528 Shares 3554 views

W jakiej temperaturze dać przeciwgorączkowe dziecko? skutecznymi lekami

Dzieci są ciekawe, a czasem nieuważny do jego stanu. W związku z tym, często chorobą gwałtownych zmian temperatury albo gdy dziecko łatwo pot i prowadzony w otwartym płaszcza.


Wszelkie opiekuńczy matka wcześniej odkrywania wszystkie sposoby szybkiego i skutecznego leczenia przeziębień, a także w jaki sposób można znacznie obniżyć gorączkę. I naprawdę nie chcę lekarstwa zbyt wiele rzeczy dla dzieci. Więc na co temperatura dać przeciwgorączkowe dziecko? Kwestia ta została omówiona w dalszej części artykułu.

Kiedy dziecko może być podawany był przeciwgorączkowe

Do pewnego momentu organizm może odeprzeć samej infekcji. Jest to naturalny proces, który opozycja może osłabiać układ odpornościowy dziecka. Jeśli temperatura jest poniżej 38, wziąć przeciwgorączkowe wcześnie. Ciało ma szansę poradzić sobie z zarazkami. Jeżeli znak na termometrze jest przekraczana, to jest czas, aby zacząć działać.

Poniższe zalecenia, które może określić zasadność stosowania leków przeciwgorączkowych:

  • W nieobecności wirusa na inne choroby i w wieku mniej niż trzech miesięcy, aby rozpocząć otrzymywanie szczególnego leku w celu obniżenia temperatury potrzebnej do 38-38,5 ° C.

  • Jeśli dziecko było charakterystyczne dla normalnego stanu zdrowia, a on jest starszy niż 3 miesiące, możliwe jest użycie przeciwgorączkowe w temperaturze 39-39,5 stopni, lub jeśli nie będzie wyraźny dyskomfort bóle, złe samopoczucie, ból głowy i mięśni.

  • W przypadku, kiedy odkryto hipertermii i dzieci odmawiają jedzenia i wody, ich stan zdrowia się pogarsza, a zwłaszcza pojawienie się gorączka, bóle mięśni, bladą skórę, suche, gdy są zimne stopy, należy natychmiast udać się do leczenia z zastosowaniem leków, które obniżają gorączkę.

  • Jeżeli przed tym ciałem spotkał się z gorączką sudorgi, wysoka temperatura wzrosła i zauważyć poważnych chorób układu krążenia i płuc, można rozpocząć odbieranie przeciwgorączkowe do 38-38,5 stopni.

Oprócz konkretnych narzędzi trzeba wiedzieć więcej, a postać dawkowania leków, aby zapewnić bezpieczne leczenie. Obecnie najskuteczniejszym reduktor gorączka dla dzieci – to „Paracetamol”. Można kupić świece, syropy, zawiesiny lub tabletek.

Można również rozważyć zastosowanie niesteroidowy lek przeciwzapalny „Ibuprofen”, która charakteryzuje się skutecznością i czas działania ze względu na efekt przedłużenia. Jednakże, aktywny środek, tym większe działanie uboczne i przeciwwskazania może wystąpić. Więc używać go w nagłych przypadkach.

„Nemisulid”, znany także należy do przeciwgorączkowe w wysokiej temperaturze. U dzieci, jego zastosowanie jest ograniczone ze względu na fakt, że lek jest słabo poznana i nadal jest w stanie badań i ulepszeń. Należy traktować w ten sposób dziecko w wieku powyżej 12 lat.

Skonsultować się z ekspertami

To musi być koniecznie napisany skierowanie od lekarza. Przed użyciem tego lub jakiegokolwiek innego leku, to pomaga zrozumieć, w jakiej temperaturze, aby dać dziecku przeciwgorączkowe. Ponadto, z różnych opcji, aby wybrać ten, który pomoże w danym przypadku. Brać pod uwagę wiek dziecka. Po przeciwgorączkowe dla dzieci od 3 lat różni się od tego zaleca się przyjmowanie dziecka do dorosłego.

