476 Shares 2487 views

Ryba łosoś. Rodzaje łososia i ich opis

rodziny łososiowatych są tylko ryby, które to podrząd Salmoniformes. Nie ma ani jednej osoby, która przynajmniej raz nie spróbować potraw lub keta, lipień i łososia. Ale łosoś ryb jest uważane za przysmak wśród smakoszy. Jak słynny czerwony kawior jest doceniana na całym świecie. Ale nie każdy wie, że lista przedstawicieli, którzy są wezwani w jednym słowie „łosoś” jest dość obszerna.

Lista przedstawicieli Salmoniformes

Ta rodzina składa się z tych przedstawicieli łososia jak łosoś i lnu, pstrąga i lipienia, char i Cisco, siei i pstrągi, Chinook i COHO, nerka i keta i pstrąga tęczowego. Szczególnie znane od wielu łososi i pstrągów, które nazywa się ryba z kilku różnych typów. Nazwy te są jak zbiorowa.

Łososiowate gatunki ryb, których wykaz jest przedstawione tutaj odnoszą się do słodkowodnych i dwuśrodowiskowych, czyli żyjących w morzach, ale tarło w rzekach słodkowodnych systemem. Czasami ten sposób życia jest warta dla nich i ich nienarodzonego potomstwa.

Ryby z tej rodziny żyją w oceanach – Pacyfiku i Atlantyku, a także w wodach świeże środkowej i północnej szerokości geograficznej oraz w wodach półkuli północnej. Największy pożywką jest uważany Kamczatce.

Prawie wszystkie rodzaje łososia wyceniane jako żywność ryb. A ich produkcja jest prowadzona nie tylko przez wzgląd na delikatność pysznego mięsa i cenne, ale także dla bardzo drogich kawioru, który jest również przysmakiem. Dlatego niektórzy łososiowate hodować dzisiaj są na skraju wyginięcia. Niektóre gatunki nawet wymienione w „Czerwonej Księdze” w celu ich ochrony.

Łosoś cage – łosoś ryby, które sztucznie hodowane i uprawiane. Ponadto, niektórzy hodowcy ryb hodowanych gatunków pstrąga.

Główne parametry przedstawicieli łososia

Długość ciała przedstawicieli łososia wahała się od bardzo małych wymiarach zaledwie kilku centymetrów do dwóch metrów. Najmniejsze są sieja, ale łosoś, pstrąg i łosoś Chinook, jako największy osiągnąć 70 kilogramów wagi.

Zazwyczaj życie tych ryb jest ograniczona do 15 lat. Ale czasami są też prawdziwi stulatków. Na przykład stwierdzono, pstrąg – ryba z gatunku łososia, które żyły ponad 50 lat iw tym czasie przechwytywania ważył 105 kilogramów! A wielkość ocalałego zaskoczył wszystkich: dwa i pół metra wysokie – to była długość jej ciała!

Salmoniformes wygląd

Przedstawiciele Salmoniformes ich struktura bardzo blisko śledziokształtne. Widocznie, przez długi czas i rozważyć ich najbliższych krewnych słynnego śledzia. Jednak stosunkowo niedawno naukowcy badający ryby, udowodnił, że jest niezależną stroną. Dzięki temu odkryciu, że były one w oddzielnej grupie, która jest dobrze nazwie – Salmoniformes.

Ciało tej ryby jest bocznie skompresowane, wydłużone i okrągłe łuski pokryte. U niektórych gatunków, łuski posiadają krawędź grzebienia. Wiele z łososia wyróżnia obecność plam na ciele, rodzaj nakrap. Charakterystyczną cechą jest również linia boczna wzdłuż ciała.

płetwy Salmoniformes

Płetw piersiowych są wszystkie gatunki z tej rodziny mają promienie spiny. Są nizkosidyaschimi. Ale w płetwach brzusznych jest sześć lub więcej promieni.

Istnieje również inny interesujący cechą tych ryb. To, na przykład, płetwy grzbietowej, który występuje w dwóch łososia. Jeden z nich, prawdziwy, z dużą ilością światła. Aw łososiowatych zawiera od 10 do 16 nasion, a na hariusovyh – od 17 do 24. Po to kolejny fin bezluchevoy, który nazywa się tłuszczu. Znajduje się on naprzeciwko płetwy odbytu i jest charakterystyczną cechą tej rodziny ryb.

