432 Shares 1339 views

Objawy i przebieg surowiczego zapalenia opon mózgowych

Surowicze zapalenie opon – diagnoza, wskazujące, że wystąpiło zapalenie jednego z opon (to jest wspólne dla rdzenia kręgowego i mózgu), i ze względu na to, czy wirus lub Bacillus guzek lub w zakażeniach grzybiczych. Ta diagnoza jest wykonywane tylko na podstawie ludzkiego Spinal Tap, ponieważ bez niego, tylko na ogólnych objawów niemal nie do odróżnienia od surowiczego zapalenia opon mózgowych ropnych.


Jakie zmiany powie lekarzowi, że zapalenie opon mózgowych – surowiczy?

W celu przeprowadzenia takiej diagnostyczne muszą jedynie o CSF mililitr (co dziennie na dorosłego wytwarza się na 1 litr). Zwykle ma pewną liczbę komórek (różni się w zależności od wieku) są przedstawione limfocytów. W przypadku rozpoznania surowicze zapalenie opon zwiększonej zawartości komórek w cieczy. Większość z tych limfocytów reprezentowanych (ponad 50%).

Cechy obecnego wirusowego zapalenia opon mózgowych surowiczego

Jak wspomniano powyżej, ten typ opon mózgowych spowodowane zarówno przez wirusy lub gruźlicy Bacillus. zapalenie opon mózgowych Enterovirus może rozpocząć się z zimnymi, zaburzenia stolca, ból gardła, a nawet czerwonawym wysypka punktowego. następnie Łączą cechy charakterystyczne dla każdego z zapaleniem opon mózgowych: gorączka, silne bóle głowy, nudności, wymioty, zwiększona wrażliwość skóry, światłowstręt, zmiany w zachowaniu pacjenta.

Opryszczkowe zapalenie opon mózgowych (najbardziej niebezpieczne dla życia) mogą mieć krótki okres prodromalnych w postaci pęcherzy w pobliżu błony śluzowej warg lub narządów płciowych, ból gardła, a następnie ostrym bólem głowy, szybko rozwijające się takie objawy, jak drgawki z utratą przytomności, halucynacje, urojenia, depresja świadomości aż do śpiączki. Aseptyczne zapalenie opon mózgowych mogą również występować jako powikłanie dowolnej choroby wirusowe: względem objawów patologicznych, takich jak odry, świnki, ospa wietrzna, bóle występują Temperatura wzrasta ponownie, może być drgawki, zaburzenia koordynacji i inne objawy neurologiczne.

Znaki gruźliczego zapalenia opon mózgowych surowiczego

Patologia jest rzadko powikłanie gruźlicy płuc u dorosłych. U dzieci w wieku szkolnym rozwój tego typu choroby zazwyczaj rozpoczyna się na tle istniejących w gruźlicy płuc lub węzłów chłonnych. Początkowo dziecko staje się ospały. W godzinach wieczornych, może on dostać bólu głowy (ale nie za dużo), traci apetyt zaczyna uczyć się mniej. Temperatura podczas tego normalne lub osiągnie 37,4 °. Ból głowy, ból w szyi nie odbywa się przez 3-4 dni, więc dziecko prowadzić do pediatry. Objawy oponowe w tym przypadku są negatywne, więc lekarz przepisze leki jak SARS. Ponadto, choroba rozwija się w następujący sposób: na tle zabiegu ból utrzymuje się, że dziecko po raz kolejny doprowadzić do lekarz bada go i ENT diagnozuje „Front” (zapalenie zatok czołowych). Przypisane leczenie ponownie nie powiedzie się, dziecko nadal skarżą się na bóle głowy, omdlenie może na spacery, powiedział podwójnych obiektów. Surowiczy objawy zapalenia opon mózgowych charakterystyczne przejawia tylko do końca 2-3 tygodni. I dopiero wtedy ostatecznie rozpoznano.

Konsekwencje opon mózgowych

Z najczęstszych głowy zauważyć, że kilka lat realizuje osobę wyglądającą, „Pogoda”, zaburzone zachowanie pacjenta. Po surowiczego meninita może pozostać pogorszenie słuchu i wzroku, węchu i pamięci. Często aktywność receptorów procesów umysłowych może być przywrócone w przypadku podjęcia z Neurolog-rehabilitanta na końcu choroby. W przypadku HSV, i związane z nim (CMV spowodowane przez wirus Epsteina-Barr, ospy wietrznej) zapalenie opon mózgowych Rokowanie jest bardzo ciężki. Te wirusy pozostawiają dużego odsetka osób z niepełnosprawnością, więc bardzo ważne jest terminowe i prawidłowe leczenie.