799 Shares 7955 views

Jak wybrać ścianie kocioł gazowy podwójny – porady eksperta

Kotły gazowe do systemów grzewczych są teraz bardzo popularne. Według statystyk, większość urządzeń tego typu działa na gazie. Ten rodzaj paliwa jest uważana za najbardziej skuteczne i tanie. Współczesny rynek oferuje wiele modeli różnego rodzaju kompletnych zestawów. Z tego powodu istnieje uzasadnione pytanie, jak wybrać gazowe ścienne podwójne kotła.

Pierwszą rzeczą, aby dowiedzieć się najbardziej odpowiedni rodzaj paliwa dla danego regionu. W przypadku wyboru między jednostkami jeden obwód i dwutorowa, trzeba zdecydować, czy wymagają stałej obecności gorącej wody , czy też zostanie ona przeprowadzona przez inne źródła.

Typowo, kotły opalane gazem wyposażone w palnik atmosferyczny i są na ścianie oraz stojący. W tym ostatnim przypadku, urządzenie jest zazwyczaj produkowane z żeliwa lub stali. Na pytanie, co jest lepsze, nie można odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ każda charakteryzuje się własnymi wadami i zaletami.

Kluczowe cechy

Tak, w końcu, twój dom jest podłączony do sieci gazowej, a teraz istnieje konieczność zakupu specjalistycznego sprzętu do ogrzewania, z wykorzystaniem gazu jako źródła ciepła. Ale zanim zakupy powinien zapoznać się z kryteriami wyboru i głównych cech tego urządzenia.

Grzejniki działające na gaz, może być różny:

 • Nazwa producenta.
 • Cena.
 • Wyładowcze źródło energii.
 • urządzeń energetycznych.
 • Liczba pętli (jedno- lub dwuobwodowy).
 • Materiał stosowany do produkcji.
 • miejsce mocowania (podłogi lub ściany).
 • Sposób oczyszczania gazów uzyskanych następnie działanie (wymuszoną lub naturalną).

Przed wyborem gazowe ścienne podwójne kotła, ważne jest, aby obliczyć wszystkie straty ciepła w pomieszczeniu i ustalić wymaganą pojemność sprzętu do instalacji grzewczej.

Nie zapominaj także, że niezawodność i sprawność jednostki kotła zależy nie tylko od materiału, lecz także od warunków pracy, jak również na jakość montażu.

Opcje

Ściana turbowentylatorowe kocioł gazowy (średnia cenę – z 9000 rubli) składa się z następujących składników:

 • Palnik.
 • Pompa cyrkulacyjna (jeden lub dwa).
 • Zbiornik wyrównawczy.
 • Termometr.
 • Manometr.
 • Wymiennik ciepła.
 • system bezpieczeństwa.

Cechy konstrukcyjne

Turbofan Gaz Kocioł ścienny do domu, w porównaniu do innych podobnych obiektów, ma jakieś konstruktywne cechy:

 • Urządzenie w postaci wymiennika ciepła.
 • Podwójne lub duplikat system automatyki.
 • Obwody uzależnienia.
 • Zasada działania obiegu ciepłej wody użytkowej.

Posiada również kotły naścienne powinny obejmować brak kominów. Dokładniej, ich konstrukcja składa się w przewodzie wyprowadzania na zewnątrz przez ściany. Za pomocą tej konstrukcji są prowadzone wentylacji i dostarczanie tlenu promuje proces spalania.

Charakterystycznymi cechami tych urządzeń można nazwać średnia moc i stosunkowo niewielkie rozmiary.

Zdecydowana większość kotłów gazowych typu ściany pracują w następujących elementów:

 • Jak we wszystkich urządzeniach grzewczych (z wyjątkiem piecu) dla obwodu grzejnego jest w system kontroli temperatury.
 • Niezależny montaż systemu pożądane temperatury ciepłej wody użytkowej.

Warto zauważyć, że w tym przypadku mówimy o niezależnej regulacji temperatury na konturach, a ich praca jest zależne od siebie i od konkretnego modelu

 • Istnieją wykonania, w których, aby zapewnić wymagane ciśnienie i reżimu temperatury wymaganej temperatury płynu separacji.
 • W przypadku niektórych modeli podczas bieżącej wody jest konieczne zatrzymanie systemu grzewczego.

zalety

Zewnętrznie ogrzewania kocioł gazowy ściana obejście wygląda schludny szafce, która idealnie pasuje do każdego wnętrza. Wewnątrz niej znajdują się wszystkie niezbędne elementy – Urządzenia muszą być podłączone do ciepłej wody i instalacji grzewczej. Głównymi zaletami tych kotłów są:

 • Jedna jednostka jest w stanie wykonać wiele funkcji – ogrzewanie wody użytkowej i ogrzewania pomieszczeń.
 • Wysoki stopień bezpieczeństwa.
 • Znaczne obniżenie opłat za media, ponieważ zimna woda jest o wiele tańszy.
 • W porównaniu z innymi wariantami autonomicznych systemów grzewczych, urządzenia tego typu są stosunkowo niedrogie.
 • Zastosowanie automatyki pozwala uprościć instalację i konserwację urządzenia.