Salmoniformes struktura

Są też inne różnice między członkami tej rodziny od wszystkich innych. Na przykład, łosoś ryby pływanie pęcherz, łączący przełyku specjalny kanał. Jelito jest wyposażony licznymi odźwiernika przydatków. Usta ryba z rodziny łososiowatych góry graniczy z dwoma parami kości zwanych kość przedszczękową i szczękowej.

Interesującą cechą różne kobiety, które nie mają szczątkowe jajowodów, przy czym w okresie dojrzewania jaja z jajnika natychmiast spada bezpośrednio do jamy ciała.

Ryba łosoś zaskoczeni faktem, że jest z przodu przezroczyste powieki. Ponadto, większość Salmoniformes aż do śmierci nie całkowicie skostniałymi szkielet. Na przykład, w zasadzie wszystko Czaszka składa się z chrząstki i bocznych gałęzi nie zwiększonymi do trzonów kręgów.

Kłusownictwo zabija potomstwo łososia

Podczas tarła bardziej wyraźne, a inne cechy tej rodziny ryb. Fakt, że proces ten występuje tylko w wodzie słodkiej. Dlatego ryby migrujące żyjące w oceanach i morzach, gdzie woda jest słona, tarła upstream wzrost rzek i strumieni. Jezioro Salmoniformes powrócił też do miejsca, w którym się urodzili.

Nadal istnieje wiele hipotez, które wyjaśniają, dlaczego i dlaczego ryby muszą się dostać na tarliska jest miejscem jego urodzenia. Ale kłusownicy nie łamać głowę nad tym pytaniem. Oni wykorzystują ten fakt bezlitośnie rujnuje doroguschy ogromną liczbę ryb, gotowy do rodzenia niezliczonych potomków. Na drodze do tarlisk są ustawione Siatki stosowane pakiety wybuchowe. W rezultacie, światło nie pojawia się ogromne ilości łososia.

Działają one w podobny sposób kłusowników nie tylko dlatego, że będzie tarło ryb jest bardzo łatwo złapać. Pytanie wciąż spoczywa również na fakt, że przed tarłem łososia w wewnętrznej metamorfozy. Na przykład, są zdegenerowane żołądka, wątroby i jelit, mięso traci swoją elastyczność i zawartość tłuszczu, które oczywiście wpływa na smak produktu.

tarło łososia

Jak już wspomniano, w okresie przed hodowli kierowana drastycznie zmieniony przez ryby z rodziny łososiowatych. Oprócz utraty smaku mięsa, są one przekształcane i zewnętrznie: ciało traci srebro, jego kolor staje się jaśniejszy, pojawiają się na ciele czerwone i czarne plamy, staje się większa. Mężczyźni niektórych gatunków stać garby, a że było pojawienie się nazwą jednego z gatunków – łososia.

Szczęka zmiana łososiowatych: górna zakrętach dół i na dole, a wręcz przeciwnie, w górę, zwiększając wielkość zębów.

Ryby mężczyzna łosoś w okresie tarła dostaje jasny strój weselny. Każdy podgatunki i odmiany patrzy na ten czas inaczej.

Wiadomym jest, że zdecydowana większość dwuśrodowiskowych łosoś po tarle umiera. Taki los czeka łososia pacyficznego, nerka, różowy łosoś i kilka innych. Ale wśród osób Atlantyku, w szczególności łososia, niektóre osoby udało się pozostać przy życiu. Były przypadki, kiedy tarła ryb w jednym wystąpił cztery razy, a raz nawet liczony rekord – łosoś przyszedł produkować potomstwo po raz piąty!

pstrąg

Niezwykle ogromna lista przedstawicieli łososiowatych. Różne gatunki według ich wyglądu, a także siedliska. Jednym z przykładów jest pstrąg – rodzina łosoś. Jest to prawdopodobnie nie pewien rodzaj i nazwę zbiorowy kilka. W wyglądzie, nie każdy jest w stanie określić dokładnej osoby należące do poszczególnych gatunków. Ale eksperci odróżnić Alpine i szkockich, europejskiej i amerykańskiej, rzeki i jeziora, a także pstrąga tęczowego. Wszyscy przedstawiciele tego gatunku ryb jest bardzo piękny.

