527 Shares 4631 views

Najlepszym sposobem, aby zachować zdrowie po 40 latach

Jak ludzie się starzeją, ich strachem oczekiwać drastycznych zmian w swoim własnym ciele. Szczególnie ekscytujące spotkanie wydaje dojrzałości dla kobiet. I to nie jest w tym więcej zmarszczek. Przedstawiciele pięknej połowy ludzkości strach wygląd dodatkowych kilogramów, bóle stawów i siwe włosy. Wszystkie te obawy są zrozumiałe i wytłumaczalne. Po 40 latach, metabolizm w organizmie gwałtownie spowalnia. Ale to nie znaczy, że kobiety nie mogą przystosować się do nowych warunków. Jeśli chcesz zachować zdrowie na długie lata, radzimy zwrócić uwagę na sposobach opisanych poniżej.


Śledzić ilość jedzenia

Zmniejszyć porcje swobodnie i śledzić wszystko, co jeść w porze lunchu i kolacji. Konieczne jest dla ciebie, tak aby nie przekraczać zalecanego dziennego limitu kalorii. Przy minimalnym wysiłku wartości energetycznej pożywienia w kruszywa nie powinna przekraczać 1500 kalorii dziennie.

Zapomnij o cukrze

Zrezygnować z cukru, jeżeli są spożywane herbaty lub kawy. Dopuszczalne tylko minimalna ilość słodyczy, trochę masła i czerwonego wina. Jeśli nie możesz żyć bez słodkiego smaku napojów, substytut cukru stewii. To pomoże Ci pozbyć się opuchlizny.

Jedz częściej

głód kontrola zostanie podzielony posiłki. Zmniejszenie ilości jedzenia na talerzu, można jeść 4-5 razy dziennie, co 2 godziny.

Jedz świadomie

Kiedy zaczniesz jeść świadomie, ale kiedy czujesz głód, można łatwo stracić kilka dodatkowych kilogramów w ciągu kilku miesięcy. Największe są twoi wrogowie – to nuda i stres. Zajmują się coś wartościowego i za każdym razem, gdy chcesz coś przekąsić, wypić szklankę wody. Będzie to powstrzyma cię od przejedzenia.

Trzymaj się z dala od żywności przetworzonej

Przetworzona żywność dać swoje ciało puste kalorie. Ale trzeba minerałów, witamin i błonnika. Przyciąć liczbę substancji chemicznych w organizmie, opierając się na ekologicznych owoców i warzyw.

Przygotowywać własne posiłki

Gdy budżet na to pozwala, to jest kuszące, aby przejść do restauracji każdego dnia. Jednak nigdy nie wiadomo, co szef kuchni dodała jej podpis danie. Starają się utrzymać kontrolę nad pokarmu, ale do tego trzeba gotować samemu. Ale można mieć pewność, że sos nie jest jeden gram cukru.

Bądź realistą

Jeśli chcesz schudnąć, ale nie możesz, to problem leży w mentalności. Skonfiguruj swój umysł na odpowiednich częstotliwościach i spróbować spojrzeć na rzeczy realistycznie. Schudnąć w ciągu 40 lat jest o wiele bardziej skomplikowana niż 20. Opracować program, który naprawdę pomoże.

powstrzymać nerwowy

Kiedy powiedzieć „Do widzenia” lęk, widać, że życie jest piękne. Nie ma sensu martwić się o przeszłości, to nigdy nie wróci. Jest to również sensu martwić się o przyszłość, bo jeszcze nie nadszedł. Dostarczyć ramiona od ciężkiego ciężaru moralnego.

pokarmy roślinne zastąpić pigułki

Nawet jeśli zdiagnozowano poważne choroby, takie jak cukrzyca czy nadciśnienie, nie ma potrzeby, aby jeść garściami tabletek. Monitorować wydajność cukru i ciśnienia krwi. Będziesz zaskoczony, ale przynieść te dane, aby pomóc normalne pokarmy. Uwzględnić w swojej diecie więcej warzyw, orzechy, nasiona i produkty pełnoziarniste.

Unlive

Styl życia nie jest określona przez pojedynczy diety. Powinna to być zestaw zdrowych nawyków, które będą utrzymywać się na bieżąco.

Powiedzieć „nie” rafinowanych węglowodanów

W związku ze spowolnieniem procesów metabolicznych po 40 latach trzeba się pożegnać nie tylko cukier rafinowany, ale także szybko przyswajalnych węglowodanów.

Pij więcej wody

Stopniowo zwiększać zużycie czystej wody do jednego litra dziennie. Dodatkowo, należy dodać do diety świeżych ogórków. Te sztuczki zapobiega przejadanie się od stresu.

Nie zmuszać się

Zostaw zwyczaj wstawania na wadze codziennie. Wiesz już, że aby schudnąć w dorosłym życiu jest o wiele trudniejsze, więc proszę powstrzymać się od zbędnych emocji. Zamiast tego dokonać pomiaru tylko raz w miesiącu.

Pozbyć się uzależnienia od żywności

Diety skupić się na poważnych ograniczeń, ale w twoim przypadku konieczne jest, aby pozbyć się uzależnienia od żywności. Uznają, że twój problem – nie ma nadwagę, a pragnienie słodkich i produktów skrobiowych.

liczenie kalorii

Przyznajemy, że mieszka w poważnie ograniczyć bolesne. To nie ma znaczenia, jeśli zdecydujesz się zafundować sobie coś smacznego. Uważnie przeczytać skład produktu oraz wartość opałową. Można łatwo zjeść porcję sosu makaron jeśli odmówisz i zastąpić go ze świeżych pomidorów.

