99 Shares 8026 views

pomysł na biznes: produkcja cegieł. Technologia i instalacja do produkcji cegły

Cegła jest zdecydowanie jednym z najlepszych i najbardziej powszechnych materiałów budowlanych. Jest on stosowany zarówno przez indywidualnych inwestorów i profesjonalnej firmy. Są małe i duże przedsiębiorstwa, które są zaangażowane w produkcję i sprzedaż tych produktów. Można też stworzyć własny biznes, który będzie zaspokoić swoje wymagania i staną się źródłem dochodu. Jednakże w celu uzyskania wysokiej jakości cegły do warunków technicznych i stosować w procesie wytwarzania. Produkcja cegieł w domu nie wymaga użycia drogiego sprzętu. Jako najważniejsze warunki sprzyjają prawidłowego przygotowania surowców.


funkcje produkcyjne

Formularze mogą być płyty, które wcześniej ślizgały się między nimi. Następnie surowiec umieszcza się w nich. Należy wykonać formę dopasowany do końcowego produktu odpowiadał wielkością i wyglądem tradycyjnej cegły, który ma rozmiar w 25x12x6,5 cm. Nasadka Ubijak pozwalają na przeprowadzenie materiały, które pasują do formy. Produkcja cegieł będzie szybciej, jeśli zrobić kilka szablonów.

Technologia pracy

Wnętrze formy z góry należy zwilżyć i posypać suchy cement. Następnie wytworzony roztwór jest umieszczony. Jak wypełnić kształt trzeba pieczęć mieszaninę do wszystkich zakątków i ubytków zostały wypełnione. Nadmiar roztworu do usunięcia łopatki. Następnie przychodzi kolej na pokrywie, który pasuje na górze. W następnym etapie czekając określony czas, po upływie którego należy odwrócić formy i usuwania otrzymanego produktu półprodukty. Pomieszczenie należy wyposażyć stojaki pod okapem, która zostanie określona cegły do suszenia. Wolny skurcz nastąpi w ciągu 15%. Na tym etapie odparowywania wody. Staje się to substancje zbieżności katalizatora w mieszaninie.

To nie powinno być narażone na działanie produktu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Produkcja cegły odbywa się w pomieszczeniu dobrze wentylowanym. Suszenie trwa 7 do 14 dni. Należy pamiętać, że produkcja cegieł bez spalania jest jednym z najszybszych i najprostszych sposobów uzyskania opisanego materiału budowlanego. Jako jedyny, ale poważną wadą jest to, że uzyskany produkt może być stosowany tylko do tworzenia partycji wewnątrz pomieszczeń. To dlatego, że wilgotność może mieć niszczący wpływ na nich.

Zakres stosowania surowego

Zastosuj surowy będzie regeneracja przegród i ścian, które będą znajdować się wewnątrz budynków. To może być zbudowany, jak również kąpiele, które są wykorzystywane w celach komercyjnych. Jednak obowiązkowe potrzeby wykonywania hydroizolacji wewnątrz. materiał aktywny może być stosowany w budownictwie i głównych ścian w budynkach, które mają jeden głos. W tym przypadku, na dachu powinny być wykonane z drewna.

Przeprowadzanie wypalania cegieł

Produkcja cegieł w domu wiąże się kolejny etap wypalania. Zapewni to wysokiej jakości materiał budowlany. Pod względem przedsiębiorstw przemysłowych do tego specjalnych piecach są używane. Podczas gdy we własnej produkcji, można zbudować produkt, który jest wykonany z dostępnych materiałów. W tym celu, gleba powinna być wytworzone wgłębienie do 0,5 m. Nad nim odejście od dna 20 cm należy ustawić beczkę metalową, która jest pozbawiona dna. Ściany zbiornika należy wykonać otwory, w których zainstalowane zawory. Na powstałej półce jest konieczne ustalenie półprodukty, które zostały wstępnie suszenia. Powyżej bębna jest pokryty metalowym ostrzem. W przygotowanym zagłębienia powinny opierać się ognia.

