525 Shares 2544 views

Czy to możliwe, w dzień, aby dokonać napraw. Prawo na remonty w weekend

Być może słowo „remont” i „sąsiadów”, nawet w tym samym zdaniu połączyć niebezpieczne. I budowniczych, i najemcy budynków mieszkalnych zdają sobie sprawę z tego, co jest zagrożona. Czy to możliwe, w ciągu dnia, aby dokonać napraw? To pytanie prawdopodobnie zadał wiele. Po tym wszystkim, aby być w sytuacji, w której wiertło sąsiad piosenka po prostu nie daje resztę jedyny wolny dzień – to nie jest nowość. Być może sam jesteś na progu zbliżających napraw. Pozwól nam dokładnie zrozumieć, kiedy i ile można hałasować gdybyśmy zaczęli naprawiać mieszkanie na weekend.


Jak by nie łamać prawo?

Wszyscy, którzy choć w jakiś sposób związane z budową, powinni być świadomi wszystkich obowiązków. Zgodnie z przepisami obowiązującymi do przeprowadzenia naprawy może rozpocząć o godzinie 8.00, a zakończy je nie później niż 21.00. Jeśli system nie spełnia, uważają, że łamią prawo i może być pociągnięty do odpowiedzialności za to administracji.

Remont mieszkań w weekendy i święta są surowo zabronione. Jeśli jednak trzeba zrobić remont, który obejmuje hałas w sobotę lub niedzielę, trzeba będzie zaplanować i skoordynować je z ich sąsiadami. W przeciwnym razie, mają pełne prawo narzekać was do odpowiednich organów.

Jeśli zamierzasz robić zmian do mieszkania lub konwersji, to dla takich prac musi być odpowiednia rozdzielczość. Jeśli naprawa jest tylko tapetowanie lub malowanie okien (lub robi inne manipulacje cichy), a następnie powiadomić moi sąsiedzi opcjonalne.

Podsumowanie Wnioski

Podsumujmy. Zabronione jest:
– każdy dzień tygodnia, aby korzystać z narzędzi, które tworzą hałas przekraczający dopuszczalne limity (40 decybeli);
– przeprowadzenie manipulacje w pokoju, który może zaszkodzić sąsiadów i znajduje się obok siedziby;
– gruz budowlany postu w miejscach publicznych i korzystania z wyciągów jak wyciągów materiałów budowlanych i usuwania odpadów po zakończeniu prac budowlanych;
– bez zgody sąsiadów w celu przeprowadzenia prac naprawczych przez ponad cztery miesiące.

adresowanie

Niezastosowanie się do tych zasad należy najpierw porozmawiać z sąsiadami. Jeśli nie odpowie na żądanie, a następnie można przejść do przodu i złożyć reklamacje nie tylko w Moszhilinspektsii, ale także do prokuratora. Ten problem i okazją do podjęcia odpowiednich usług.

kary

Jeśli sąsiedzi i przekracza poziom dopuszczalny hałas i nie zatrzymuj się remonty w weekend, ustawę „O zapewnieniu dobrostanu sanitarno-epidemiologicznej populacji” sugeruje nałożenie grzywny gwałcicieli. Jeśli już złożył skargę, sprawcę pod kodem wykroczenia administracyjne, grzywny już odpowiednie władze.

Kiedy ponownie odwołać kwota grzywny zostanie podwojona i ewentualnie konfiskatę przedmiotów, które czynią hałas, więc lepiej nie łamać prawo. Naprawa weekend nie jest tak istotnym czynnikiem do naprawy w ogóle. Jeśli masz już i takie drastyczne działanie nie powstrzyma gwałcicieli, sprawa jest dalej do sądu i zostanie podjęta na tym poziomie.

Zawsze można negocjować

Chciałbym dodać, że wszyscy jesteśmy, a najemcy i budowniczych. Chociaż szczegółową odpowiedź na pytanie, czy jest możliwe, aby dokonać napraw w ciągu dnia, należy pamiętać, że istnieją różne sytuacje w życiu.

