273 Shares 6447 views

Smartphone Lenovo P780 nie włącza się – naprawę lub wymianę?

Lenovo jest chińską popularną firmą. Chociaż technologia ta jest produkowana w Chinach, Lenovo jest jedną z nielicznych firm produkujących naprawdę produkty wysokiej jakości. Wiele produktów można znaleźć dużo tańsze niż konkurenci, a są lepsze pod względem jakości. Oczywiście ta firma nie ma wszystkiego tak sprawnie. W niektórych smartfonach, komputerach i laptopach występują niedociągnięcia, które ujawniają się z długą operacją.


Teraz rozważymy raczej popularne urządzenie Lenovo P780. Wielu użytkowników po roku pracy, telefon zaczyna gorzej. Jak to się objawia? Podczas uruchamiania Lenovo P780 nie włącza się lub nie zawiesza się na bagażniku. Oczywiście nie jest to jedyny problem, jaki napotykają użytkownicy. Na przykład zaniedbany telefon jest zalany wodą. Co zrobić w tym przypadku? Zastanówmy się.

Smartphone zawiesza się i nie ładuje

Jeśli telefon nie włącza się, najlepszą opcją uzdrawiania będzie miga. Aby nie zepsuć telefonu w całości, zaleca się go zabrać do profesjonalistów, którzy mogą w ciągu kilku godzin wrócić do smartfona. Taka procedura wynosi 500 rubli. Oczywiście, to sporo, ale dostaniesz gwarancję, że będzie działać po reflashing.

Jeśli nie chcesz umieścić urządzenia w centrum serwisowym, możesz spróbować wszystkiego samodzielnie. Dowiedzmy się jak.

Wymagane elementy

Więc Lenovo P780 nie włącza się, co musimy to naprawić? Bierzemy komputer lub laptop, kabel USB i pobierz program Flash Tool. Oczywiście nadal potrzebujemy odpowiednich kierowców. Aby je pobrać, wpisz Lenovo P780 4pda na pasku adresu i załaduj sterowniki z tej witryny.

Ponowne flashowanie telefonu

Zdejmij pokrywę z smartfona i podłącz ją do komputera za pośrednictwem portu USB. Na laptopie otwórz menedżera urządzeń. Wracamy do telefonu. W pobliżu gniazda karty SIM znajduje się przycisk Załóż ponownie, który musisz nacisnąć.

Po wykonaniu czynności na komputerze w menedżerze urządzeń pojawi się smartfon. Kliknij na niego i zaktualizuj sterowniki (można je pobrać lub zaktualizować przez Internet).

Jeśli wszystko zrobiłeś, możesz przejść do następnego kroku. Teraz musisz odłączyć telefon od komputera i uruchomić program Flash Tool.

Aby rozwiązać problem powodujący, że Lenovo P780 nie włącza się, należy ponownie reflash urządzenia. Po pierwsze, w programie kliknij przycisk Zrzut rozpryskiwania. W oknie, które zostanie otwarte, wybierz lokalizację, w której znajduje się oprogramowanie układowe. Kliknij plik, a narzędzie otworzy je. Wszystkie pliki muszą być zaznaczone. Zaznaczamy pole, gdzie napisana jest DA DL All With Sum Check i kliknij przycisk Upgrade.

Po kilku minutach program będzie gotowy do pracy z oprogramowaniem. Bierzemy telefon i podłączamy go do komputera. Gdy urządzenie zostanie określone, zainstaluje oprogramowanie układowe. W ciągu 10 minut zielony krąg powinien się zapalić, co oznacza pomyślne zakończenie procesu.

Wyłącz telefon i uruchom. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, smartfon zostanie uruchomiony i będziesz mógł ponownie zainstalować wszystkie aplikacje.

