455 Shares 7010 views

Villa Rotunda – arcydzieło Andrea Palladio

Nie daleko od zachwycającego Wenecja to miasto Vicenza, co nie jest mniej piękny niż zachowanej średniowiecznej bajki obrazu wody. Opisać wszystkich atrakcji popularnej turystycznej osady jest mało prawdopodobne, w jednym artykule.


Vicenza jest nazywany miastem Andrea Palladio na cześć przeniósł tu jako młody człowiek wielkiego geniusza, który zbudował tu majestatyczne budynki, które stały się wizytówką Włoch.

Rozważmy dworek, liście Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1994 roku, który jest znany jako La Rotonda (Villa Rotunda). Vicenza Palladio pozostawił dziedzictwo geniuszowi budownictwa i architektury włoskiego miasta zawsze kojarzony z nazwą wielkiego mistrza.

architektura geniusz

Jego prace w kamieniu nigdy nie powtórzył, a nawet drobne elementy dekoracyjne są indywidualne.

Stworzył wiele arcydzieł jedynego na świecie architekta, którego imię nazwano styl (Palladio), wierzyłem, że każdy budynek wygląda najkorzystniejsza w prawidłowej proporcji całości i części w nim. A nie ilość ozdobione kolumnami i posągami luksusowych, Wdzięczne łuki nie będzie piękny budynek.

zasada symetrii

Andrea Di Pietro, znany pod pseudonimem jako palladu (w imieniu greckiej bogini Pallas Athena), nie przez przypadek dużo czasu, aby studiować starożytne budowle miasta. Dokonywanie szkice domów i świątyń, zrozumiał, dlaczego były tak piękne. Mierzenie potężne kolumny twórcy stwierdzili, że przed wznoszeniem mistrza wykonywane skomplikowanych obliczeń matematycznych.

Palladio sobie sprawę, że zasada symetrii dla architektów minionych wiekach była fundamentalna. Po jednej stronie każdej struktury jest lustrzane drugiej, to należy usunąć w postaci kwadratów i okręgów. Badając prostokątną konstrukcję, architekt stwierdził, że tutaj bardzo ostrożnie podchodzić właściwą proporcję długości i szerokości.

W domu, który stał się wzorem

Villa Rotonda, stojący na wzgórzu, jak religijnych budynku dumnie góruje nad Vicenza. Po pracy zaczęły pojawiać się ścisłe budynek dla angielskich arystokratów zbudowanych na tym obrazie, i jest uważana za najsłynniejszą kopię Sophia (Voznesensky) Cathedral w Carskim Siole.

Jest to pierwszy w historii budowy prywatnego domu, powtarzając jego formy budynku dawnej religijnej. To podobieństwo pojawił Dzięki szerokiemu schodów, posągi starożytnych bogów i kopuły, które wywołują skojarzenia z „świątyni wszystkich bogów” – rzymskiego Panteonu.

dynamiczna rzeźba

O rzeźbach Warto wspomnieć osobno. W swojej książce wspomina kilka włoskich artystów, którzy pracowali z nim i stworzyć dynamiczny rzeźby. Figury, że architekt kochał umieścić w pobliżu schodów, zawsze w ruchu. To nie jest zwykłe mrożone sylwetka każdego obrazu, jak gdyby prądy dają życie w całym budynku jako całości.

Historia budynku

Villa Rotonda niedaleko Vicenzy, zbudowany przez zasad złotej sekcji, został stworzony jako rezydencji Paolo Almerico, a po śmierci architekta zakończeniu prac wykończeniowych swojego utalentowanego ucznia V. Scamozzi dla nowych właścicieli – braci Capra.

Znamy historię budowy głównych atrakcji miasta. Do weterana architekta, który przeniósł się do Vicenza okazało kapłana, który marzył o idealnym domu. Amatorskie regularne geometryczne kształty od razu zrozumiał, że mógłby przyjąć jako podstawę kwadratu, który wejdzie w krąg.

W 1566 Palladio, który uważa, że najpiękniejsze są proste rzeczy, opracowany szkic przyszłego budynku. Dzięki skomplikowanym proporcji matematycznych różnych willi idealnej symetrii: Okrągły Hall został wpisany w kwadrat.

