793 Shares 8125 views

Tryb i żywność dla niemowląt do roku

Wraz z pojawieniem się dziecka urodzonego, nowe obawy, radości i szczęśliwych chwil, rodzice ponoszą wielką odpowiedzialność za życie i zdrowie ich potomstwa. Dziecko wymaga szczególnej uwagi, właściwej opieki i najważniejszym w organizacji władzy. Żywność dla dzieci do roku ciągle się zmienia, a co miesiąc zwiększa swoje potrzeby.

Jest to w pierwszym roku życia układ odpornościowy dziecka jest formowana i ważne jest, że w tym bardzo ważnym okresie dla niego, otrzymał wszystkie niezbędne pierwiastki śladowe i witaminy dla zdrowego rozwoju. Nieuporządkowana diety dzieci poniżej jednego roku pomoże dziecku szybciej przystosować się do świata zewnętrznego. Oczywiście, jeśli dziecko jest dobrze karmione przed rokiem mlekiem matki, ale jeśli taka możliwość nie jest dostępna dla wielu powodów, wymiana musi dostosować mieszankę blisko karmienia piersią.

Piersią kobieta powinna myśleć dokładnie o diecie. Jest bardziej prawdopodobne, aby jeść pokarmy bogate w białka i wapnia do kości silniejszy niemowlęcych. Bądź ostrożny jeść pikantnych i tłustych potraw z przyprawami i czekolady, owoców cytrusowych, kapusty, cebuli i czerwone warzywa, jak Wszystkie te produkty mogą powodować skazy lub skurcze jelit. Dla dobra laktacja Zaleca się spożywać produkty mleczne, herbata z mlekiem skondensowanym – wszystkie te napoje zrobić pożywne mleko matki, która jest tak ważna dla dziecka.

Jak powinno być karmienie dzieci poniżej jednego roku

Zazwyczaj karmiące niemowlęta jeść co 3 godziny, niezależnie od pory dnia. Wiele pediatrzy uważają, że jedzenie dla dzieci do roku powinna być przeprowadzona na żądanie. Lekarze także powiedzieć, że odstępy między podawania powinny wynosić co najmniej 2 godziny: tak żołądek do trawienia i uwalnia się z żywnością. Idealnie, pierwsze kilka miesięcy dziecko powinny być karmione mlekiem matki, wtedy gdy miał pragnienie, następnie tryb zorganizować.

Ale to nie znaczy, trzeba ściśle stosować się do tego programu – na potrzeby każdego dziecka indywidualnie, więc szukać kompromisu i postępuj okoliczności. Gdy podrosną dziecko sam nie będzie tak dużo, aby zapytać się jeść, będzie on zajęty studia na świat, komunikując się z mama i znajomości nowych zabawek. Każdy dźwięk, nowa grzechotka – że rozprasza i interesów dzieci.

Żywność dla dzieci do jednego roku wraz z wprowadzeniem uzupełniającego żywienia

Jeśli dziecko jest karmione piersią, konieczne jest, aby nie wprowadzać pokarmy stałe przed 6-7 miesiąca życia. Niemowlęta karmione butelką po trochu można dać sok do 3 miesięcy. W procesie karmienia jest konieczne do ścisłego przestrzegania reżimu i nieznanych potraw dając pół łyżeczki do żołądka dziecka jest przystosowany i skonfigurowany do strawienia nowych komponentów.

Przynęty – nie jest substytutem mleka kobiecego lub mieszanki dla niemowląt jest dodatkiem do głównego zasilania i stopniowego odstawienia od piersi jego / mieszaniny. Nigdy nie zmuszać dziecka do jedzenia nowych pokarmów, jeśli nie chce. Jednocześnie wprowadzenie kilku nowych potraw nie powinno być, po pierwsze, że dziecko wykorzystywane do jednego produktu.

Pośpiech nie jest dozwolone tutaj: uważaj na skórze, praca jelit, ogólnego stanu. Dopiero po tygodniu, a nawet dwa, można spróbować zastąpić jedną piersią.

W 7 miesięcy, dziecko może mieć owsianka, zupy, twaróg. Zwykle w tym wieku, dzieci otrzymują zacieru dwa karmienia lub owsiankę i 4 – mleka. Również trzeba stopniowo odzwyczaić go od władzy nocy, zastępując skrzynię mieszania lub trochę wody.

Ku lat dziecko może mieć klopsiki, pulpety, ciastka, budyń. Owoce zawierają w swoim menu (banany, jabłka, gruszki), ale uważaj na małe jagody – dziecko może nadal żuć i dusić źle. Żywność dla dzieci do roku mają być organizowane zgodnie z pragnieniem dziecka.