Dolna stopa wysokiej intensywności ćwiczeń

Jako naszego życia organów, nie mogą utrzymać ten sam poziom intensywności treningu, który był 20 lat temu. Jak byś nie chcą zademonstrować swoją siłę na bieżni, wziąć prawdy spojrzeć w oczy i zmniejszyć tempo.

Nie próbuj zastąpić Trening Dieta

Jednym z głównych błędów wszystkich dietetyków jest chęć wypracować kalorii na siłowni. Pamiętaj, aby spowolnić metabolizm. Twoja strategia jest nieco przestarzały.

Dowiedz się o swoich hormonów

Jeśli zmiany w swoim ciele widać gołym okiem, a ich przyczyny nie są tak oczywiste. Zapytaj swojego lekarza o poziomie hormonów w organizmie. Pomoże to w celu obliczenia równowagi spożycia żywności i aktywności fizycznej.

Zmniejszyć spożycie kofeiny

Słyszeliście, że po 40 latach jest to niezbędne w celu zmniejszenia ilości kofeiny spożywane, ale nadal nie słuchać tej rady. Staraj się trzymać z normą (35-80 mg dziennie). Dokładnie zawarte w jednej filiżanki kawy espresso.

Nie stosować suplementy bez uzyskania porady lekarzy

Dziś pod presją reklamy, można łatwo się uzależnić „magiczna pigułka, przedłużając młodość i piękno.” Nie należy jednak przypisać witaminy i suplementy obecnie właścicielem. Nawet jeśli uważasz, że nie ma wystarczającej ilości witaminy D lub wapnia, można zapomnieć, aby wziąć pod uwagę ilość składników mineralnych spożywanych posiłków. Zaufaj profesjonalistom, ponieważ nadmiar składników odżywczych tak samo szkodliwe jak ich brak.

Harmonogram snu

Młodzi ludzie mogą spać 4-5 godzin dziennie i nie czuć się zmęczony w tym samym czasie. Niestety, te czasy już dawno minęły, a teraz trzeba odbudować przynajmniej 7-8 godzin.

20-30 gramów białka na posiłek

Niestety, jak się starzejemy, nasze mięśnie zaczynają słabnąć. Aby utrzymać je w dobrej kondycji, trzeba białka. Upewnij się, że z każdym posiłku spożywać 20-30 g białka. Pamiętaj, że tkanka mięśniowa może wypierać tłuszczu.

więcej przeciwutleniaczy

Wraz z wiekiem organizm potrzebuje więcej przeciwutleniaczy. Pomagają walczyć związane z wiekiem problemy skórne, poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego, a nawet uniemożliwiać niektóre rodzaje raka.

Zastosowanie kwasów tłuszczowych omega-3 kwasów tłuszczowych

Pomimo faktu, że w ostatniej dekadzie stało się modne pokarmy anathematize tłuszczowe, niektóre z nich są bardzo przydatne. Jest omega-3, kwasy tłuszczowe pochodzące z ryb, olej z oliwek, orzechów, awokado.

Dokonanie dieta dobra dla serca

Gdy byłeś młodszy, jest mało prawdopodobne, aby martwić się o do czynienia z układem sercowo-naczyniowym. Nadszedł czas, aby zadbać o swoje „silnik” z pomocą użytecznych produktów. Dać pierwszeństwo diety włókna bogate w błonnik, obserwować poziom cholesterolu we krwi. Przygotować własne posiłki w podwójnej kotła i wyrzucić przetworzonego mięsa.

Uważaj na poziom wapnia

Inną ważną kwestią, która czyha na ludzi dojrzałych – rozcieńczenie tkanki kostnej. Aby zapobiec niechcianym uszkodzony, należy uważać na spożycie wapnia. To może być uzyskane z produktów mlecznych i suplementów diety.

Grupa Unite

Jest to o wiele łatwiejsze do egzekwowania zdrowych nawyków, łączy siły z ludźmi, którzy mają podobne cele.

Nie zapomnij o swoich hobby

Spójrz na kalendarzu. Są tam kilka dodatkowych godzin do swoich ulubionych zajęć? Nadszedł czas, aby rozwiązać problem. Nadszedł czas, aby cieszyć się życiem.

zadzwonić do przyjaciela

Nie zapomnij, aby utrzymać wieloletnie więzi społecznych. Zadzwoń do przyjaciół i zaprosić ich na spacer. Tak rutynowe działania stają się bardziej przyjemne.

kontynuować

I niech nadmierne ćwiczenia w przeszłości, to nie powód, aby zrezygnować z ruchu. Jeśli jesteś w stanie chodzić, pływać lub jeździć na rowerze, nie przestać to robić. Aktywność fizyczna pomaga w normalizacji metabolizmu i zapobiegają utracie mięśni.

Strzeż wzmocnioną kariotrenirovok

Jeśli próbujesz doprowadzić wagi wraca do normy za pomocą poważnego cardio, wiesz, że pobudzają one apetyt.

medytować

Wycieczka do siłowni wzmacnia organizm, a medytacja jest ćwiczenie rozumu. Rozmyślając, ludzie zmniejszyć wpływ stresu, depresji i lęku. Również doprowadzić ciało i umysł w harmonii pomocy jogi.