286 Shares 5939 views

Fioletowy chimera: opis, rozmnażania, uprawy i odmiany

Fani domu fioletowe wartości kolorów wzruszającym pięknem i delikatnością. Ale przede wszystkim przeznaczyć fiołki lub fiołki, który jest unikalnym podgatunek fioletowy chimera wśród ogromnej różnorodności kolorów. Co to jest ten cud jest i dlaczego hodowcy z całego świata zbierają tę roślinę?

Saintpaulia, kim jesteś?

Saintpaulia – przedstawiciel rodziny GESNERIACEAE tropikalnych. To należy do rodzaju kwitnienia i jest uważana za jedną z najbardziej popularnych roślin w pomieszczeniach. Przynajmniej jeden z tytułów tego rodzaju – fiołki, do normalnej pokojowej Fioletowy kwiat nie ma zastosowania. Są to zupełnie różne rośliny. Fioletowy lub bratek, – przedstawiciel rodziny fioletu i ogrodzie, a nie tropikalny kwiat.

Który kwiat nazywany jest chimerą?

Nie każdy Saintpaulia jest chimerą. Tak nazywamy zakład, w którym komórki są splecione fiołki różnych odmian, zrośnięte. Wyjątkowa jest fakt, że pierwotne komórki roślin między sobą nie mieszać. Każdy płat składa się z dwóch warstw genetycznych różniących się kolorem. Warstwa bazowa zawiera komórki barwienie tła płatów, a także zapewnia dodatkowy jasne pasma lub punktowy. Jeśli wykonujemy przekrój płatek, tło (podstawowy) oraz dodatkowe komórki są wyraźnie rozróżnialne.

znaczenie

Dlaczego niektóre rodzaje fiołków zwanych „violet chimera”, teraz jest to jasne. I to, co w rzeczywistości jest to, że nazwa?

Słowo „chimera” pochodzi z mitologii greckiej. Było to nazwa mitologicznego potwora, który ma głowę lwa, ciało kozła i ogonem smoka. Jeśli ta istota powiedziała biologów, mają podkreślić, że ciało składa się z trzech grup komórek tkanki o różnych cechach genetycznych. Zgadzam się, że istnienie takiego organizmu wierzyć wystarczająco mocno, co doprowadziło do powstania tego słowa drugą wartość. W ten sposób zaczęto nazywać fantazyjne wyobraźnię, która jest trudna do wierzy. Fioletowy chimera – najdziwniejszych fantazji stworzone przez człowieka z naturalnych materiałów. Prawdopodobnie, bo to i doceniam.

Jak są chimerami

Bez względu na to, jak ciężko naukowcom wydedukować chimerę w laboratorium jeszcze nie wyjdzie. Po raz pierwszy taki kwiat jest wynikiem mutacji częściowych. Stało się to tak: duża grupa komórek odziedziczył objawy matki i mniejszego odsetka komórek – Znaki innego rodzaju. Ta mutacja wystąpiła ponad sto lat temu, właśnie w momencie, gdy Saintpaulia został udomowionych i stał się popularny w Kwiaciarstwa krajowym.

Chimeryczne mutacje były najpierw całkowicie losowy. Fakt, że różne rodzaje tkanek tuż obok siebie i nie mieszać, więc mutacja była niestabilna i rzadko reprodukowane podczas odtwarzania. Tak różowy fioletowy chimera fioletowy prążek przy reprodukcji dał rośliny monochromatyczne.

Pierwsza trudność

Oficjalna społeczność natychmiast nie zgadzają się, że chimery mogą być traktowane jako odrębne klasy fiołków. Amerykańscy ogrodnicy amatorzy społeczności – fiołki, motywowane jego odmowę, mówiąc, że rośliny uzyskać powielanie powtórzyć kolor jest niemożliwe, gdy Czerenkowa. Mam długi, aby udowodnić, że fioletowy kwitnienia i liści chimery (Saintpaulia) podaje inne metody rozmnażania.

Dziś okazało się, że niestabilność odtwarzania można przezwyciężyć, a problemy z rejestracją nowych odmian tam. Jednakże, sposoby wytwarzania takich roślin jest bardzo pracochłonna, który nie mógł nie wpłynąć na cenę chimer. Na przykład, w Ameryce, dziecko fioletowy chimera wynosi od 5 do 30 dolarów.

Typy chimer

Pomimo faktu, że kolory chimer jest bardzo zróżnicowana rośliny są oddzielone tylko dwa typy kolor:

 1. Bezpośredni. W tym przypadku podziałka ma jaśniejszy kolor niż centralne paskiem.
 2. Odwrócić. W takim chimerowym środkowy pas jest lżejszy niż płatek bazowej.