Nie myśl, że jeśli ekipa remontowa pracuje bardzo głośno, to ze względu na fakt, że są źli ludzie, a ty po prostu chcą drażnić. Lub jeśli chcesz umieścić dziecko spać w ciągu dnia, ale tym razem naprawa jest właśnie nabiera rozpędu, a wraz z tym dźwiękiem da się spać, nie bój się, pójść do sąsiada i po prostu rozmawiać z budowniczych. Wytłumacz im, że masz małe dziecko, a on potrzebował po południu od 13.00 do 15.00 na sen, poprosić o tej porze budowniczych zaangażowanych mniej hałaśliwą pracę (wierzcie mi, to jest zawsze tam). Konstruktorzy to też ludzie i mają rodziny, dzieci, będą słuchać życzenie!

możemy modelować sytuację

Wszyscy rozumiemy, że żadna naprawa nie jest pozbawiona pewnej hałasu. Ale nie wszyscy sąsiedzi mogą żyć z nim i skandali roślinnych. Załóżmy symulować sytuację. Zacząłeś naprawy. Biorą czasu wolnego od pracy, może nawet zablokowało pion z wodą wokół wejścia. Jesteś zatrudniony zespół może już zapłacił za pracę budowniczych, ale tutaj w środku zgiełku i gwaru zły sąsiad przychodzi i zaczyna grozić. Co zrobić w tym przypadku? Czy to możliwe, w ciągu dnia, aby dokonać napraw? Aby uspokoić sąsiada, konieczne jest również, aby zdawać sobie sprawę z prawami, które są przywiązane do prac naprawczych.

inna sytuacja

Innym przykładem. 09 maja. Uważaj na koncercie telewizyjnym. W pracy, każdy dostał w końcu nadszedł tak długo oczekiwany wypoczynek. Położyć się na kanapie, a nawet przez chwilę wydawało się, że jesteś w raju, ale nie było. Sąsiad zbyt szczęśliwy weekend, zdecydowaliśmy się dokonać napraw i wbić młotkiem prawym nad głową. I żadna kwota perswazji i żądanie Ta osoba nie pracuje. Uważa on, że on ma rację, a reszta po prostu nie jest zainteresowany.

kompromis

Jak widać z tych dwóch modeli, nie ma prawa remontów w weekend nie będzie anulować. Każdy z nich może być na jednej i na drugiej stronie. Mamy te same osoby się jeszcze nauczyć i znaleźć wyjście z każdej trudnej sytuacji sam, a pożądane jest, jeśli wynik będzie spokojny i weźmie pod uwagę interesy obu stron.

Jest takie słowo jak „kompromis” i musi nauczyć się wykorzystywać do innych celów. Kłótnia do dziewiątki z sąsiadami nie jest dobra perspektywa, bo trzeba żyć z tymi ludźmi, być może bardziej niż kilkanaście lat. Spróbuj przełożyć drastyczne środki w najdalszym zakątku umysłu i wykorzystywać je tylko wtedy, gdy po prostu nie ma innego wyjścia.

I wreszcie,

Czy to możliwe, w ciągu dnia, aby dokonać napraw? Oczywiście, ktoś kto nie powiedział. Ale jeśli dotknie cię, a innym razem, z wyjątkiem weekendów, po prostu nie podkreślić gdy ten sam kontrakt z prac remontowych? Tylko jedna odpowiedź. Żadne prawo nie chroni cię jak jesteś. Tylko negocjować. Nie zapomnij, aby ostrzec swoich sąsiadów o nadchodzącej aktualizacji. A jeśli jesteś po drugiej stronie, być wyrozumiały i porozmawiać z sąsiadami, jeśli stało się ich hałas. Ustawy i prawa są obecne, ale lepiej nie iść do sądu i dowiedzieć się polubownie!