864 Shares 5695 views

Wyłuszczenie gałki ocznej – co to jest?

Wyłuszczenie gałki ocznej – usunięcie oka. Jest to stała metoda leczenia różnych chorób oczu. Jest on stosowany w przypadkach, gdy choroba zagraża życiu zwierzęcia.


Wyłuszczenie gałki ocznej: świadectwo

Przeznaczyć następujących powodów:

  1. Ciężkie nieuleczalne urazy, takie jak perforowanej lub pękniętego gałki ocznej.
  2. Niekontrolowana jaskra.
  3. Infekcja lub zapalenie się na powierzchni lub wewnątrz oka, które nie reagują na leczenie.
  4. Rak oka.
  5. Wrodzona zmęczenie oczu.
  6. Choroby oka poza orbitę.
  7. Choroba w oku, która może rozprzestrzenić się na resztę ciała.

Wyłuszczenie gałki ocznej i jest zarezerwowany w ostateczności, aby złagodzić ból jakiegokolwiek oka, szczególnie jeśli jest on ślepy i nie potrzebuje zwierzę. Wyłuszczenie i ślepota są dobrze tolerowane przez psy i koty.

Opieka weterynaryjna usunąć oczy kotów

Przed wyłuszczenie gałki ocznej kota zwykle próbuje uratować oko. Dzięki zaliczek, które miały miejsce w ciągu ostatnich 20 lat w dziedzinie okulistyki weterynaryjnej, można obecnie skutecznie leczyć wiele chorób oka, które nie odpowiedziały na leczenie, aw wielu przypadkach zwierzę zachować widzenie.

Kiedy rak jest diagnozowany w lub wokół oka, gdy oko jest ślepa i uporczywie bolesne, lub gdy koszt leczenia oka jest zbyt wysoka w stosunku do właściciela jako początkowego leczenia można wybrać wyłuszczenie gałki ocznej.

Zabieg chirurgiczny

Istnieją dwa warianty wyłuszczenie chirurgicznego:

  1. Usunięcie wszystkich tkanek w obrębie gałki ocznej, w tym mięśni i innych tkanek otaczających, zwanych ektoteratsiey. Procedura ta jest stosowana przede wszystkim w celu usunięcia nowotworowych masowych oczy.
  2. Usunięcie gałki ocznej bez podejmowania wszystkich otaczających tkanek nazywa wyłuszczenie jest procedura najczęściej wykonywane. Po usunięciu skraju powieki oka na stałe zamknięty szew. Gdy rosną włosy, wyglądają koty wróci do normy.

Czasami użycie implantu orbitalnej. Jest on umieszczony po usunięciu oka, w celu przywrócenia objętości gałki ocznej i poprawy ruchu lub ruchomość protezy oka i od wieków. Gałka oczna jest lekko wydłużone Średnica kuli około 24 milimetrów. Aby zapobiec jej ujścia do oczodołu, implant w przybliżeniu ta wielkość może być umieszczony w przestrzeni przechwyconego oka jest stała i pokryte kapsułki i błony śluzowe, obejmujące naturalne twardówki. Implanty mogą być wykonane z wielu materiałów, z których najbardziej powszechne są tworzywa sztuczne, hydroksyapatyt, stopu metalu lub szkła.

Później, gdy spojówka uzdrowiony i pooperacyjny obrzęk spadła, można stworzyć protezę oka, aby zapewnić naturalny wygląd oka. Jego kształt jest płyta w kształcie kubka, dzięki czemu można go zmieścić w kieszeni od wieków na całym połączeniu pokrywającej implant orbitalnej. Zewnętrzna część protezy oczne malowane i wykończone naśladować naturalny kolor oczu, kształt i blask. To może być okresowo usuwany i oczyszczone.

Opieka pooperacyjna na wyłuszczenie

Po rozdziale działanie (część łączącą) muszą być chronione aż do leczenie jest zakończone. Kot może być odesłany do domu z kołnierzem elżbietańskiego aby zapobiec tarcie lub uraz w miejscu zabiegu chirurgicznego. Antybiotyki mogą być przepisane jeśli oko orbita zostały zakażone lub podczas zabiegu chirurgicznego.

Zwykle niewiele jest pooperacyjny obrzęk, a jeśli oko zapalny przed operacją, w regionie można również zaobserwować siniaki. Czasami kot może kichnąć, nos i na tej samej stronie, po której odbywa się operacja, można przydzielić niewielką ilość płynu krwawienia. Objawy te są zwykle akceptowane przez dwa do czterech dni. Szwy są zazwyczaj usuwane w ciągu siedmiu do dziesięciu dni.

Miej oko na swojego zwierzaka po zabiegu. Jeśli istnieją jakiekolwiek objawy przewlekłego obrzęku, czy jest jakiś wyciek z pokładów, jeżeli zwierzę nie czuje się dobrze, powiadomić lekarza weterynarii. Większość zwierząt w pełni odzyskać od zabiegu i czuć się normalnie w ciągu 48-72 godzin.

Jaki jest wyłuszczenie wynik?

Celem wyłuszczenie – ulga od bólu spowodowanego warunkami początkowymi oka, które doprowadziły do zabiegu. Większość zwierząt do życia przez kilka dni po zabiegu. Pod warunkiem, że pozostałe funkcje oczu (to znaczy, że widzi), psy nie odczuwają utratę jednego oka. Po krótkim okresie adaptacji ich mobilności, powrót do normalnego zachowania. Czasami pies chcesz usunąć oba oczy. Może się to wydawać dziwne lub gwałtowne, ale ma to swoje zalety. Operacja może poprawić jakość życia i wyeliminować ból. Oczywiście, że pies jest ze specjalnymi potrzebami, potrzebują dodatkowej opieki i bezpieczne środowisko, ale co do zasady, zdrowego i szczęśliwego być kochany przez swojego mistrza.