548 Shares 2299 views

Jaki jest wskaźnik poziomu cukru we krwi?

Glukoza – jednym z głównych surowców energetycznych w naszym ciele. Kiedy ludzie mówią o cukier, to znaczy, że to była ona. Prawidłowe funkcjonowanie komórek w organizmie, w tym w mózgu, jest możliwe, że jeżeli cukier jest normalny. Ponieważ glukoza otrzymujemy tylko z pokarmu, czasami może to być więcej niż kwota, a czasem mniej. Jednak odchylenia są małe, a wskaźnik poziomu cukru we krwi na przestrzeni lat, nie zmienia się, czy jest to nastolatek 15 lat lub dziadek w 72 lat. W tym artykule będziemy mówić o jakie wartości glikemii są prawidłowe, a które nie, a także przyjrzeć się, dlaczego są one ulec zmianie.

Glukoza jest odpowiedzialny za co, a to wpływa na ustabilizowanie jego poziomu we krwi?

Jak wspomniano wcześniej, cukier – to główny materiał energetyczny dla tkanek i komórek. W organizmie, to większa część osadza się w wątrobie glikogenu, która jest przekształcana na hormony ponownie żądanie do glukozy. Krew norma poziomu cukru jest utrzymywana przez insulinę, która jest wytwarzana przez trzustkę. Wszystkie inne hormony ciała (takie jak adrenalina, kortyzol, etc.) przyczyniają się do wzrostu poziomu glukozy.

Jakie wskaźniki są normą?

Aby rozpocząć, należy zauważyć, że poziom cukru we krwi stopy jest jednolita zarówno u mężczyzn jak i kobiet w każdym wieku. Analizy powinny być zawsze na pusty żołądek w czasie, gdy organizm nie jest jakaś infekcja, ponieważ może to mieć wpływ na wydajność. Tak więc, jeśli mówimy o tym, co powinno być normą w poziomu cukru we krwi, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że w zależności od pory dnia można go zmienić. To zależy również od posiłków. W zdrowej osoby przed cukru śniadania wynosi 3,3-5,5 mmol / l. Nic poniżej pierwszej wartości – jest hipoglikemia (niski poziom glukozy we krwi), i wszystko to jest większa od drugiej wartości, – na hiperglikemię (poziom wysoki). Po spożyciu spożycia cukru nie przekracza indeksu 7,8 mmol / l. Wskaźniki cukru w analizie krwi od palca i żyły różnić.

Co metryki mieć dzieci?

Dziecko w wieku poniżej pięciu lat od poziomu glukozy powinna być taka sama jak u dorosłych. Od 1 do 5 lat – 3,3-5,0 mmol / l do 1 roku – 4,4 mmol / l.

Kiedy zdiagnozowano „cukrzyca”?

Jest bezpieczny zadeklarować choroby jak cukrzyca, może tylko specjalista od wyników trzech badań, które wskazują:

  • podwyższone glikowanej hemoglobiny (5,7%);
  • Wskaźniki cukier, ponad 11 mmol / L po 60 minutach po przyjęciu 75 g glukozy;
  • podwyższony poziom glukozy we krwi przed posiłkiem.

Dlaczego cukier we krwi wzrasta?

kilka przyczyn cukrzycy można zidentyfikować. Wśród nich:

  • Ciągły stres, zmęczenie;
  • dziedziczność;
  • Problemy wagowych;
  • Wirusy, zakażenia;
  • dieta niesymetryczne;
  • trzustki onkologicznych;
  • nieaktywny tryb życia.

W tym artykule dowiedzieliśmy się o ile stężenie cukru we krwi powinno być osoba zdrowa i że wpływa na wydajność. Aby utrzymać normalny stan jest niezbędne do jedzenia, często poruszać, ćwiczenia i detekcja przy oznak wysokim poziomem cukru we krwi , aby zobaczyć się z lekarzem.