Mówiąc o pstrąga tęczowego, nie wspominając swoje zalety w stosunku do wszystkich innych gatunków. Ten skromny ryba jest bardzo smaczne, a poza tym i bardzo piękne. Jej nazwa pojawiła się dzięki jasnym kolorze nadwozia, która mieni się w świetle wszystkich kolorach tęczy.

Pstrąg ma wartość handlową, ponieważ z powodzeniem hodowane sztucznie na polowania i na jedzenie. Niektóre restauracje oferują smakosze wybierać żywe ryby w specjalnych sztucznych zbiorników, które łowią Siatki gotować i gotować z klientem. Hodować gatunki pstrąga inne niż pstrąga pstrąg i to jest char.

Chinook

Ten przedstawiciel Salmoniformes ikra głównie w Koryak Wyżyny, Kamczatki i Wysp dowódcy. Czawysza – jeden z największych łososia z Pacyfiku, a także najbardziej duży północny ryb słodkowodnych. Niektóre próbki do osiągnięcia wagi sześćdziesięciu kg o długości ciała stanowi niemal jedną i pół metra. Chinook inny kolor plamienie: małe plamki i kropki są rozproszone na górnej części głowy, płetwy grzbietowej i ogon i wzdłuż górnej części korpusu.

pies-łosoś

Praktycznie wszystkie gatunki łososiowate ryby, zdjęcie, które zostały przedstawione w tym artykule są plamy na ciele i płetwach. Ale kolega odróżnia ich całkowity brak. Często można zauważyć słabe oznaki strojach ślubnych. Jest to zwykle szarawy różowe paski biegnące w poprzek tułowia.

Podczas tarła Chum ostro odróżnić od wszystkich gatunków łososia. To dlatego, że jej ciało jest ozdobiony poprzecznym czerwono-czarny z zielonymi paskami. Samce Chum zaskoczony jego ogromne zęby, które są aktywnie rozwijać się w tym okresie, tak że nawet nie ma możliwości, aby zamknąć usta.

czerwony łosoś

Druga nazwa tej przedstawiciela łososia – czerwony ryb, ponieważ mięso nie jest różowy w nim, podobnie jak wszystkich pozostałych członków łososia i intensywności czerwieni. Tak, a podczas sezonu lęgowego, to gatunek łososia ma unikalną kolorystykę: zielona głowa idzie do czerwonego ciała.

Przed tarle samica buduje gniazdo dla swojego przyszłego potomstwa. Energicznie porusza się nad ziemią żeberek kamienistej zmywając drobnego piasku i mułu. Następnie emituje czerwone kawioru łososia, które w zależności od temperatury otoczenia, rozwija się od 50 do 150 dni. Aby zakończyć resorpcji woreczka żółtkowego larwy pozostają u matki zbudowany żeńskich gniazd.

lipień

Jest to jeden z najpiękniejszych przedstawicieli łososiowatych. On monochromatyczny ciemnoszary tył i boki, niektóre gatunki mają czarne plamy o różnych kształtach i rozmiarach. Syberyjski i zholtopyatnisty, Amur, a dolny Amur i Bajkał lipień wyróżnia się obecnością dużych plam czerwonawo na bokach brzucha. Płetw brzusznych urządzone czerwonobrunatną paski. Te kolorowe utwór jest odlewana fioletowe barwy. Jasne ogona płetwy bordowy i odbytu grayling zakończeniu portret tego przystojny człowieka.

białoryb

Ten typ łososia jest uważany jako polimorficzny cech podkreślić, że są specyficzne dla tego punktu widzenia, jest to trudne. Może warto zauważyć brak zębów i obecność dolnej wnęki. Niektóre gatunki można zaobserwować wyraźny witryny rylnuyu. Wśród łososia w tego typu należą najlepszych przedstawicieli.

siei długości korpusu może wynosić 10 cm dla małych cząstek i 60 cm, – w ogóle. Życie tych ryb może wynieść do 20 lat, ale połowy są najczęstszymi okazy od 7 do 10 lat. Semianadromous i jezioro siei czasem dorastają do 68 cm długości i może ważyć do 2kg. Największy osobnik, który udało się złapać, miał masę 12 kg.

Dyskusja na temat łososia może być nieskończony – tyle wspaniałych i ciekawych rzeczy związanych z tej rodziny ryb.