278 Shares 1792 views

Cudzołóstwo – co to jest? Grzech cudzołóstwa w prawosławiu

W tym artykule będziemy mówić do was o ważnym temacie dziś – cudzołóstwo. Wiele osób słyszało o tym, że ten rodzaj grzechu jest uważane za karalne przestępstwo, podłość, pohańbienie, zanieczyszczenie duszy, itd. Ale jeśli zapytać .. „Cudzołóstwo – co to jest”, nie każdy będzie w stanie jednoznacznie odpowiedzieć. Dlatego też, w celu swoją wiedzę w tej dziedzinie stają się coraz bardziej rozległe, poniżej omówimy powyższe pytanie jak najpełniej. Najpierw jednak pamiętajmy, czym jest grzech i co działa Kościół uważa grzeszne.

grzechy śmiertelne

Wykaz naruszeń zasad religijnych (czyli ta definicja jest pojęcie „grzechu”) jest obszerna, ale główne lub śmiertelnicy, to nie wszystko. Te ostatnie obejmują te wady, które mają inne działania nelitseprityanye. Mamy ich detal farba nie będzie, ponieważ nasz tematem rozmowy jest nieco inna, ograniczymy się jedynie wpisie. Więc, co Kościół rozumie przez wyrażenie „grzechy śmiertelne”? Lista reprezentowane przez siedem (we wschodniej tradycji chrześcijańskiej – osiem) pozycje:

 1. Duma.
 2. Zazdroszczę.
 3. Gniew.
 4. Zniechęcony.
 5. Chciwość.
 6. Obżarstwo.
 7. Adultery (nierząd).

To ostatnia porozmawiamy bardziej szczegółowo.

Cudzołóstwo: co to jest?

Cudzołóstwo jest wielki grzech i część z 10 poleceń. Zwykle wiąże się z oszustwa i zdrady. W dawnych czasach, aby popełnić taki grzech poddany karze śmierci, tego rodzaju akt uważany jest za zły i diabelskiego aktu. Ulegając miłości i pociąg seksualny do płci przeciwnej, człowiek popełnia cudzołóstwo, niszczy rodzinę. Ponadto, cudzołóstwo jest uważany za bezprawne intymny związek między mężczyzną i kobietą. Szczególnie dotkliwy problem ten w świecie muzułmańskim. W Koranu Allah Wszechmogący mówi następujące słowa: „Nie idź w pobliżu cudzołóstwo, bo to jest obrzydliwością i paskudny sposób.” Również w ramach zakazu przykazania jest rozwód, pożądanie i pragnienie w stosunku do żon i mężów innych.

Czym dokładnie jest cudzołóstwo?

A jednak to, co ludzie mają na myśli, gdy mówimy o takim grzechu jako cudzołóstwo? Co to jest? Tylko jeśli pozamałżeńskiego życia seksualnego, relacji z obcym towarzysz lub może coś innego? Zbyt wiele dziś nie potrafi odróżnić grzech od ludzkich relacji, które są pełne miłości i przyszłych planów wspólnego szczęśliwego życia. Aby pomóc Ci zrozumieć ten problem, przedstawiamy kilka przykładów, które jednoznacznie charakteryzują grzeszne stosunki seksualne:

 1. Lonely nieżonaty mężczyzna wszedł w stosunki seksualne z żonatym pani – najlepszym przykładem cudzołóstwo, które później zostaną ukarani.
 2. Żonaty mężczyzna zawarł związek seksualny z zamężną damą – odnosi się to również do grzechu rozważamy, dla kobiety za serce należy do innego.
 3. Intymne relacje między krewnymi (brat i siostra, siostrzenica i wuj, i tak dalej. D.) są również grzechem śmiertelnym.

