109 Shares 1348 views

Słynnych atrakcji Budva

Budva – słynny kurort położony w nadmorskiej centralnej części Czarnogóry. Wraz z otaczającym kurortach i miast, tworzą Budva Riviera, który jest uważany za międzynarodowy turystycznym centrum. Obszar miasta warunkowo podzielić na 2 części. Nie ulega wątpliwości, stare miasto jest bardzo interesujące dla wszystkich miłośników historii.


W tym momencie można zanurzyć się w niepowtarzalnej atmosferze średniowiecza, bo cała sytuacja tak, że pomaga. Budva przeżył wiele atrakcji, w tym wiele zabytków architektury: starożytnego Kościoła Trójcy, St. Mary and St Ivan dodatkowo Cytadeli.

Teren starego miasta w otoczeniu silnych kamiennymi ścianami, z nowoczesnym nowym Budva ma nic wspólnego. Nowe miasto tętni centrów rozrywkowych i handlowych, nowoczesnych kawiarni i restauracji, nowych hoteli.

Riviera plaże są uważane za najlepsze plaże na wybrzeżu Adriatyku. Jednocześnie niektóre z nich są oznaczone niebieską flagą międzynarodowej wskazaniem najlepszych plaż na świecie. Odwiedzeniem plaż i zabytków Budva miejscowości turystycznej jest przedmiotem zainteresowania jako centrum wydarzeń kulturalnych i festiwali. Każdego roku przyciąga artystów z całego świata na słynny festiwal o nazwie „Pieśń Morza Śródziemnego”. Cytadela i Teatr Festiwal odbywa się co roku. Wakacje są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto nie siedzieć na miejscu kocha. Dla młodzieży i miłośników aktywnego życia nocnego tutaj działa dużo nowoczesne dyskoteki, kluby nocne, kasyna i inne.

Budva – starożytne miasto, które powstało w V wieku przed naszą erą. Jej bogata historia nie pozostawi obojętnym nie jeden z podróżnych. Miasto było rządzone przez tafty, Wenecjan, narzuciły swoje piętno jako grecko-rzymskiego zdobywców. Dalej, a Austria i Jugosławia wykluczyć miasto Budva. Czarnogóra atrakcje , które są prezentowane głównie w zabytków, podjęła na swoim terytorium różnych krajów, z których każda zostawiła kawałek ich unikalnej kultury.

Jadąc tutaj, musisz odwiedzić kościół Santa Maria, który jest najważniejsze zabytki religijne kraju. Odkrywania uroków Budvy, można zwrócić uwagę na kościół, ponieważ został zbudowany w IX wieku, zachowały się do dnia dzisiejszego na wewnętrznych ściankach unikalnymi freskami. uderzające także średniowieczne zabytki architektoniczne są tu kościół Trójcy Świętej i św Stephen, zbudowane w różnych stylach architektonicznych.

Warto zauważyć, Cytadelę, zważywszy najjaśniejsze atrakcji miasta. Budva z tej średniowiecznej twierdzy bronili wielokrotnie przed najeźdźcami. Pomimo tego, że została zniszczona, a na początku XIX wieku, całkowicie odnowiony. W chwili obecnej Cytadela jest muzeum, które jest bardzo aktywnie odwiedzanych przez turystów.

Rozglądając niezapomnianych zabytków Budva, należy odwiedzić hotel Mogren. Oferuje on panoramiczny widok na stare miasto z całą jego historycznego dziedzictwa. Ponadto, tutaj można zobaczyć różne karnawały i festiwali, które odbywają się w Budva dość często.