242 Shares 4389 views

Tajny śruba na kole: Opis, cel. Usuwanie tajne koła śrub: opcje

W związku z kryzysem w gospodarce i innych gałęzi przemysłu w naszym kraju i wielu innych krajach starają się zarabiać pieniądze w dowolny sposób – to kierowcy, na przykład, w obliczu faktu, że zaczął kraść koła swoich samochodów. Jest to bardzo nieprzyjemna sytuacja, ponieważ maszyna jest przekształcany w nieruchomości, a trzeba wydać trochę więcej – nie mały – ilość pieniędzy na zakup nowych kół.

Teraz nie jest skutecznym lekarstwem przeciw kradzieży – tajne koło przykręcane. Jest on wyposażony w specjalny klucz-głowy i zwykły klucz do kół na śrubie po prostu nie nosić. Na licznych AUTOFORUM i platform komunikacji dyskutowana tych urządzeń – wszystko zastanawiając się, czy są one skuteczne, ponieważ cena prostego zestawu zaczyna się na 1500 pkt.

Tak więc, dalej dyskutować, co jest tajemnicą notorycznie śruba na kole niż w jego zalet i jak chronić się przed ewentualnymi stratami.

Skąd „sekretki?

To nie jest wynalazkiem ostatnich kilku dni – tajne koło przykręcane został wynaleziony przed II wojną światową. Nawiasem mówiąc, to urządzenie wynalezione przez Włochów. We Włoszech, to był raczej niski standard życia, a marginalizowane głównie z południowych częściach kraju odwiedził północnych sąsiadów do kradzieży kół samochodów i wszystkiego, co może ukraść, zabrać, zabrać.

Aby ustrzec się przed tych złodziei, mieszkańcy północnych regionów i wymyślić trudne osprzętu do kół. Masowa produkcja rozpocznie również we Włoszech, ale dopiero po wojnie.

Sekretki w Rosji

pojawiły się rosyjskie tajne koło przykręcane w latach siedemdziesiątych, podczas deficytu. Niestandardowy sposób złącznych jest niemal jedynym skutecznym narzędziem przed kradzieżą. koło kradzież to był poważny problem – nie mogą być tak łatwo zrobić i kupić w sklepie.

Te szczęśliwcy, którym udało się dostać do pracy za granicą, takie zestawy ochrony przywiezione z wypraw. Jak zostały one wykonane w ZSRR – w fabrykach, a tylko w garażu. Bity te łączniki, oczywiście, nie wyposażony w super-wydajnych wielowypustowe lub zębatych stawów. Pierwszy sekretki przedstawiony rygiel, którego głowica ma mielenia w postaci cylindra. Kołki na głowicy przedniej przesunięty od środka. Klucz posiada otwór w środku, z których możliwe było odkręcić śrubę koła tajemnicy.

Urządzenie i powołanie

Teraz, w celu ochrony drogie lub po prostu nietypowe koła, kierowcy mają również zastosowanie tych rozwiązań. Zasada działania jest taka sama, jednak znaczące zmiany zaszły w konstrukcji głowicy.

Nowoczesne śruby i klucz do niego często mają złożony profil. Aby odkryć to urządzenie bez oryginalnego dokumentu, konieczne jest albo zrobić wiele wysiłku, bardzo długo i ciężko, aby wybrać odpowiednie narzędzie.

W latach 90-tych były powszechne śruby i nakrętki do nich z profilem zewnętrznym. Były one tak łatwe w produkcji i koszt tych zestawów jest tani. Ale okazało się, że w celu usunięcia tych „sekretki” atakującego wystarczy użyć szczypiec lub klucza do rur z długim uchwytem.

Śruba z wewnętrznym wzorem rowki na wewnętrznych ścianek otworu, a następnie odkręcić jest trudne bez specjalnych narzędzi.

Jak wybrać tajne kółka przykręcane

Wybór odpowiedniego zestawu, należy dokładnie sprawdzić śruby – ważne jest, aby patrzeć, i czy nie wyjść bez klucza śruby. Nie należy nabyć zbyt dużych i ciężkich konstrukcji – mogą istotnie zakłócić balansem.

