115 Shares 4920 views

Marchewski Losinoostrovskaya: opis, uprawa

Do tej pory rolnicy mogą wybrać dla siebie rodzaj warzyw, które lubią. Porozmawiajmy dziś o smacznej i zdrowej marchwi. Istnieje wiele odmian, na których pracują hodowcy, niektóre z nich są odpowiednie do uzyskiwania wczesnych produktów, inne są wykorzystywane do siewu na zimę.


Najważniejszą rzeczą dla marchwi jest nie tylko jej plon i zdolność przetrwania do nowej uprawy, ale także to, że jest nośnikiem karotenu i cukru. Nie ma takiej osoby, która lubi słodkie marchewki. Najbardziej popularne wśród rolników samochodów ciężarowych niedawno stał się odmiana Losinoostrovsky.

Marchewski Losinoostrovskaya: opis odmiany

Ta odmiana należy do warzyw średniej wielkości, jego sezon wegetacyjny wynosi 80-120 dni. Liście marchwiowe mają piękny zielony kolor. Korzenie występują głównie w glebie, czasem widocznej nad powierzchnią do 4 cm. Na lekkiej glebie łatwo wyciągają się.

Marchewko Losinoostrovskaya ma uprawę korzeniową cylindrycznego kształtu, intensywny kolor pomarańczowy. Jego długość wynosi od 15 do 20 cm, waga wynosi 100 lub więcej gramów. Ta odmiana ma niezaprzeczalne zalety:

• Ciało jest raczej soczyste, pomarańczowe.
• Rdzeń jest mały, jego kolor jest podobny do koloru masy papierniczej.
• Końcówka jest rozwarty, powierzchnia ma małe soczewica.
• Wydajność do 6,5 kg.
• marchewka Losinoostrovskaya prawie nie jest podatna na choroby.
• Odporny na stalking.
• Doskonale toleruje zimno z powodu tego, co może być zasiane zimą.

Ta odmiana jest uniwersalna. Jego doskonałe właściwości smakowe pozwalają na stosowanie marchwi w żywności dla dzieci i przygotowywaniu soków.

Zasady i terminy sadzenia

Gładkie łóżka marchewki z listwami otwartymi są prawdziwą ozdobą niemiłych miejsc, nawet dla ogrodników, którzy nie mają doświadczenia. Marchewki uważane są za najznakomitsze rośliny korzeniowe w ogrodach warzywnych w chwili obecnej. Ciesz się dobrymi zbiorami pięknych, nawet owoców może być tylko ten, kto przestrzega zasad uprawy.

Jedną z zasad sadzenia jest czas siewu marchwi. Są one bezpośrednio uzależnione od celów rolników ciężarowych i charakterystykę samej odmiany. Marchewki Losinoostrovskaya z podzimnego siewu stosuje się do sprzedaży w okresie letnim, gdyż długoterminowe przechowywanie nie jest odpowiednie.

Aby uzyskać wczesne produkty z marchwi wysianych wiosną, należy siewać, gdy gleba rozgrzeje się do +8 stopni. Spróbuj to zrobić wcześnie, aby używać całej wilgoci w glebie. W południowych regionach będzie to koniec marca lub pierwszych dni kwietnia. Ostateczny okres siewu nasion marchwi na południu kraju to 20 lipca.

Uprawa marchewki

Prawie każdy rezydent latem ma co najmniej mały grzbiet, na którym nigdy nie zapomni o porzuceniu marchewki. Młode marchewki dla każdego nie będą zbędne, chcesz spróbować soczystych i pysznych korzeniowych warzyw – poszedł i szarpnął. Ale że dorastała zdrowa i piękna, będzie musiała ciężko pracować.

Aby uprawiać marchewki w ogrodzie, musisz wiedzieć, jak wybrać odpowiednie miejsce do sadzenia. Gleba musi być luźna i płodna. Najlepszymi marchewkami są ogórki, pomidory, kapusta, rośliny strączkowe i ziarna, a także cebula.

Na gorszej ziemi nie można oczekiwać dobrego zbioru. Aby nawozić glebę, potrzebujesz trochę wiedzy. W tych miejscach, w których zasiewana marchewka z Losinoostrovskaya, w tym roku nie da się zrobić nawozów świeżych. Jeśli ta zasada zostanie naruszona, rośliny główne będą rozgałęzione. W przypadku nadmiernego wzrostu liści, zgrubne uprawy korzeni i wzrost ich zawartości azotanu powodują dużą dawkę nawozów azotowych.

Marchew dobrze reagują na stosowanie nawozów zawierających potas i wapń. Przy wyższych dawkach nawozów potasowych marchewka stanie się słodsza, smaczniejsza, a plony znacznie wzrosną.

Marchewski Losinoostrovskaya: recenzje

Marchewka tej odmiany, biorąc pod uwagę opinie hodowców warzyw, doceniane są z następujących cech: smaczne, słodkie, łagodne, odporne na zimno, ukochane przez dzieci. Ci, którzy od wielu lat uprawiają tę odmianę, pewnie oświadczają, że w lecie jest lista świeżych warzyw.