Należy wziąć pod uwagę obecność lub brak alergii. Różne preparaty o różnym czasie trwania i formy użytkowania. Przeciwgorączkowe syropy mieć taki skutek, jak tabletki, ich zawartość jest pokazany w ciągu pół godziny po podaniu. Istnieją inne sposoby odzyskania.

metody alternatywne

W postaci czopków brane przeciwgorączkowe w wysokiej temperaturze w dzieci. W tym przypadku wynik przyjdzie w ciągu czterdziestu minut. Będziemy musieli poczekać dłużej, ale bardziej wydajne i efekt.

Niektóre dzieci nie chcą przyjmować lekarstw lub nudności. Następnie środki przyjmowane doustnie nie są odpowiednie. Przed wprowadzeniem czopków kał. Lek najlepiej jest wykonywać w godzinach wieczornych.

Temperatura 38,5 – jest to sygnał, że nadszedł czas, aby wziąć leki. Jeśli zdecydujesz się wziąć tabletki lub syrop, patrzeć ostrożnie, aby zapewnić, że nie jest zawarty dodatków chemicznych i środków aromatyzujących nie powoduje skutków ubocznych. Ciało dziecka jest bardzo delikatny. Należy wziąć to pod uwagę, zwłaszcza jeśli wybrano przeciwgorączkowe dla dzieci od 3 lat.

Zwłaszcza jeśli jest to pierwsze doświadczenie z konkretnym lekiem. W tym przypadku wystarczy, aby skonsultować się z pediatrą. Specjalista powie dokładnie w jakiej temperaturze dać przeciwgorączkowe dziecko, w jakich dawkach, najlepszą opcję dla danej epoki.

Kiedy te instrukcje uważnie zbadać siebie, bo stawką jest zdrowie swojego potomstwa, tak że nie może być mowy o frywolności. Można podejść do wyleczenia, ale pediatra uzna to za konieczne, aby zmienić dawkę. Oparcie się na ekspertów i postępuj zgodnie z jego instrukcjami. On mówi dokładnie, co zrobić, jeśli temperatura dziecka.

Nie przesadzaj z dawką

Między biorąc tabletki musi wynosić co najmniej cztery godziny. Nawet jeśli termometr rejestrowane temperatury 38,5 i dziecko skarży się na złe samopoczucie, iść daleko, i dać mu zbyt wiele lekarstw byłoby błędem, too.

Aby obniżyć gorączkę – to nie ma na celu wyleczenia jej dziecka. Jest tylko na łagodzeniu objawów. Pacjent czuje się lepiej, ale konieczne jest, aby kontynuować leczenie choroby, w rzeczywistości było z powodu tej choroby. Niewielu rozumie, co zrobić, jeśli temperatury dziecka. Należy również zrozumieć, dlaczego okazało się, że przyczyną była.

Najbardziej popularne leki

Najczęściej pediatrzy powinni wziąć przeciwgorączkowe. Ten "Paracetamol" i podobne preparaty: "Panadol", "Efferalgan" "Tylenol", "Dolomol", "Kalpol", "Dofalgan", "Meksalen". Biorąc je wszystkie na raz, można obniżyć temperaturę o 1-1,5 stopni. Akcja potrwa do 4 godzin.

Jeśli występuje wysoka gorączka, jest możliwe tylko dwa razy mniejszy efekt. Dziecko może być zbyt wrażliwy na tych funduszy. Używanie „Iuprofena”, „Nurofen” i „Ibufena” nie tak bezpieczne, ale jest bardziej skuteczne.

Wiedząc, co temperatura dać przeciwgorączkowe dziecka iw jakiej dawce, aby to zrobić, będzie w stanie sprawnie i skutecznie poprawić kondycję rodzimych stworzeń. Może to być użyteczne środki „Viburkol” odnoszące się do homeopatii. To łagodzi ból i gorączkę.

Czego nie robić

W żadnym wypadku nie należy używać „aspiryna”, „antypiryną”, „fenacetyną” „” „aminopiryna dipyrone”, jak również inne środki, które są wytwarzane przy użyciu powyższych leków. Są bardzo silne, a nawet dorośli często nie zaleca się korzystania z nich ze względu na drastyczne skutki dla jelit i innych narządów. Co jest już mówimy o delikatnej organizmu dziecka. Lepiej ograniczyć do bardziej łagodnych metod.

