820 Shares 2103 views

Jak usunąć chrom z tworzywa sztucznego w domu: cechy i skuteczne metody

Wysianiu – osadzania cienkiej warstwy chromu na powierzchni metalu lub tworzywa sztucznego, aby nadać jej atrakcyjny wygląd, zwiększając wytrzymałość metalu i zwiększenia jej odporności na korozję. Jednak, jak odbywa fizyczne zużycie powłok chromowanych, ze względu na który traci swoje walory estetyczne operacja, więc wiele osób myśli o tym, jak usunąć chrom z tworzywa sztucznego w domu. Obecnie istnieje kilka podstawowych sposobów, aby to zrobić, z których każda wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, specjalnych rozwiązań lub innych dostępnych narzędzi. Bez względu na to, jaka metoda usuwania chromu rozpylać wybrać, trzeba przestrzegać pewnych zasad i środków ostrożności.

Usuwanie chrom rozpylanie przy użyciu specjalistycznego sprzętu

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jak usunąć chrom z tworzywa sztucznego, najprostszym i najbardziej popularnym sposobem jest użycie specjalistycznego sprzętu. Eliminuje to konieczność używania różnych roztworów chemicznych i komunikowania się z nimi, ale należy rozumieć, że taki sprzęt jest dość kosztowne.

Odnosi się do tego sprzętu:

  • rośliny ścieranie;
  • myjki ultradźwiękowej.

Korzystanie instalację ściernego

System ścierny – urządzenie, które wykorzystuje specjalny proszek. Pod wpływem wysokiego ciśnienia powietrza, proszek stopniowo zaciera chromowanie. Ustawienia te można znaleźć w sklepach lub na wielu przedsiębiorstw, których działalność jest związana z budową.

W zależności od grubości warstwy jest wybrany z pewnej wielkości ziarna proszku. W trakcie pracy, do instalacji, zaleca się stosowanie osłon do twarzy i do dróg oddechowych, w postaci drobnych cząstek, chromu, które zostaną narażone na kontakt z powietrzem, są one szkodliwe dla zdrowia ludzi.

Nowoczesne ultradźwiękowe Odkurzacze

Jak usunąć chrome z plastikowych części w inny sposób? Inne urządzenia są ultradźwiękowe środki czyszczące. Usuwa się przez wystawienie warstwy chromu fal dźwiękowych. chrom element jest umieszczony w koszu, który jest obniżony w specjalnym rozpuszczalniku wzmacniającego efekt fal ultradźwiękowych na chromie. Dalsze oczyszczanie szczegółów w pełnej zgodności z instrukcją urządzenia.

Stosowanie środków chemicznych

Jeśli jesteś zainteresowany w jaki sposób bardzo szybko usunąć chrom z tworzywa sztucznego, w tym przypadku, należy skorzystać z pomocy specjalnych roztworów chemicznych. Są bardzo wydajne i skuteczne i są w stanie usunąć nawet najgrubsze warstwy i wysokiej jakości chrom odkładania. Jednak podczas pracy z takimi narzędziami trzeba być bardzo ostrożnym i przestrzegać wszystkich środków ostrożności, ponieważ są one bardzo toksyczne.

Środki chemiczne obejmują:

  • kwas solny;
  • kwas siarkowy
  • wodorotlenku sodu.

Jak usunąć chrom z tworzywa sztucznego za pomocą kwasu solnego? Trzeba będzie dokonać 40-procentowy roztwór kwasu. W tym rozcieńczonym kwasem solnym w wodzie w stosunku 1 do 3. Również dostępne w handlu gotowych roztworów, w którym instrukcje dotyczące sposobu usuwania chromu z tworzywa sztucznego. „Mol” jest jednym z takich środków.

Element chrom umieszcza się w roztworze kwasu solnego, w celu całkowitego usunięcia osadzania chromu, po czym przemywa się dokładnie pod bieżącą wodą i suszenie trwa.

Zasada kwasem siarkowym w celu usunięcia powłoki chromu jest identyczna analogiczny kwasem solnym.

„Jak usunąć (usunąć) z tworzywa sztucznego z chromowaną wodorotlenku sodu?” – Pytasz. Podobnie, jak opisano powyżej. Jednak jest jeden ważny wyjątek. Przy użyciu tej substancji powinien wyklucza jego kontaktu z wodą i glin, ponieważ po wprowadzeniu ich do reakcji, wodorotlenek sodu wydziela toksycznych i gazu palnego.