Pierwszy budynek z kopułą na świecie

Mistrz talent objawia się w tym, że wszystkie szczegóły związane ozdobne w architekturze świątyni, doskonale miesza się w prywatnym budynku i nadać mu szczególną elegancję. Duża baza była ważną częścią budowli sakralnych i świeckich wznoszenia domu, to nie zapomniał o Andrea Palladio.

Villa Rotonda niedaleko Vicenzy stał się pierwszym na świecie świecki budynek Renaissance urządzone kopuła wykuty w nim otwór, przez który ogromna hala jest światło słoneczne.

Zewnętrzna konstrukcja jest w pełni zgodny z wewnętrznym pięknem. Do malowania wnętrz zaproszono utalentowanych artystów, zdobiony sufitu i ścian z freskami na mitologicznych tematów i alegorie życia Almerico kapłana.

Prostota we wszystkim

Villa Rotonda, uwielbione imię włoskiego geniusza na całym świecie, składa się z czterech identycznych fasady otaczających centralną kopułą hali okrągły. Masywne zamiatanie klatki schodowe, parapety, na których znajduje się kamienne posągi są każda elewacja, ozdobiona portyk z sześcioma kolumnami i frontony.

Prosta na pierwszy rzut oka, rozwiązania architektoniczne bez żadnych ozdobników sprawiają, że wygląd budynku eleganckim.

Wcześniej starożytni architekci portyku jest przymocowany tylko do elewacji i Palladio poszedł przeciwko ustalonych tradycji, dzięki czemu willi symetryczny ze wszystkich stron.

Harmonia natury i dzieła architektonicznego

Przy projektowaniu budynku została oparta na jego bezcenne doświadczenie geniusza Andrea Palladio. Villa Rotonda, wybudowany w najlepszych tradycji starożytnej świątyni, doskonale łączy się z otaczającym krajobrazem. Architekt doskonale opanował sztukę wdzięku form architektonicznych harmonizują z naturalnym pięknem, które wchłania tę zdolność z dawnych architektów.

W swojej książce, przyznał, że świadomie wybrał do monumentalnych tworów najpiękniejszym miejscu, które można sobie wyobrazić. Autor zawsze odwołać się do natury, a każdy z jego pracy jest w pełni połączone ze sobą w harmonii.

Ocena Goethe budynek

Villa Rotonda w Vicenzy zawsze z wielkim zainteresowaniem. Dzięki unikalnej arcydzieło nie spełnia wielu, a Goethe nie był wyjątkiem. Niezwykle zainteresowany w starożytności niemieckiego poety przybył do Włoch, by osobiście podziwiać dzieła Palladia. Wierzył, że docenią niesamowite piękno roślin jest możliwe tylko osobiście, więc udał się do Vicenzy.

W 1786 roku, po wizycie w domu podziwiany Goethe napisał w swoich notatkach: „Villa Rotunda – wspaniały budynek, położony na malowniczym wzgórzu. Wydaje się, że przed architektura nie pozwala sobie na taki luksus. Każda strona domu przypomina świątynię. Bardzo piękne pokoje oraz duży hol. Właściciel budynku, widocznym z każdego punktu, od lewej do potomności prawdziwy pomnik. "

Właściciele zmieniające

W czerwcu 1912 roku, Villa Rotonda zmienia ręce. Stały się one dla rodzin Valmarana chcą przywrócić architektonicznym cudem. Profesor Mario architektury, który zmarł w 2010 roku, spędził 60 lat w celu zapewnienia, że nabył obraz, który jest znany współczesnych. W 1980 roku teren został otwarty dla publiczności, a na niektórych dni, można zapoznać się z dekoracji wnętrz.

Dziś jest właścicielem willi Valmarana Lodovico, do ustanowienia specjalnego funduszu.

Większość badaczy dziełem włoskiego architekta uwierzyć, że szczyt jego twórczości jest Grand Villa Rotonda. Palladio zawarte w nim swoich wspaniałych planów i wykazać zasady symetrii architektonicznego.

Próbka stylu i doskonałych proporcjach z każdego odwiedzającego to nieodparte pragnienie, aby zapoznać się z innymi dziełami mistrza, który znajduje się w dzielnicy miasta obfitują.