Lenovo P780 nie włącza się po włożeniu do wody

Jeśli telefon dotarł niedawno do wody, konieczne jest szybkie wyciągnięcie go. Nie próbuj go natychmiast włączać, więc tylko zmniejszysz szanse na odzysk. Jeśli nie wyłączy, to zrobisz to. W rzeczywistości z powodu wody nastąpi zwarcie, konieczne jest zmodyfikowanie pamięci Lenovo P780, akumulatora i innych elementów. Powinieneś zrozumieć, że poprzez różne porty USB, ładowanie, otwory na mikrofon, woda szybko osiągnie znaczące szczegóły, które z kolei zakłócą działanie urządzenia.

Wymiana Lenovo P780 nie jest potrzebna do momentu pełnego upewnienia się, że telefon nie działa. Pamiętaj, że nawet jeśli umyjesz urządzenie w pralce, pozostanie możliwość pozostawienia go w pralce. Najważniejsze jest przestrzeganie instrukcji.

Podstawowe zasady

Co zrobić, jeśli Lenovo P780 nie włącza się po upadku do wody?

  1. Jak już dowiedzieliśmy, wyłącz telefon. Jeśli urządzenie zostało podłączone do ładowarki, powinno być bardzo ostrożnie odłączone od sieci. Pamiętaj, że woda prowadzi elektryczność idealnie, więc możesz być porażona prądem. W takim przypadku lepiej wyłączyć dom lub mieszkanie, a następnie uzyskać i wyłączyć telefon.
  2. Po wyłączeniu telefonu konieczne jest przytrzymanie baterii. Następnie weź papierowe ręczniki i wytrzeć urządzenie do sucha. Ponadto należy się upewnić, że wszystkie dodatkowe urządzenia są wyłączone (słuchawki, karta SIM, karta pamięci itp.).
  3. Aby całkowicie pozbyć się wody, możesz trochę delikatnie rozmontować telefon i wytrzeć go z wnętrza. Pamiętaj, że jeśli co najmniej jedna kropla pozostaje w środku, prowadzi do korozji lub zwarcia.
  4. Suszenie telefonu może być odkurzane, ale nie trzeba zamykać urządzenia bardzo blisko węża. Po 25 minutach suszenia nie będzie wilgoci. Ta metoda jest idealna, jeśli smartfon jest szybko wyciągany z wody. Nie używaj do tego suszarki do włosów, ponieważ może topić niektóre elementy ciepłym powietrzem, to tylko boli.
  5. Pozostałości wilgoci można ekstrahować ryżem. Jeśli zostawisz smartfon na noc w misce ryżowej, to w godzinach porannych może być już włączony. Ryż dobrze absorbuje wilgoć, jednak przed włączeniem gadżet musi zostać ponownie sprawdzony.
  6. Przed włączeniem sprawdź wszystkie porty w telefonie. Jeśli wygląda zupełnie sucho i czysto, możesz włączyć urządzenie. Być może masz dziwne dźwięki po włączeniu smartfona, co oznacza, że jest uszkodzony. Ponadto, jeśli telefon nie zacznie się włączać, ale wygląda zupełnie sucho, może dojść do uszkodzenia lub rozładowania akumulatora Lenovo P780.
  7. Jeśli całkowite wyschnięcie nie pomogło, warto odebrać telefon do centrum serwisowego, w którym będzie sprawdzany pod kątem jego przydatności, a być może zostanie przywrócony do życia. Oczywiście będzie to dość drogie, ale taniej niż zakup nowego smartfona.

Wnioski

Podejście do naprawy urządzenia jest konieczne, w oparciu o jego problem. Jeśli on sam przestanie włączać, warto spróbować reflash urządzenia. Wszystkie potrzebne oprogramowanie jest dostępne na stronie producenta Lenovo P780 4pda. Jeśli telefon przestał się włączyć z powodu zaniedbania, postępuj zgodnie z instrukcjami powyżej. Nie od razu zastanów się nad wymianą urządzenia, ponieważ może zostać przywrócona do poprzedniego życia własnym wysiłkiem. Pamiętaj, że wszystkie czynności należy wykonywać uważnie, aby nie uszkodzić urządzenia.