Aby przygotować roztwór plastikowy pojemnik potrzebne, w którym jest to konieczne do mieszaniny 8 do 12 uncji wodorotlenku sodu i dodać 3,8 litra wody. Następnie, roztwór umieszczono chrom szczegół wypełnić lukę osadzania. Natychmiast należy zauważyć, że może to trwać dość długi okres czasu. Po zakończeniu elementu usuwającego i dokładnie przemywa się czystą wodą i mydłem.

Co nie jest zalecany do stosowania metody?

Niektórzy eksperci zalecają jedną radę, jak szybko i skutecznie usunąć chrom. Leży na odwrócenie procesu galwanizacji. Ten sposób jest bardzo skuteczne, ale ich stosowanie nie jest zalecane tylko w domu, ponieważ opiera się na zastosowaniu prądu elektrycznego, jak również podczas usuwania elementów wiążących do metalicznego chromu uwalnia się kilka bardzo niebezpieczne i toksyczne substancje. Więc jeśli szukasz sposobu, aby usunąć chrom z tworzywa sztucznego, nie należy eksperymentować z nim, i to lepiej wybrać inną metodę opisaną powyżej, albo skorzystać z pomocy wykwalifikowanego specjalistę.

Usunięcie z cienkiej warstwy chromu improwizowany

Zanim porozmawiamy o tym, jak usunąć chrom z tworzywa sztucznego za pomocą improwizowanych środków, po to warto zauważyć, że metody omówione poniżej pomoże tylko w przypadku bardzo cienką warstwą chromowaną sprayu, a w wielu przypadkach byłoby bardzo nieefektywne. Większość z tych metod są oparte na doświadczeniach osobistych, niektóre innowatorów, więc w Twoim przypadku może okazać się bezużyteczny. W większości przypadków będą one pomóc w usuwaniu fałszywy chrom z elementami plastikowymi.

usuwanie chromu sposób improwizowany

Chrom może być usunięty z tworzywa sztucznego w domu? Świetnym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie materiału ściernego. Zrób to możliwe ze zwykłej sody oczyszczonej lub proszku do szorowania należy rozcieńczyć niewielką ilością wody na pastę, a następnie wcieraj w chromowania aż zacznie się schodzić. Ta metoda działa tylko wtedy, gdy masz do czynienia z bardzo cienkiej powłoki. Należy bardzo uważać, aby nie uszkodzić materiału bazowego.

Innym sposobem usuwania osadzania chromu, który może w każdym domu, jest czyszczenie środków do warnika, w postaci aerozolu. Posiada doskonałe właściwości odtłuszczające, więc może to pomoże szybko usunąć światło z chromowanie plastiku. Narzędzia te są stosowane do części dziesięć minut, po czym po prostu wymazuje szmatki rozpylany z siebie. Warto zauważyć, że niektóre środki czyszczące mogą mieć negatywny wpływ na materiał rdzenia, więc usuwanie chromu z ich stosowania zaleca się w kilku etapach, z małymi przerwami. Podczas pracy ze sprzątaniem domu bardzo uważać, aby nie pozwolić mu na kontakt z oczu, skóry i dróg oddechowych.

Wybielanie chrom

Inną skuteczną metodą jest moczyć elementy, z którymi do usunięcia powłoki, w wybielaczem. Szczegół jest całkowicie zanurzona w roztworze w ciągu około 24 godzin. Proces usuwania może zająć dużo czasu i więcej. To wszystko zależy od grubości i jakości osadzania. Zaletą stosowania wybielacz jest to, że działa jedynie na chromowany, bez powodowania uszkodzenia materiału bazowego. Ważnym szczegółowo: wybielacz, które nasączone chrom części, nie mogą być ponownie wykorzystane, ponieważ będzie on zawierać chrom, który jest toksyczny dla ludzi.

Powłoka chrom usunięcie za pomocą płynu hamulcowego

Ta ostatnia metoda jest usunięcie warstwy chromu jest idealny dla kierowców. Ponieważ opiera się na wykorzystaniu płynu hamulcowego. Chodzi o to, że ma lekką chromowania podobny efekt, jako rozpuszczalnika w farbie, tak więc płyn hamulcowy może pomóc usunąć chromowa do części z tworzywa sztucznego. Jednak, gdy warto zauważyć, że metoda ta nie może być nazywany szybko, ponieważ proces trwa kilka dni.

Element chrom rozciera się z płynem hamulcowym i pozostawiono na 10 minut, następnie przemywa się pod bieżącą wodą. Nie należy pozostawiać cieczy na części przez długi czas, ponieważ może rozpuszczać nie tylko Chrome, ale również materiał podstawowy. Powtórz ten proces tak długo, jak wykończenie chrom nie ucieknie całkowicie.