752 Shares 1358 views

Trzęsienie ziemi w rejonie Rostowa: fakty i przyczyny

W sierpniu 2016 roku mieszkańcy regionu Rostov byli zaniepokojeni niezwykłym. Ludzie czuli drżenie pod stopami. Trzęsienie ziemi w rejonie Rostowa – rzadkie zjawisko. Uważa się, że obszar ten znajduje się na monolitycznej podstawy i nie ma zastosowania do stref narażonych na trzęsienia ziemi. Więc może tam być trzęsienie ziemi w rejonie Rostowa, lub w inny sposób poruszony obywatele zjawisko? Załóżmy zbadać.

niezwykłe wydarzenie

Mieszkańcy Rostowa i innych osiedli nagle ujrzałam swinging meble spontanicznie zamknij okna i otwory wentylacyjne. Stało się to w dniu 7 sierpnia w niedzielę. Wiele pozostać w domu z powodu otchuyu czynienia z dziwnym zachowaniem mebli i innych przedmiotów. Niektórzy zaczęli wymachiwać żyrandol, ale większość skarżył okien, szeroko otwarte w środku gorący letni dzień. Oczekujemy, że trzęsienie ziemi w rejonie Rostowa, ludzie nie mogli. Fakt, że ostatnie takie zdarzenie nie zostało nagrane dawno temu, ale nie przyciągają uwagę opinii publicznej. Oczywiście, zwykli ludzie nie wiedzą o tym i tych, którzy są zainteresowani w literaturze specjalistycznej, zapomniane.

reakcja publiczna

Jednak mieszanej mieszkańcy zgłoszone dziwne zdarzenie w ratownictwie i prasy. Chcieli, aby zrozumieć, co się dzieje. W polu informacyjnym w czasie, ludzie często słyszą słowo „wojna” i obszar konfliktu zbrojnego (Donieck) blisko. Mieszkańcy zaczęli się martwić. Jednak obawy okazały się bezpodstawne. Nietypowe zdarzenia nie są spowodowane przez użycie broni, nie było to rzadkie zjawisko – trzęsienie ziemi w rejonie Rostowa.

sejsmografy wyjaśnienie

Obszar ten naprawdę spoczywa na „solidnych podstawach”. Ale fakt, że dwóch z nich. Część obszaru znajduje się na platformie wschodnioeuropejskiej, drugi – w Scytów talerzu. Każdy z geostructural tablic, z kolei, również składa się z odrębnych jednostek. Nie będziemy wchodzić w szczegóły, ale weźmiemy pod uwagę ten fakt. Okazuje się, że podstawą, odpowiadającego obszaru na mapie fizycznej, ma wady. Naukowcy podkreślają, że teoretycznie nie może być trzęsienie ziemi o 7 punktów.

A fakty są rejestrowane

Tak więc, w 2001 roku było wielkim trzęsieniu ziemi w rejonie Rostowa siłą sześciu punktów. Jest to zapisane w 60 kilometrów od miasta Salsk. Fala sejsmiczna spread do Stawropol, kopalń i Kropotkina. Wcześniej, w 1984 i 1996 roku, trzęsienia ziemi były cztery i pięć punktów. I pierwszy oficjalnie rejestrowane na początku XX wieku w pobliżu miejscowości Wielkiego Księcia. Siła jego była pięć punktów, czas trwania ekspozycji nie jest zgłaszana. Oznacza to, że trzęsienie ziemi w rejonie Rostowa (historia badaliśmy), jest to możliwe. Co więcej, naukowcy twierdzą, że takie zdarzenie ma wysoki stopień prawdopodobieństwa.

Dlaczego było to trzęsienie ziemi

Przejdźmy teraz do czynienia z wydarzeniami przyczyn. Mogą one być różne. Płyty stale współdziałać. Ich tektoniczne zmiany powodują czasami małe fale na powierzchni, które uważamy za trzęsienia ziemi. Wszyscy okazało się, że obszar ten jest na podstawie liczby płytek. Tak, to trwa zdarzenie mało prawdopodobne lub niemożliwe to nie jest konieczne. Trzęsienie ziemi, które miało miejsce w sierpniu 2016 roku, był echem fenomenu tej samej kolejności na terytorium sąsiedniego państwa. Epicentrum znajdowało się głęboko pod miastem Mariupol (Ukraina). Naukowcy twierdzą, że fale się z dziesięciu kilometrów poniżej poziomu morza, czyli od skorupy ziemskiej. Według zeznań władzy popycha instrumentem w epicentrum osiągnął 4,8 punktów. Fale sejsmiczne oddzielone dwustu kilometrów. To jest we wszystkich miejscowościach, które są w tej dziedzinie, aby odczuwać skutki tego zjawiska. Trzęsienie ziemi jest spowodowana przez przemieszczenia względnego dwóch płyt wstępnie ich granica pokrywa się z linią przekroju RF i Ukrainy.

Czego można się spodziewać w przyszłości?

Past wydarzenie spowodowało żadnych uszkodzeń, tylko przestraszyć mieszkańców. Teraz już nikt nie ma wątpliwości, że gdyby nie było trzęsienie ziemi w rejonie Rostowa. Czułem, że tak powiem, na ich skórze. Teraz emocje obywateli spowodowane przyszłości. Możliwe jest powtórzenie tego zjawiska w bardziej katastrofalny? Powinniśmy obawiać talerze? Kiedy zostaną one ponownie pocierać razem, wywołując podniecenie skorupę? Odpowiedzi na te pytania dają naukowcom. Ale, jak zawsze, ich słowa są dodawane do konkretnych prognoz. Według sejsmologów, często wstrząsając, i nie jest szczególnie silny. Jednak oczekiwać, że płyta będzie zamrażać tysiącleci, to nie jest konieczne. Jeśli wziąć pod uwagę, kiedy ostatnie trzęsienie ziemi w rejonie Rostowa, w co roku były poprzednie, można dostać zjawisko okresowe. Ona, oczywiście, niedokładne jak harmonogramie ruchu płyty jeszcze nie nauczyli się budować. Daliśmy dowód, że trzęsienia ziemi zostały nagrane w 1907, 1984, 1996, 2001, a ostatni – w 2016. Łatwo jest zauważyć, że co najmniej raz na dziesięć lat, możemy spodziewać się takiej nieprzyjemne wydarzenie dla mieszkańców.

Co robić?

Oczywiście, trzeba wiedzieć na temat bezpiecznego zachowania w czasie trzęsienia ziemi. Nie ma żadnej gwarancji, że moc będzie słabe wstrząsy. Jeśli czujesz je lub słychać szum, wziąć dokumenty z pieniędzmi i biegać po schodach (bez windy) w ulicy. Pamiętaj, aby prowadzić z dziećmi i osób starszych. Spróbuj przejść do otwartej przestrzeni, z dala od zabudowań. Jeśli jest to niemożliwe, aby wyjść z pokoju, należy ukryć w łuku bramy, znajduje się w ścianie nośnej (która jest najgrubsza). W żadnym wypadku nie rozpalać ognia. Po wstrząsy może złamać gazociągu, co zwiększy ryzyko pożaru. Nie należy odkładać przez siebie i spokój okolicy. Z dala od ciężkich mebli, aby uniknąć wpadnięcia pod nią, jeśli upadną, albo porusza. Trzęsienie ziemi kończy się szybko. I większość uszkodzeń nie jest wynikiem wstrząsów oraz z powodu paniki.