Ale nawet w tym dziale nie są rośliny, które nie mieszczą się w ramach jednego z typów. Arkusz ten może być chimerą. Violet Saintpaulia jest po prostu niesamowite z ekscentryczności. Tak więc, na przykład, liść chimer monochromatyczny kwiat, ale są unikalne wzory na liściach, co jest również bardzo piękne.

chimery klasy

Odmiany fiołków sporo. Oficjalna lista ponad stu. Niektóre odmiany są uważane za drogie kolekcjonowania, niektóre – do przemysłowej. Często klas handlowych to wartość mniej ozdobne, ale mają długą obfite kwitnienie.

Generalnie, fiołki chimery, odmiany, które są czasami trudne do sklasyfikowania są następujące odmiany:

 • norma;
 • mini;
 • polumini;
 • zawieszka (ampelo lub przyczepy);
 • arkusz.

Otrzymuj nowe odmiany dzięki ciężkiej pracy, ale czasami ich uszkodzenia genetyczne i zazwyczaj daje chimeryczne Saintpaulia kwiatów. Kwiaciarnia jest gospodarzem unikalnych chimer, istniejących w jednym egzemplarzu.

Jak propagować chimerę

Zwykły fioletowy jest łatwo rozmnażane przez sadzonki liści. Chimera, jak już rozumieć, liczba ta nie przechodzi. Fiołki rozmnażać chimery jest znacznie trudniejsze. 3 typ przeznaczony do produkcji potomstwa powtórzenie fantazyjny kolor:

 1. Zakorzenienie łodygi. W tym przypadku cechą szypułki Saintpaulia, która ma podsadka z uśpionym zarodku. Kiedy kibicowania łodygi kwiatowej wychodzi z uśpienia bud i rozwija się dziecko. Zatem przechowywane chimeryczny jakości kwiatów.
 2. Ukorzeniania wierzchołki roślin rozdzielono. Górna część kwiatu jest cięty bez uszkadzania punkt wzrostu oraz sadzonki w doniczkę z substratem łatwe. W ciągu miesiąca, końcówka jest utrzymywany w warunkach szklarniowych, tworząc korzenie.
 3. Naruszenie warunków wzrostu roślin. Po usunięciu resztek roślin wierzchołków stożków wzrostu, co prowadzi do wytworzenia nowych punktów wierzchołkowych bocznych. Pasierbów można rozdzielić i kibicowania, zachowując fantazyjne rośliny barw podstawowych.

Czasami szczęście kwiaciarnia i pasierbów tworzone są na samej rośliny. Fioletowy hodowla chimera, która nie wymaga dodatkowego wysiłku – wielki sukces.

prawo opieki

Aby kwitnienie piękno dobrze czuł w nowym domu, konieczne jest zapewnienie odpowiedniej opieki. Aby to zrobić, trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 • Fioletowy chimera preferuje okna na wschodniej lub zachodniej stronie.
 • Lokalizacja powinna być dobrze oświetlone, ale nie pozwolił na działanie promieni słonecznych.
 • Najkorzystniejsza temperatura w pomieszczeniu – + 22-24 ° C Co ciekawe, gdy uprawa chimer jest konieczne, aby utrzymać ten sam dzień temperatura i noc. Jeśli będzie się wahać, kwiaty dostać malonasyschennuyu gamę kolorów, a różnią się od siebie.
 • Podczas pompowania zawartości temperaturę Saintpaulia można przyciemnić i tracą kolor fantazji. Kwiat się monotonna, ale w odpowiednich warunkach, to drzewa ponownie po chimeryczna.
 • Podlewanie Saintpaulia konieczne broniła wody w temperaturze pokojowej. Podlewanie może być wykonane zarówno na patelni i na górze. Nadmiar wilgoci jest odprowadzana w ciągu 10-15 minut. Częstotliwość podlewania zależy od temperatury i wilgotności w pomieszczeniu. Zwykle jest to 1-2 razy w tygodniu.
 • Nie potrzebne są częste karmienie chimery. Ale jeśli kwiat jest wyczerpany, możliwe jest stosowanie cieczy lub granulowany nawóz dla Saintpaulia. Nie można objadać roślinę. Optymalnie, aby nawóz raz w miesiącu.

Wykonując powyższe zalecenia, można rozwijać piękną, niezwykłą roślinę, która będzie ozdobą plantatora.