Wydajność i rozmiar tych urządzeń znacznie różnią się od siebie. Przed wyborem turbowentylatorowych kocioł gazowy, wiele cech należy uznać.

Kryteria wyboru

Przy wyborze kotła gazowego trzeba zdecydować się na takich chwilach jak:

 • Stopień zaufania do producenta.
 • Charakterystyka kominy.
 • Potrzeba regulacji automatycznej.
 • Poziom komfortu.
 • Wymagana ilość sprzętu.

Po tym nie będzie można porównać tylko z danymi charakterystyki wybranego modelu i dokonać wyboru.

moc

Uważa się, że nagrzewanie 10 m2 mieszkania wymaga 1 kW ciepła. W ten sposób, w miejscu zamieszkania do 240 m2 trzeba kotła gazowego z bypassem ścianki 24 kW. Dane pojemność można znaleźć w arkuszu danych dla konkretnego modelu, a informacja ta jest często wskazana na opakowaniu.

Warto zwrócić uwagę na punkt, że ilość ciepła potrzebnego do ogrzania mieszkania lub prywatnego domu, w dużej mierze zależy od stopnia izolacji. Dlatego zaleca się, aby dbać o niego.

poziom komfortu

Ze względu na to, że temperatura powietrza na zewnątrz, zależy od warunków atmosferycznych, istnieje potrzeba sterowania pracą pieca. Dziś można wybrać model z poniższej widzenia regulacji:

 • Jednostopniowa.
 • Dwuetapowy.
 • Trzyetapowy.

W pierwszym przypadku oznacza to ustawienie pracy tylko w jednym trybie. Do regulacji temperatury jest zbyt wysoka, urządzenie wymaga odłączenia.

dla ciepłej lub zimnej temperatury na zewnątrz, jeden z dwóch trybów może być wybrany w modelach z regulacją mocy dwustopniowym. W porównaniu z poprzednią wersją, jest to bardziej wygodne w użyciu. Ponadto, możliwość zmiany trybu pracy palnika wydłuża czas pracy urządzenia.

Modele z regulacją Krok trzeci jest również wygodne i dłużej. Jednakże, takie urządzenia są znacznie droższe, więc konsumenci często wybierają drugą opcję.

Automatic Control Unit

Większość modeli z wiodących firm zachodnich obsadzone przez elektroniczną jednostkę sterującą. Ten element wyświetla korzystania z urządzeń grzewczych na nowy poziom. Dostępność automatyzacji pozwala na optymalne działanie i natychmiast wskazuje na konieczność naprawy lub konserwacji.

Typowo, nowoczesny panel sterowania urządzenia kocioł jest wyposażony w rodzaju ściany wyświetlacza ciekłokrystalicznego, sygnały odzwierciedlające o możliwych wad i cech technicznych urządzenia.

Jak wybrać ścianie kocioł gazowy podwójny

 • Według szacunkowego zużycia energii i wygląd. Ergonomiczna konstrukcja, kształt, kolor – wszystko jest ważne, ale kluczowe znaczenie niemniej wymaga zasilania.
 • Maksymalna dopuszczalna ilość płynu chłodzącego w układzie ogrzewania dla określonego modelu (co jest wskazane w paszporcie).
 • Maksymalna szybkość przepływu chłodziwa w ciepłej wodzie (wskazane w paszporcie).

producenci

Kup grzewczej kotła gazowego ścianę dwuobwodowy – to nie problem. Najważniejsze – nie pomylisz z własnego wyboru.

Do tej pory na rynku krajowym oferuje konsumentom sprzęt z Włoch (Fondital, Beretta, Riello), Niemczech (Viessmann, Buderus, Bosch). Również popularne są bojlery PROTERM "" "Aristo", "Vialant" "Electrolux", "sygnał", "pokrywa", "Konord" i t. D.

Jak znaleźć dobrego producenta?