Oprócz powyższego, cudzołóstwo może być bezpiecznie nadana żadnych fantazji seksualnych, w którym znajduje się kobieta, należał do innego mężczyzny. Na przykład, Jeszua powiedział: „… kto patrzy na niewiastę i pożąda jej, już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim”. Teraz wybitny problem jest to, że cudzołóstwo nie jest i może wejść w relację z niezamężną kobietą? Zbadajmy tę kwestię bardziej szczegółowo:

 1. Połączenie między mężczyzną i niezamężną pojedynczego niezamężną kobietą nie jest cudzołóstwem tylko wtedy, gdy partnerzy planują w najbliższej przyszłości zawrzeć małżeństwo. Jeśli po stosunek seksualny dziecko waha zaoferować damy rękę i serce – to się nazywa nierząd.
 2. Człowiek, który jest już w związku małżeńskim, spanie z niezamężną jedna kobieta jest zobowiązany do zaproponowania do niej i wezwany do jej domu do miejsca jego drugiej żony, tylko w tym przypadku, stosunek płciowy nie jest uważany za cudzołóstwo, inaczej ten rodzaj intymnej relacji nazywany jest rozpusta ,

Kara za cudzołóstwo

Co to jest wszeteczeństwo i cudzołóstwo, jesteśmy Bole lub mniej uporządkowane, teraz trzeba mówić o konsekwencjach i kar, które tolerują każdy rodzaj popełnionego grzechu. Ze swej żądzy płci przeciwnej, zdrada, hańba, albo na każdy inny podobny grzech nieżonaty mężczyzna zasługuje na sto silne rzęsy, dodatkowo, to wydalony ze społeczeństwa dokładnie jeden rok. Tak cudzołóstwo jest karane w islamie. I śmiemy Zapewniam cię, że to kwiaty. I nie ma znaczenia, który został oskarżony o popełnienie przestępstwa – mężczyzna lub kobieta, ukarze ich obu. Chociaż, oczywiście, ze kobiety są bardziej popytu. Jak dla cudzołożników, którzy są w związku małżeńskim, albo składał zanim zgrzeszył, otrzymał najbardziej okrutny z nich rzucać kamieniami do ostatniego tchu. Uważa się, że człowiek popełnia cudzołóstwo niekoniecznie będzie smażyć się w piekle, a jedynym ratunkiem jest dla niego zamalivanie grzechy i prawdziwa skrucha.

Konkretnie co muzułmanie wierzą cudzołóstwo?

Cudzołóstwo w islamie jest uważany za straszna zbrodnia. Zauważ, że polecenie poświęcony deprawacji seksualnej człowieka, mają one nazywane „zina”. Dla muzułmanów „zina” – Program kopulacja z kobietą więźnia bez umowy szariatu. Według nich, to z powodu tego grzechu segodyan świecie cierpi na straszną katastrofę i katastrofy. Ponadto, dzieci Boga wierzyć, że każdy intymny związek z kobietą, która dała inny człowiek jest niewinny i serce, prędzej czy później doprowadzi do upadku i końca świata. Prorok Muhammad stwierdził również, że wszyscy ludzie dali się cudzołóż, brak wiary. Jeśli wiara jest osoba odchodzi, słabnie i staje się podatny. Cóż, pytanie brzmi: „cudzołóstwo. Co jest dla muzułmanów? „Można uznać za zamknięty. Krótkie podsumowanie:

 1. Po pierwsze, dla muzułmanów „zina” – jest bezprawne intymny związek z inną kobietą.
 2. Po drugie, pożądane jest spojrzenie w stronę kobiet.
 3. Po trzecie, nawet rozwiązły słowo należy do tej kategorii.

To był grzech Wysłannika Allaha powiedział: „Na nierząd z oczami oczy, język cudzołóstwo są słowa” Sam Bóg wzywa wszystkich młodych ludzi, którzy mają dziś szansę, aby wziąć ślub, zrób to tak szybko, jak to możliwe, ponieważ jest to jedyna szansa, aby zapisać się od niepotrzebnych widoków klęsce słów i ziny – małżeństwa. W przypadku, gdy w danej chwili nie jest to możliwe – na czczo jest jedynym ratunkiem.

Jaka jest cena zapłacona za słodki grzech?

