545 Shares 9764 views

Czy wiesz, co jest największym dinozaurem na świecie?

Przez długi czas naukowcy mieli wątpliwości, co największego dinozaura na świecie. Wierzono, że największym drapieżnikiem – to tytanozaury. Jednak z odkrycia doszło czas i stało się jasne, że tak nie jest. W tej chwili największe dinozaury na świecie – to diplodokidy. Są popychane do położenia tytanozaury, gigantozavrov i tyranozaury, które zostały wcześniej uznane za największe.


Dinozaury – wyjątkowa istota. Niestety, żaden z nich nie przetrwał do dnia dzisiejszego. O tych niezwykłych zwierząt, możemy dowiedzieć się tylko z wykopalisk. Tłumaczenie z języka greckiego słowo „dinozaur” znaczy „straszny jaszczur”. Ale tak to jest: jeśli przyjrzeć się bliżej, jaszczurkę – małą kopię ogromnego dinozaura. Są one podobne, a szkielet i łuszczenie się powierzchni skóry i inne cechy struktury ciała. Jednocześnie dinozaury były rzeczywiście najgorsze drapieżnikami ogromnych rozmiarów. Jeśli dzisiaj na świecie są tacy ludzie, to oni spowodowali strach i panikę wśród ludzi.

Badacze doszli do wniosku, że te olbrzymie zwierzęta zamieszkiwały Ziemię 160 milionów lat temu, podczas ery mezozoicznej. Wymieranie dinozaurów – to część „wielkiego wymierania”, kiedy świat zniknął wiele różnych rzeczy: latające gady, skorupiaki, gadów morskich i innych.

Jak wspomniano, wszystkie dinozaury były absolutnie fenomenalne rozmiar, który trudno sobie wyobrazić nowoczesne ludzi, ale wśród nich byli mistrzami w ich wielkości.

Pierwszy – i największy – dinozaur na świecie, a raczej jego szczątki zostały znalezione w 1815 roku w Stounsfilde, w Oxfordshire. Według Odkryli fragmenty kości szczęki i należą do szerokiej drapieżnych jaszczurki Sauria. Zostało to ogłoszone w 1824 roku na konferencji, która odbywa się w Royal Geological Society, profesor geologii na Uniwersytecie w Oxfordzie.

Od 2007 roku sądzono, że największym dinozaurem na świecie – (. Łacińskiej futalognkozaur) futalognkozaur. Pozostałości tego potwora zostały znalezione po prawie dwóch wieków po odkryciu pierwszego dinozaura w 2007 roku w Argentynie, w prowincji Neuquén. Jak sugeruje paleontologów, odnosi się do grupy tytanozaury. Można przypuszczać, że wszedł do Ziemi około 85 milionów lat temu. Jego nazwa pochodzi od dwóch słów: futa i lognko. Przetłumaczone z języka Indian, którzy zamieszkiwali na terytorium Chile i Argentynie, to znaczy „gigant szef”. Zgodnie z założeniami naukowców olbrzymia osiąga długość jego wielkości do 34 metrów. przypuszczalnie jego waga – około 80 ton.

amficelias (łac.) – amficelias Jednak w 2010 roku na całym świecie nowy typ został wprowadzony. Ten gatunek należy do rodziny Diplodokidy. Zgodnie z dowodami naukowymi, do tej pory jest to największy dinozaur na świecie. Uznał ten stwór zostały wykonane w formacji Morrison, na terytorium Bighorn Basin. Niestety, tylko wynik znajdzie – ugrupowanie kręg – upadł niedługo po zabiegu oczyszczania i nie zachowało się do tej pory. Dziś dowodów jego istnienia jest tylko rysunek. Nic dziwnego, że wielkość, a nawet istnienie tej istoty, jest wątpliwa.

Ale jeśli nadal amficelias istniał, to jest nie tylko największym dinozaurem na świecie, ale także największy znany stworzeń. Jego długość wynosiła około 40-60 metrów, a masa – do 150 ton. Z tych danych wynika, że amficelias jest dwa razy dłuższy od niebieskiego wieloryba i dłuższych prawie 10 metrów przed futalognkozaur że był to największy dinozaur.

Naukowcy nie spocząć na laurach. Do tej pory mamy wysunął pogląd, że dinozaury były bardziej masywne. Na przykład, bruhatkajozaur, którzy żyli na Ziemi podczas okresu kredowego.