Wysoka jakość i doskonała reputacja sprzętu – nie są to jedyne punkty, na których konieczne jest, aby zwracać uwagę przy wyborze kotła gazowego dwuobwodowy ścianę (cena tych urządzeń znajduje się poniżej). Po tym wszystkim, co obce nie modele przeznaczone do pracy w kontekście rosyjskim. Sprzęt często importowany jest bardzo wrażliwy na jakość chłodziwa. Kiedy przepięciami uszkodzony poza elektroniką.

Innym ważnym punktem jest dostępność usług. Rzeczywiście, podczas opóźnienia mróz mogą być katastrofalne dla całego systemu grzewczego. Nie do przyjęcia sytuacja, w której części składowe do naprawy trzeba kupić w sąsiednim obszarze lub kraju.

Kotły gazowe ścienne double (Korea)

Urządzenia grzewcze produkowane w Korei, to funkcjonalne urządzenia, które są produkowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, a także zgodnie z normami międzynarodowymi i europejskimi.

Na tle podobnych jednostek Kotły gazowe ścienne double (Korea), takich jak Navien przydzieloną łatwość obsługi, niezawodność i wysoką jakość.

Stosunkowo niewielki lokal mieszkalny jednocześnie łączy standardowego sprzętu (palnik i wymiennik ciepła instalacja), jednostka sterująca, czujniki temperatury i ciśnienia, pompę obiegową, a także wiele innych.

Koszt kotła wynosi 30 000 rubli.

Niemiecki sprzęt Vaillant

Turbofan kocioł gazowy ścienny „Vaylant” – to kolejny wielki opcja od niemieckiego producenta, zdobył sporo rodaków miłosnych. Vaillant Spółka oferuje swoim klientom szeroką gamę urządzeń grzewczych o różnej wydajności i pojemności.

Kocioł gazowy Turbofan ściana „Vaylant” różni się wydajną i niezawodną pracę, przystępne koszty i efektywność konserwacji.

Koszt jednostki producenta wynosi 48 000 rubli.

Kotły „Ariston”

Kotły gazowe z włoskiego producenta „Ariston” umieszczony na rynku jako łatwe w obsłudze i efektywne grzejniki. Składniki dostarczone przez obecność wymiennika ciepła, przy czym urządzenie sterowania palnikiem, pompą obiegową, zbiornik rozprężania i opracowania systemu bezpieczeństwa. W tym Kotły gazowe ścienne podwójne „Ariston” w porównaniu z podobnymi modelami są znacznie tańsze.

Urządzenia te są wykorzystywane przy budowie nowych budynków i modernizacji istniejących systemów grzewczych. Wszystkie urządzenia grzewczego „Ariston” charakteryzuje się niskim poziomem hałasu.

Cena takich urządzeń – od 25 000 rubli.

sprzęt Protherm

Turbofan gazowy kocioł „Proterm” przedstawił czeski producent, jest bezpieczny, ekonomiczny i wygodny w obsłudze sprzętu. Firma specjalizuje się w produkcji urządzeń grzewczych o różnych pojemnościach nie tylko ściany, ale także wykonywania na zewnątrz.

Poprzez zakup gazowe ścienne podwójne „Proterm” pot, można mieć pewność, że sprzęt został przetestowany pod kątem zgodności z europejskimi normami jakości.

Koszt tego urządzenia wynosi 27 000 rubli.

Kotły Bosch

Bosch jest wiodącym w Europie do produkcji gorącej wody i urządzeń grzewczych. Różnorodność modeli łączy stałą trwałość, niezawodność, jakość i łatwość zarządzania.

Kotły gazowe ścienne podwójne „Bosch”, specjalnie zaprojektowane dla rosyjskich warunkach. Dzięki szerokiej gamie można łatwo podnieść grzejnik, który będzie w pełni zaspokoić potrzeby i możliwości finansowe.

Cena kotłowni przez spółkę wynosi 20 000 rubli.

Rosyjski sprzęt Neva

Kotły ścienne podwójne „Neva” – sprzęt od rosyjskiego producenta, który może być stosowany zarówno dla lokalnych i scentralizowanych systemów grzewczych, ogrzewania budynków mieszkalnych i przemysłowych, a także do zaopatrzenia w ciepłą wodę.

Ze względu na swoją zwartość maszyna ta idealnie pasuje do każdego wnętrza. Zintegrowane systemy zabezpieczeń i nowoczesne zarządzanie stworzyć wygodę i bezpieczeństwo użytkownika.

Koszt kotła – 17 000 rubli.