Metody, testowane przez pokolenia

Jeśli zwracamy się do tradycyjnej medycyny, można również dowiedzieć się kilka opcji do zwalczania ciepła. Znana praktykę alkoholem lub octem.

Jeśli dziecko ma mniej niż trzy lata, to najlepiej nie używać tych opcji, ponieważ zbyt małym dzieckiem, mogą być niebezpieczne. Jego skóra jest tak czuły, że wchłania wilgoć środowisko. Może się zdarzyć, toksyczny, zatrucie alkoholem.

Niech dziecko dużo wody, świeżych soków owocowych bez miąższu. Witaminy zawarte w żurawiny, wiśnie, pomarańcze, maliny, żurawiny, są niezwykle przydatne w takiej chwili słabości. Zrobić sok i traktować swoje dziecko.

Start z miękkich i łagodnych opcji

Można korzystać z różnych „paracetamol” dzieci, które usunie ciepło i ból, które są charakterystyczne dla przeziębienia, grypa, zapalenie ucha środkowego, ostrej infekcji wirusowej dróg oddechowych i okresów, gdy ząbkowania.

Jednak za pomocą tej metody warto poczekać, jeśli jesteś w rękach noworodka i wciąż jest tam trzy miesiące. Ciało jest nadal zbyt wrażliwy. Jeśli istnieje syndrom Gilberta, niewydolność nerek lub wątroby, cukrzyca lub wirusowe zapalenie wątroby również powinni zachować szczególną ostrożność.

Jako efekt uboczny może powodować świąd, obrzęk naczynioruchowy, methemoglobinemię, wysypka, niedokrwistość, małopłytkowość. Przedawkowanie może rozmawiać w tych przypadkach, jeśli nie ma nudności, zaburzenia pracy wątroby, wydaje się blady, wymioty, utrata apetytu.

traktowane z namysłem

Jeśli po zastosowaniu „paracetamol” nie było niepożądane, albo nie dać pożądanego efektu, zaleca się, aby użyć „ibuprofen”. Nie należy stosować tego leku, jeśli dziecko cierpi na alergiczny nieżyt nosa, kaszel, pokrzywki lub astmy. Ponadto, nie pozwól jego dzieci, które mają mniej niż trzy lata problemy z układem krążenia, wrzodziejące zmiany przewodu pokarmowego, choroby nerek i wątroby, osłabienie słuchu.

Po awarii w trakcie leczenia może powodować biegunkę, nudności, reakcje alergiczne, wymioty, ból w żołądku. Nie należy wykluczać alternatywną występowanie pokrzywki, świąd, bezsenność, zawroty głowy, zapalenie pęcherza moczowego, niedokrwistość, małopłytkowość, wysypka, skurcz oskrzeli, ból głowy, nadpobudliwość, zaburzenia nerki, leukopenia.

W przypadku przedawkowania może zmniejszyć ciśnienie krwi, bóle brzucha, tachykardia, wymioty, głowicę ciężkości, kwasicę metaboliczną, niewydolność nerek, szumy w uszach.

Jeśli chodzi o homeopatycznym „Viburkola”, może być stosowany w chorobie żadnego ochrony dróg oddechowych dziecka. W medycynie wiele funkcji, w tym usunięcia zapalenia i gorączki, gdy stosuje się terapię połączone. Kompozycja zawiera konhe, Pulsatilla, Dulcamara, hamomillu, belladonnie Plantage. Rzadkie skutki uboczne i przeciwwskazania. Mogą wystąpić, gdy zwiększona wrażliwość na składniki leku, płynący w reakcji alergicznej.

Subtelności tego problemu jest naprawdę bardzo dużo, i to jest najważniejsze, są one zależne od stanu zdrowia, dobrego samopoczucia najcenniejsze stwory, które mamy – dzieci. Więc uważaj na przestrzeganie wszystkich instrukcji i odnosić się do specjalisty po poradę.