Dzisiaj, za grzech cudzołóstwa, muzułmanie występują surowe kary – Hadd. To implikuje tortury ciała. Ale czy taki samochód tylko wtedy, gdy grzesznik przebywa na terytorium islamu, jest zrównoważony psychicznie, a nie wstecz, świadomy grzechu cudzołóstwa. Jak widać, to całkiem poważny. Nawiasem mówiąc, w dawnych czasach, kara była mniej dotkliwe. Tak więc, jeśli kobieta mężatka nie była dziewicą, jej ukamienowany, a jeśli mąż dał fałszywe oskarżenie, nie miał prawa do rozwodu i został zobowiązany do zapłaty jej ojciec 100 szekla. Ponadto, kara śmierci czeka na człowieka, który dał się zhańbić narzeczony panny młodej. Jeśli przemoc uległa wolną kobietą, zabity tylko sprawcę, jeśli niewolnik był zadowolony – zarówno karane.

Prawosławie i cudzołóstwo

A co to jest zdrada w prawosławiu? Przede wszystkim tego grzechu oznaczało zdradę, intymną relację między zaręczona ze specjalnym, niezamężna i seksualnego współżycia z wolnym człowiekiem narzeczoną. Wymiana pierścieni podczas ślubu, męża i żony ślubować lojalność i miłość Boga, Krzyża, Ewangelia. Naruszania wcześniejszych obietnic, że w ten sposób jak oszukuje swoich świadków. grzech cudzołóstwa w prawosławiu nie znaczy kar cielesnych sprawca, ale jest potępiony przez Boga. Ponadto uważa się, że winny jest człowiek podzielony na dwie części, jak to było, rozdarty między żoną i kochanką, albo pomiędzy mężem i kochankiem. Wielu wierzy, że dzieli ciało prędzej czy później umiera, zabierając ze sobą wszystkie stery małżeństwa. W związku z tym można stwierdzić, że złamana obietnica wierności i miłości do siebie zawsze będą uważane za grzech, który, taki czy inny sposób wpływać na życie zdrajca czy zdrajca. I pamiętaj, że małżeństwo zawarte przed Bogiem, nie może być rastorzhen. Jest to, że jeden z małżonków trafi do innego świata.

1 Kor. 7, 39: „Żona jest związana z prawem tak długo, jak jej mąż żyje, ale jeśli jej mąż umrze, jest wolna poślubić nikogo ona chce, tylko w Panu”.

Jakie są konsekwencje człowiek czeka za cudzołóstwo?

Jak w przypadku każdego grzechu, cudzołóstwa brzemiennym w skutki, które mogą grać człowieka kiepski żart. Proponuję, aby zrozumieć tę kwestię bardziej szczegółowo.

 1. Wielu wierzących czuć, że cudzołóstwo mężczyzna kradnie kawałek mięsa z jego sąsiad co popełnienia kradzieży.
 2. Popełnienia grzechu, jest automatycznie osobą na tym świecie, na równi ze zwierzętami.
 3. Uważa się, że cudzołoży opętany przez ducha nieczystego, jest zrównane z diabłem, który jest nie w efekcie zostać oczyszczeni z grzechu. Taki stan nazywany jest Biblia głęboka ludzka otchłań.
 4. Muzułmanin zina przyczynia się do zniszczenia ludzkiego ciała. Grzech niszczy zdrowia sprawcy. Uważa się, że sam grzesznik wybiera ścieżkę, która doprowadzi do jego śmierci.
 5. Osoba, która popełnia cudzołóstwo może być pozbawiony swojej własności. Każdy, kto przed popełnieniem grzechu i żył bogato skąpane w luksusie, z pewnością stanie się żebrakiem.
 6. Zgrzeszył, człowiek rodzi pogłosek i plotek, że wstyd ponosi bezpośrednio szkodzi jego reputacji. Wskazane jest, mówiąc: „Kiedy człowiek umiera – rozgłos nadal żyje”
 7. Cudzołóstwo pociąga za sobą karę śmierci. „Jeśli człowiek, który popełnia cudzołóstwo z żoną, nawet ten, który popełnia cudzołóstwo z żoną swego sąsiada, – zostanie uśmiercony, zarówno cudzołożników”.
 8. Nie żałować za swoje grzechy, człowiek niszczy duszę. Jak mówią, pożądanie towarzyszy grzesznika i jego duszę w ogniu piekielnym.
 9. Cudzołożnikiem niszczy nie tylko jego duszy, ale duszę wybrańca. W rzeczywistości jest to jeden z najbardziej przerażających konsekwencjach zdrady, bo zgrzeszyliśmy winny przeciągnięty do piekła i partnera duszy.
 10. Bóg może stać się zły na cudzołożnik i pozbawić go rozumu i intelektu.
 11. W rodzinie, w której jest miejsce cudzołoży, aby nigdy nie być miłość i zrozumienie.