Nie ostatni test i długość śruby – jest lepiej, jeśli byłoby dopasować długość zwykłego śruby. Jeżeli element mocujący jest zbyt długi, wówczas, gdy jest ona przykręcona jego koła dociskane do koncentratora nie jest do końca. Jeśli jest on krótszy niż trzeba, to istnieje poważne ryzyko skręcenia – może się zdarzyć, nawet w ruchu.

Niezawodność i wydajność

Tak więc, im mniejszy wystający łeb śruby, tym trudniej będzie złapać go za pomocą narzędzi. Często tajne śruby na kołach VAZ do kół odlewanych mają praktycznie żadnej kampanii na krawędzi otworu głowicy dysku. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego klucza atakującego, to prawdopodobieństwo takiego działania jest zmniejszona prawie do zera.

Innym czynnikiem wpływającym na niezawodność -, jak dobrze opracowane elementy ochronne w rowkach, rowek i występów. Małe rowki i szczeliny mogą spowodować duży problem. Klucz nie może wejść do nich, jeśli nawet po prostu brudny.

Można również zwrócić uwagę na złożoność obrazu – ważne jest, aby liczba punktów, w których umieszczana jest kluczem. Im większy obszar punktów, tym mniejsze ryzyko niezamierzonego składania. Ważnym czynnikiem – marka i jakość materiału metalowego sworznia. Dokładniej, nawet charakterystyka stopu i wytrzymałość metalu wiercenia. Stopy twarde umożliwiają dokładniejsze figurę, odebrać klucz do której może być bardzo, bardzo trudne.

Na przykład, drogie zestawy azjatyckich produkcji wykonane są z wysokiej jakości stali japońskiej. Od stopy te są produkowane i zaciski hamulcowe.

Znacząco wpływają na poziom śrub zabezpieczających i niepowtarzalny tajemnicy. Ważne jest liczba parzysta, w którym strona łączników został zwolniony. Często wydajność jest wyższa, tym mniej były wytwarzane zestawy. Objętość Party można powiedzieć o jakości produktu. – Najprostsze rozwiązania, które kosztują od 150-200 p, sprzedawane w dużych ilościach, a klawisz wyboru dla nich – to kwestia jednej do dwóch godzin. Oczywiście, im mniejsza partia, tym wyższa cena.

Oryginalne tajne śruby

Producenci oferują i unikalne rozwiązania, które są produkowane w tych samych fabrykach, które produkują części do samochodów. Zaletą jest to, że w ich przypadku nie będzie stać przed kierowca stracił kluczowe pytanie, w jaki sposób usunąć tajne koła śruby. Właściwa klucz można kupić przez unikalny kod. Koszt tych zestawów często rozpoczyna się od 3000 pkt.

Usuwanie tajnego śrubę

Oczywiście, lepiej jest powierzyć tę pracę dla specjalistów – to te śruby mogą mogą być nadal stosowane zgodnie z jego przeznaczeniem. Niezależnie rozwiązać ten problem może być tylko barbarzyńskie metody. Istnieją specjalne narzędzia, które są specjalnie „zaostrzone” do takich zadań. Pytanie brzmi „jak odkręcić śrubę na kole tajemnicy” nie będzie przeszkadzać właścicielowi takiego zestawu, ale są one dość drogie.

Może zalecić bardzo mocno dokręcić śruby na kole niezwykłego – więc obciążenie jest usuwany z tajemnicy elementu mocującego. Następnie jacking koło i młot zapukać sekretki ze wszystkich stron. Następnie, koło zostaje obniżona, a reszta skręcania śrubami. Zmęczony? Ale to nie wszystko! Następnie koło jest ponownie podnoszona i potraktowano specjalnej śruby tajnego kompozycji, np WD-40. Następnie, standardowe elementy złączne są zainstalowane i dokręcone ponownie z największą siłą. Następnie sekretki odpocząć, a będzie to możliwe odkręcić głowę.

Można również użyć ściągacza do orzechów. Jest to bardzo skuteczna opcja. Extractor prostu wbijać młotem nad głową, a następnie odkręcić śrubę klucz do kół.

streszczenie

To wszystko. Jest to dość niezawodny sposób, aby chronić się przed kradzieżą. właściciel samochodu, bez konieczności zdejmowania koła, można przykręcić do tajnego śrubą i spać w nocy.