niuanse wypalania

Technologia produkcji cegły wymaga przestrzegania określonej temperaturze, aby uzyskać jakość gotowego produktu. W ciągu pierwszych ośmiu godzin, temperatura powinna mieścić się w zakresie 200 stopni. Proces wypalania odbywa się od 12 do 16 godzin, podczas których temperatura dniach od 800 do 1000 ° C. 4 Chasa reguł po temperatura musi być delikatna, 500 do 600 stopni. Stopniowe dostosowanie temperatury zapewnia pożądanych wyników, co eliminuje występowanie pęknięć. Rozcieńczyć ognia za pomocą węgla lub drewna. pojemność wypełniona musi ostygnąć z pokrywką szczelnie zamknięte. Tylko wtedy możemy zwolnić cegły, sprawdzenie jego dostępności.

Dokonywanie dużą liczbę cegieł

Instalacje do produkcji cegieł, ale raczej do wypalania może być więcej niż imponującą ilość materiałów budowlanych. Aby to zrobić, rozliczanie piec o pojemności. Jego kształt powinien być podobny projekt, zwężone ku górze. Nadaje się surowy wypełniono piasku lub ziemi, aby zapewnić izolację cieplną. Po wewnętrznej stronie pożaru i temperatura pozostaje taki sam jak ten, który został opisany powyżej. Produkcja cegieł hiper tłoczony jest również możliwe w domu. Aby to zrobić, trzeba użyć specjalne urządzenie, które ściska się gotową mieszankę do stałej masy. Do pracy nie będzie miał potrzebę użycia energii elektrycznej. Następnie proces ten będzie dość proste.

alternatywy cegły

Produkcja klinkieru wymaga użycia nieco bardziej skomplikowanego sprzętu. Formowanie wyrobów odbywa się na sucho prasowania technologii. W tym przypadku możliwe jest, aby oszczędzać energię. W produkcji na prasie próżniowej, która, co jest czasami zamiast dźwigni. W niektórych przypadkach, kreator wykorzystuje pasek. Po ukształtowaniu preformy, wchodzi do suszenia cegieł. Na ten specjalny kominków elektrycznych są stosowane w celu utrzymania ciepła. Glina ogniotrwała działa jako najważniejszy składnik surowców. Znamienny tym, że plastyczność i górnego progu temperatury. Przy sporządzaniu roztworu dodaje się do składników z tlenków metali albo mineralnych, które należą do grupy kaolinu. Pozwala to na bardziej stabilny produkt.

Wytwarzanie cegły ceramiczne

Wytwarzanie ceramicznych cegieł w domu obejmuje przygotowanie surowego, formowania, a następnie wypalania. Gliny wydobywany w kopalni, a nie jest korzystne w pierwotnej postaci do formowania cegieł o wysokiej jakości. Masa jest doprowadzana do gotowości, w którym środki zostały podjęte na leczenie. To może być naturalny lub mechaniczny wpływ. W etapie suszenia, procent zmniejszenia zawartości wilgoci produktu do 6%. Taki środek jest konieczny, aby zapewnić, że w czasie wypalania nie są pęknięcia, a nie deformować gotowych wyrobów. Jeśli stosuje się komorę suszarki, będą w stanie uzyskać temperaturę w zakresie od 120 do 150 ° C. W zależności od zawartości wilgoci w stanie surowym, w zasadzie, ten etap nie trwa dłużej niż 3 dni. Ostatnim etapem wyrzucenie. Do jego wykonania potrzebne będą piec pierścieniowy lub tunelu.

Wytwarzanie cegieł silikatowych

Wytwarzanie cegieł silikatowych polega na zastosowaniu syntezy w autoklawie. W celu wytworzenia jednostki materiału będą potrzebne 9 części piasku kwarcowego, który uprzednio przesiane dodatki, jak również jedną część wylotu powietrza. Ostatnim składnikiem musi być wyjątkowy.