213 Shares 6774 views

Powiększone migdałki dziecka: przyczyny oraz główne metody leczenia

Migdałki migdałki (oni) są skupiskami tkanki limfatycznej, które pełnią funkcje obronne gospodarza. To ciało znajduje się w gardle u podstawy języka po obu stronach. Mogą one znaleźć i na zewnątrz, zwłaszcza jeśli są powiększone.


IT migdałkach są bariery, które nie przechodzą w naszym organizmie szkodliwe drobnoustroje, bakterie i wirusy, spada z żywności, wody i powietrza. Te naturalne filtry chronią organizm ludzki z ogromną listę różnych chorób. Jednakże, jeśli zbyt wiele zarazków, gruczoły mogą nie poradzić sobie z ich funkcji, dochodzi do stanu zapalnego, a sami stają się źródłem zakażenia. To jest – po prostu dlatego, że powiększone migdałki u dzieci. W medycynie, stan ten nazywany jest zapalenie migdałków. Jest ostre i chroniczne formy migdałków, ten ostatni znany także dusznicy bolesnej.

Jakie są oznaki, że powiększone migdałki u dziecka? Następujące objawy mogą być obserwowane częściej:

  • Trudności wygląd i nieprzyjemne odczucia podczas przełykania;
  • w migdałkach pojawia się białawy płytki;
  • przez dziecko staje się senny i ospały, nieaktywne;
  • gorączka;
  • specyficzny nieprzyjemny oddech.

Ponadto, gdy powiększone migdałki u dzieci, mogą one być łatwe do znalezienia, nawet na zewnątrz, szyi, tuż pod brodą.

Jeśli chodzi o leczenie, istnieją dwie podstawowe metody. Aby zacząć mówić o leczeniu zachowawczym, która głównie dotyczy leżenia w łóżku i pić dużo płynów. Bardzo dobre działanie podano płukania (płukania) przy użyciu różnych napary ziołowe lub sól fizjologiczną, i sody. Jak na trawie, to najlepiej jeśli powiększone migdałki u dzieci, garnitur te, które mają działanie antybakteryjne. To może być rumianek, mięta, szałwia. Bulion napar powinien znajdować się w stosunku 2 łyżek ziela za kubka wrzącej wody. Nie złe radzi sobie z jego zadania i rozwiązania furatsilina (dwie tabletki powinny być zgniecione i rozpuszczono w szklance ciepłej wody).

Jednakże powyższe środki mają na celu pomóc szybko poradzić sobie z tym problemem, ale to nie wystarczy, aby całkowicie je wyeliminować. W przypadku, jeśli powiększonych migdałkach Twojego dziecka, wymagają interwencji lekarza, który przepisze odpowiedni wiek i indywidualne parametry antybiotyków. Zwykle w takich sytuacjach makrolitiki używane (np azytromycynę lub erytromycyną).

Jak widzieliśmy, jeśli są powiększone migdałki, powody tego mogą leżeć w zakażeniach wirusowych. Jeśli czas nie wykrywa migdałków, może stać się przewlekły. Zwykle w tym przypadku cięcia chirurgicznego gruczołów, ale wielu ekspertów wolą poczekać, aż dziecko wchodzi w okres dojrzewania – gdy organizm zaczyna globalnie restrukturyzacji, migdałki są często załatwiali się.

Teraz, gdy wiesz, podstawowe informacje o przyczynach i leczeniu takich zjawisk jak powiększonych migdałków u dzieci. Zdjęcia dołączone do tego artykułu pomoże Ci uzyskać lepsze zrozumienie tej choroby i jej wczesne wykrycie.