615 Shares 9860 views

iPhone 5S – GSM lub CDMA: jak znaleźć model

Wydany w 2013 roku „stary człowiek” był to pierwszy smartfon firmy Apple, wyposażony w skaner linii papilarnych i procesorem 64-bitowym. Cechy te, wraz z wystarczająco produktywne A7 procesora i niezwykle popularnej cztery-calowy obudowie umożliwia to „w służbie”, a cztery lata później. Dostępnych jest kilka modyfikacji, różniące wsparcia częstotliwości czwartego pokolenia. Dlatego przy zakupie ważne jest, aby zrozumieć, co przed modelu iPhone 5S – GSM lub CDMA. Jak sprawdzić numer kompilacji, a nie mylić z zakupem, powiemy.

GSM i CDMA

W ramach tych akronimów ukrywa nazwiska różnych technologii transmisji komunikacji komórkowej. Generalnie, różnica pomiędzy standardami że oddziela sygnał GSM na częstotliwości i modulacji czasowej, CDMA i w tym samym celu wykorzystuje tylko modulacji kodu. W efekcie w sieci CDMA abonent otrzymuje się wysoką jakość, i operator może dostarczyć mniej stacji powlekania, poza tym, że bardziej elastyczną konfigurację.

W Rosji, używane sieć obu standardów. Wraz z GSM, zapewniając szeroki zasięg, szybko się rozwija CDMA, zapewniając szybką transmisję danych. Jaka jest różnica w modelach iPhone 5S GSM lub CDMA, skąd wiesz, że jej telefon przed zakupem, tak aby nie mieć problemów z komunikacją, dyskutować w następnym rozdziale.

Znakowanie produktów Apple

Wszystkie produkty firmy Apple, które obejmują modyfikacje iPhone, zgodnie z tradycją, to oznaczenie alfanumeryczne, za pomocą którego można określić ich przeważającą zastosowanie regionu i zakresu częstotliwości. Wygląda to następująco: – A0000. Zamiast zera, oczywiście, zostanie wprowadzony do modelu cyfrowego kodu. Dla iPhone 5S oznakowanie umieszczone w dwóch miejscach:

  1. Jeśli kupiłeś telefon w oryginalnym opakowaniu, w bezpiecznym sklepie lub u autoryzowanego sprzedawcy, wystarczy spojrzeć na to na opakowaniu.
  2. Jeżeli zakup jest wykonany z rękami, to najlepiej, aby zobaczyć sam telefon nie ufając opakowanie towarzyszących. Drugie miejsce rysunek modelu iPhone jest oznaczenie jego tylną obudowę.

Tak więc, znalezienie miejsca, zorientowaliśmy się. Teraz przejdźmy sobie iPhone 5S GSM lub CDMA. Skąd mam wiedzieć, zakres częstotliwości obsługiwanego po znalezieniu kod modelu? Wystarczy powiedzieć, że sieć drugiej generacji będzie obsługiwać dowolny model, ale dlatego, że smartfon jest nabyte nie tylko dla połączeń – jego działanie polega na korzystanie z Internetu, bez którego to będzie po prostu drogie zabawki.

częstotliwość LTE i model iPhone 5S

W Rosji, na tworzeniu sieci czwartej generacji użyć czterech pasm częstotliwości. Najbardziej rozpowszechnione siódmy zakres, a następnie przez 3 do 20 minut.

Zakresy częstotliwości modeli
Numer modelu Częstotliwości wykorzystywane LTE
A1457 3, 7, 20
A1530 3, 7, 20, 38
A1453 3, 20
A1533 3, 20

Jak widać z tabeli, A1457 i A1530 modeli będzie działać dobrze w sieci domowej, ale pozostałe dwa mogą być nieprzyjemna niespodzianka. Mogą nabyć „ostrożnie”, tylko jeśli wiesz mocno częstotliwości wykorzystywane przez operatora sieci komórkowej i nie zamierza podróżować.

Konkludując

W tym artykule mówiłem o różnicy między modelami iPhone 5S GSM lub CDMA, a skąd wiesz, gdzie znaleźć jej numer. Mamy nadzieję, że ta informacja pomoże. Udane przejęcia!