277 Shares 7038 views

Gipsosfera chmury – sadzenie i pielęgnacja

Lekkość i łaska daje bukiet obecności gipsipila. Małe, jakby unoszące się w powietrzu, kwiaty bujne, jak białe chmury, gwieździste kwiatostany. Najbardziej delikatna roślina, piękna, jak przypływ wiatru w gorącej godzinie. Wszelkie kwiaty w suplementach bukietowych. A zimą daje ciepłe wspomnienia letnich przygód, nie zaniknie w suchym bukiecie. Gypsophila – Gypsophila – z rodziny Goździków. Ludzie nazywają miłością i trafnością: obracać pole, huśtać, a także – oddech dziecka. To roślina jest poezją. I wszędzie – jej ojczyzna: żytofilia znajduje się w Eurazji, w Australii iw Afryce.


Rodzaje gipsosfizy

Zwykle jest to naga roślina o nieekranowanej łodydze, która może być prosta lub rozciągana wzdłuż ziemi do długości do pół metra. Ale są prawie krzewy do metra i pół. Kwiaty są zazwyczaj białe, małe (pięć do siedmiu milimetrów). Istnieje różowa gipseta o różnych odcieniach. Odmiany weneckie mogą być białe i różowe. Roślina uprawiana jest od XVIII wieku i wciąż nie straciła popularnej miłości. Jeśli połączysz dwa greckie słowa – "gips" i "przyjaciel", otrzymasz jedno słowo – gipsepila. Sadzenie i pielęgnacja są bezpośrednio związane z tym nazwiskiem. Ta roślina żyje wapnem i rośnie głównie na wapień.

Gypsophila. Sadzenie i pielęgnacja

Wczesną wiosną rozpoczyna się siew i sadzenie gipsopli. Konieczne jest umieszczenie go w glebach przepuszczalnych dla wody. Jest wczesną wiosną, by zadbać o rośliny uprawne, bylinowe i roczne. Kiedy tylko przeżyjesz wiosnę gipsepila, sadzenie i pielęgnacja z nim się skończą, musisz przygotować podpory. Krzewy rosną szybko. W naturze pełzają na ziemi, aw ogrodzie trzeba podtrzymywać wagę roślin na wadze – jest tak piękna, a nawet rosnąć gipspila będzie znacznie lepsza. Latem, tuż po kwitnieniu, należy wyciąć krzaki, a następnie powstają nowe pędy. Jesienią jest tylko przeszczep do głównego miejsca sadzonek, które wzrosły wystarczająco dużo od wiosny, a także mulczowanie i schronienie na zimę – mróz boi się gypsophila. Sadzenie i opieka w tym roku są zakończone. Nie ma za dużo kłopotów z tą wspaniałą rośliną. Ale co kwiaty przez cały rok! Gypsophila to prawdziwa ozdoba ogrodowa. Jak piękne są jej wzorzyste cienie, jak promienie słońca odbijają się w tych mętnych kolorach! W cieniu nie bądź niegrzeczny, ale daj jej więcej światła! W dobrze oświetlonych miejscach rośnie skokowo, a do godziny gipsfila. Zdjęcie wyraźnie pokazuje urok tej rośliny zarówno w bukiecie, jak i na winorośli. Jedynym zagrożeniem jest ścisła woda gruntowa. Jeśli nie ma innego miejsca, musisz podnieść grzbiet wysoko, w przeciwnym razie gipsfilia może umrzeć, przy czym lądowanie i odejście są podstawowe. Doskonale sąsiadują z nagietkami, eschol'tsiey, godetsiyu. Propagowane przez nasiona i formy frotte – i sadzonki, szczepienie. Ta sprawa jest raczej kłopotliwa, procent korzeni jest raczej niski. I dbałość o sadzonki potrzebuje specjalnego.

Elegancka gipsfilia. Sadzenie i pielęgnacja

Jest to roczna roślina, ogólnie mówiąc, dla leniwych. Aby rosnąć elegancki gipsipila – Gypsophila elegans – jeszcze bardziej prosto. Jest to naprawdę wyjątkowo elegancka, nie tak wysoka, jak wieloletnia, nigdy nie frotte, ale jej kwiaty są nie tylko białe, ale także różowe, liliowe, a nawet karmazynowe. Rośnie wyjątkowo szybko – w ciągu półtora miesiąca będzie zadowolona z bardzo bogatej kwitnienia. To prawda, kwitnienia wdzięku gypsophila nie jest bardzo długa, ale ta wada może być wybaczona. Po prostu zasiać wiosną co dwa tygodnie po sobie. A w lecie niektóre z nich się skończą – inne krzaki dotrą na czas. Kwitnienie może być wykonane w sposób ciągły.