714 Shares 8681 views

Wino "Chardonnay" (Chardonnay). winogron Chardonnay i wina z niego

Wino „Chardonnay” jest uważany za klasyk wśród wytrawnych win. Jego bukiet smaków jest bardzo interesująca. Czułem się tony ananasów i skórki chleba, dając napojowi paletę cytrusowych światła.


Delikatny, wyrafinowany smak

Eksperci-degustatorów zwany także wino „Chardonnay” trzy razy w roku. Rzeczywiście, jeśli staramy się go zgodnie z zaleceniami producentów wina, pierwszy zapach zimy świeżości ochotę pić wykonane tylko z zimna. Następnie dodać wyszukane gamma wiatry wiosenne, pełne nektaru kwiatów i ziół. I po pierwszym łyku, smak pochodzi pierwsze lato jagody i owoce. Wystarczająco gęste i rozległe, wino „Chardonnay” jednocześnie bardzo łatwa i oszczędza dużo przyjemny posmak.

Co niby jagody na produkcję wina?

Chardonnay (wino) jest uważana za najbardziej popularne wśród białych odmian suchych. Produkujemy je z białych winogron Chardonnay (Chardonnay), która była kolebką Burgundia (Francja).

Jeśli ampelograficznych opisać cechy tej odmiany winogron, warto zauważyć, że grono zwykle rośnie do średniej wielkości. Jagody są dość gęste i duży, piękny stożkowaty kształt, kolor żółto-zielonego. Co do zasady, w tym winogron dojrzewają w połowie sezonu i jest podstawą do produkcji najdroższych win. Winogrona Chardonnay są również używane do produkcji szampana.

Aby owoce są dojrzałe i dobrze przyjęty z gleby maksymalną ilość minerałów i składników odżywczych, są one sadzone w dość ciepłym klimacie, gdzie znajduje się głęboko w glebie. Od tego winogron lubi wilgoć ziemia musi posiadać wody studziennej i zawierają duże ilości kamienia wapiennego.

Historia

Początkowo winogron były uprawiane w Burgundii, w szczególności w Chablis, Cote d'Or. Słynne białe Burgundia francuskie wina, które są tak popularne wśród smakoszy, a mianowicie „Chablis”, „Meursault”, „Montrachet” i kilka innych, w stu procentach wykonane z Chardonnay. W północnej Burgundii uczynić doskonałą mineralnych. Tam, ziemia składa się z kamienia wapiennego, skorupy mięczaków i gliny. Taka kombinacja daje winu kilka słony smak.

Ta odmiana winorośli stała się tak popularna, że zaczęto sadzić później w innych częściach świata, i bardzo skutecznie. W 60-70-tych ubiegłego stulecia, ten znakomity winogrona zaczęły aktywnie uprawiać na australijskich i kalifornijskich ziem. I fakt ten był dodatkowo masywna ekspansja białego wina z całego świata. Dziś wino Chardonnay jest znana niemal wszędzie w kroku.

Po udanym eksperymencie Australijczyków i kalifornijskich winiarzy, ta odmiana winogron stały się bardziej aktywnie posadzone w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, znacznie rozszerzyła plantacje Chardonnay we Włoszech i Hiszpanii, to było przyjęte kraje bałkańskie, a nawet bardzo zimno i gorąco Anglia Indie.

Przeciwnicy nie udało się powstrzymać rozprzestrzenianie

Wśród winiarzy tam trwałe uważa, że najlepsze wina są wykonane wyłącznie z odmian autochtonicznych. Czyli tych, które rosną na obszarze od czasów starożytnych. Ale Chardonnay zaprzeczyć ten postulat – cudowny winogron doskonale złowiony w różnych krajach i zdobył bezprecedensową popularnością.

To nawet dojść do tego stopnia, że nie była aktywna grupa entuzjastów, którzy sprzeciwiali „shardenomanii”. Zorganizowali "ABC – Anything But Chardonnay". Przetłumaczone, to brzmi: „Wszystko, ale Chardonnay”. Działacze ruchu nawoływali do bojkotu wina, które są wykonane z tej odmiany winogron. Ale sukces osiągnęli – wino „Chardonnay” nadal zyskać popularność gwałtownie.

Obecnie trudno nawet nazwać regionie winiarskim, które nie rosną to niesamowite winogron.

Niemniej jednak, wino „Chardonnay” White powiedział ojczyzny Francji i jest znakiem rozpoznawczym tego kraju. Mówi się, że „Chardonnay” jest najlepszym rozwiązaniem dla młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają odkrywać świat wina. Jest to dość proste i ma dobry smak. Nawiasem mówiąc, w zależności od ich właściwości aromatycznych wina obojętnej. Wykonuje również w stosowaniu różnych technik winiarskich. Istnieją dwa główne podejścia do produkcji białego wina: Novyi Svet i Burgundia. W pierwszej metodzie napój otrzymany z tropikalnym smaku, dobre oczywistych smakach owocowych. Burgundia Chardonnay metoda daje pewną smarność i kremową konsystencję.

Dlatego trudno jest określić, klasyczny zapach „Chardonnay”. Wszystko zależy od tego w jakich warunkach iw jakich obszarach jest produkowany. Zapach może przeplatać smaki białego i tropikalnych owoców, orzechów ton miodu, smak owoców cytrusowych. Niektóre degustatorów odczuwalne w tym wina smak masła, słodkie wypieki, a nawet popcorn.

Jeżeli wino dojrzewa w dębowych beczkach, śmietany i wanilii niuanse mogą pojawić się w nim.

Jak dać ten napój?

Aby uzyskać pełne zadowolenie i zrozumieć, co jest tak atrakcyjne francuskie wina, trzeba spożywać ten napój prawidłowo. Po pierwsze, trzeba wybrać odpowiednie naczynia. Białego wytrawnego wina, zaleca się pić z szerokich kieliszków na wysokiej nodze. Ponadto szkło musi być całkowicie przejrzysty, a szkło nie ma żadnych zbędnych ozdób.

Zgodnie z zasadami etykiety, białe wino wlewa się do szklanki nie więcej niż trzech czwartych. Mniej nie jest zalecane. Proponowane wina ochłodzono do 6-8 ° C. Pół godziny przed butelki do karmienia, aby odblokować, obudzić smak. Następnie oddychać trochę wina, które ma być doprowadzone z tlenem i wszystkie jej bukiet właśnie kwitną.

Co idzie?

Wino „Chardonnay”, przeglądy, które często mają wyższy stopień, to najlepiej jeść owoce morza. Do niego idealnie pasuje ostrygi, homary, homary, małże, krewetki. Ponadto, specjaliści zalecają stosowanie suchych biała ryba – jak zimno, na przykład, wypełniacza i do gorącego, piec lub rusztu.

To wino jest dobrze połączony z prawie wszystkich serów, szczególnie ostre. Pamiętaj, że smak napoju delikatne i wyrafinowane. Więc nie palić podczas picia, „Chardonnay”, bo wyłączył skalę smakowy. Panie, które chcą poczuć pełny bukiet wina nie zaleca się korzystania z obfitego perfum. Ogólnie rzecz biorąc, wszelkie zapachy będą zbędne w degustacji.