe. Wystarczy jeden taki rodzaj mieszania dla jednego lub dwóch plam, więc będziesz musiał regularnie stosować tę metodę.

Dodanie środków do usuwania lakierów, acetonu i innych rozpuszczalników

Trzeci sposób jest najczęstszy: nawet w Związku Radzieckim kobiety wiedziały, jak rozcieńczyć wysuszony polski paznokci. W słoiku z zepsutym lakierem dodano trochę pieniędzy, aby usunąć go – rodzaj domowego analogu rozcieńczalnika. Jednakże przy stosowaniu produktu z acetonem lakier będzie wymywany szybciej, dlatego należy to wziąć pod uwagę. Połowa butelki lakieru będzie musiała użyć jednej czwartej łyżeczki acetonu lub środka, aby usunąć lakier bez niego. Przy okazji, można go zastąpić zwykłym rozpuszczalnikiem domowym – ta metoda jest jedną z najtańszych, ale, co ważniejsze, bardzo niebezpiecznych. Nie można dostać się tylko do oparzeń chemicznych, gdy stężenie rozpuszczalnika w lakierze jest przekraczane, ale także trucizna z oparami chemicznymi. Ponadto nikt nie wyklucza, że lakier będzie całkowicie nieodpowiedni do użytkowania.

Wzrost stopnia

Następny domowy sposób, także dobrze znany, rozgrzewa się. Co robią z dżemem, który pogłębia? To prawda, na chwilę podgrzej dzbanek w gorącej wodzie. W żadnym wypadku nie można używać wrzącej wody – butelki szklane mało prawdopodobne, aby docenić tę różnicę temperatur. Lakier staje się bardziej płynny.

Inną ciekawą cechą tej metody jest to, że w żadnym wypadku nie potrząśnij butelką – wtedy działanie sody, w której pojawiają się pęcherzyki po wstrząsaniu, będzie działać. To w zasadzie nie jest konieczne, aby wiedzieć, co rozcieńczyć polski paznokci, istnieją inne sposoby jego resuscytacji. Należy zauważyć, że ta metoda jest bardzo krótkotrwała: gdy cieczy wewnątrz butelki ostygnie, znów przestanie być normalnie przyłożona do gwoździ.

Dodanie wody micelarnej

Nawet można rozcieńczyć zagęszczony polski paznokci? Woda micelarna. Ostatnio coraz częściej pojawia się w arsenale dziewcząt, ale niewiele osób wie, że oprócz czyszczenia skóry, nadal można zapisać wysuszony lakier. W butelce należy dodać około łyżeczkę wody i pozostawić do odstania tej mieszaniny na chwilę. Lakier będzie jak nowy.

Nietypowe lakiery

A niż rozcieńczyć lakier na paznokcie na bazie żelu? W tym przypadku nie ma sensu polegać na powyższych metodach, lepiej jest natychmiast dodać silny alkohol – wódkę lub alkohol medyczny – do butelki. Problem polega na tym, że nadużywanie tej metody znacznie wpłynie na jakość powłoki: będzie znacznie łatwiej uszkodzić i pęknie szybciej niż zwykły lakier żelowy.

Jest jeszcze jeden niestandardowy lakier, karakeler, który pozwala tworzyć na powierzchni paznokci pęknięcia, bardzo płynne i szybko schnące, dlatego bezsensowne jest reanimowanie, nawet wyżej wspomniane metody nie pomogą.

Podsumowując

Więc, niż rozcieńczyć polski paznokci? Warto pamiętać, że lepiej nie używać alkoholu i alkoholu – nowoczesne lakiery nie bardzo lubią tę okolicę. Aceton ma również pewne wady – a to zepsuło płytkę do paznokci, więc nie niszcz jej ani jako rozcieńczalnika, ani jako środka do usuwania lakieru. Lepiej jest porzucić środki do rozcieńczania lakieru, które zawierają skład kwasów i tłuszczów – żaden z tych elementów nie przyczyni się do długotrwałego zachowania powłoki. Z należytą troską ręce zawsze wyglądają niesamowicie – nic nie jest przyjemne dla oka niż doskonała manicure.