Kobieta i cudzołóstwo

Pewnego dnia, w celu umieszczenia Jezusa w kłopotliwej sytuacji dla niego przed wszystkimi ludźmi, przywódcy religijni przyniósł nierząd, który będzie wezwany „kobieta złowionych w cudzołóstwo”. Według prawa Mojżeszowego, to miał być zabity, ukamienowany. Przywódcy umiejętnie wykorzystał sytuację oferując niszczyć upadły człowiek jest kobietą. W rzeczywistości, ich jedynym celem było – kusić Jezusa, złapać krzywy wyraz, aby mieć pretekst do powszechnego potępienia. Ale wszystkie ich wysiłki były daremne. Jedyną rzeczą, że Jezus powiedział, brzmiało tak: „Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień”. Oczywiście, obszar, w którym rozpoczęła się tłum zostać zwolniony, a grzesznikiem, a on pozostaje ostatecznie w ulicy. Od tego czasu wiele się zmieniło, byłego cudzołożnicą nawrócili i nie obiecał wrócić do dawnego sposobu życia. Morał jest: nigdy nie jest za późno na skruchę za swoje grzechy, najważniejsze – czas, aby zrealizować swoje pragnienie, aby być sprawiedliwym w naszym świecie.

Atones za grzech cudzołóstwa

W Koranie, Allah mówi: „Zaprawdę, przebaczenie Boga dla tych, którzy popełniają zło czynu w nieświadomości i żałować wkrótce. Taki Bóg wybacza. Zaprawdę, Bóg – wszechwiedzący, mądry! „Wielu ludzi wie, jak do nawrócenia wielu przestępstw popełnionych w czasie swojego życia, a nie powtarzać ich ponownie !. Ale pokuta – to połowa sukcesu. Za nim przychodzi odkupienie. I tu jest bardziej skomplikowana. Jak odpokutować za grzech cudzołóstwa? Wielu ludzi przyciąga do takiego pytania do mistrza duchowego albo kapłana w kościele. Pytanie, oczywiście, skomplikowane. Jak już wspomniano powyżej, cudzołóstwo jest jednym z grzechów głównych, która niszczy ludzkie życie. Jednak, jak duchowni mówią, jeśli szczerze i naprawdę z wielką wiarą, pokutować, prosić o przebaczenie, Wszechmogący wybaczyć grzesznika i dać szansę dla dalszego istnienia. Aby dodatkowo zabezpieczyć się przed pokusą do grzechu, nie jest dobrym narzędziem – modlitwa cudzołóstwa i nierządu.

Jak chronić siebie i swoją duszę?

Pytanie każdy powinien odpowiedzieć samemu. Ktoś czyta ten artykuł, zareaguje na to wszystko z pogardą; ktoś w swoim życiu więcej niż raz do czynienia z cudzołóstwa, ale nie wie, jak sobie z tym poradzić, a zatem nie będą próbować; Są tacy ludzie, którzy będą dokonywać właściwych wniosków, i starają się przeżyć swoje życie z godnością. Jak chronić się przed pokusą? Prawdopodobnie istnieje potrzeba tylko wiary, wiary w siebie i swojego partnera na życie. Szczera, czysta miłość, szacunek i zrozumienie, inteligencja i zdolność do zachowywania się w rękach będzie wykonać zadanie: masz pewność, że będą żyć ze swoim partnerem długie i szczęśliwe życie wypełnione znaczenia. I wreszcie doradzić tylko jedno: wypełnić swoje życie z dobrym, rodzaj, lekkich pracach, poszanowanie ich krewnych i bliskich, miłujcie żony, i modlić się o zdrowie swoich mężów i dzieci i innych, i, co najważniejsze, nie cudzołóż!