295 Shares 6903 views

brodziki dla dzieci (zdjęcie). basen dla dzieci dla dzieci z matek

Basen – jedno z ulubionych zajęć każdego dziecka. Zapewnia on nie tylko higieniczne, ale również wzmacnia organizm dziecka, pomagając dziecku rosnąć i rozwijać się harmonijnie. Zabiegi wodne są podwójnie przyjemne podczas próby zbadania jego świat wspierać rzetelne ręce matki. brodziki dla dzieci – to doskonałe połączenie użyteczności i przyjemności. Są to świetna okazja, aby dać dziecku szczęśliwe i zdrowe dzieciństwo.


W Rosji istnieje wiele basenów. Dlatego zasadne jest pytanie o tym, jak wybrać najlepszą. Spróbuj zrozumieć wymagania rodziców i ich dzieci i pisać najpopularniejsze i „zatwierdzone” baseny dla dzieci dla dzieci.

Główne kryteria

Jeśli teatr zaczyna się wieszak, basen – od kierunku kliniki pediatrycznej. Jednak nie zawsze w centrum, które znajduje się bliżej domu, i jest zgodny z widokiem na rodziców i ich dzieci. Więc trzeba wybrać samemu. Kto robi to metodą prób i błędów, ktoś zaufanych opinii na forach. W każdym razie, dziecko jest lepiej nie iść do eksperymentów, a wybierając basen dla dzieci dla dzieci z matkami natychmiast wyjaśnić kluczowe punkty w recepcji. Należą do nich:

 • Temperatura wody.
 • Układ do oczyszczania wody.
 • Parametry basen (szerokość, długość, głębokość).
 • Wygodne harmonogram zajęć.
 • Uprzejmy, pomocny personel.
 • Czyste, wygodne szatnie z zmianę tabel i wyposażone z prysznicem.
 • Higieniczne i in.

Niektóre ustępy omówić bardziej szczegółowo.

Idealna temperatura

Temperatura wody w basenie jest w dużej mierze decyduje o kryterium wyboru. Po tym wszystkim, dziecko (w szczególności grudnichok) powinny nie tylko czuć się komfortowo w wodzie, nie bać się zmian temperatury, ale także skorzystać z zabiegów wodnych. Według ekspertów, optymalna temperatura dla niemowląt – 32-34 ° C Jeśli ceny są niższe o kilka stopni, kompleks powinien koniecznie zawierać miękkiej saunę, gdzie dziecko i matka są ciepłe i uratowany przed hipotermią.

System czyszczenia

Rosyjskie normy sanitarne wymagają że obecność chloru w wodzie basenowej. Dlatego, nawet jeśli administracja będzie domagać się jedynie zawartością soli morskiej, nie wątpię, frakcja nadchlorowy będą również obecne w wodzie. Jednak ten element ma specyficzny zapach i mogą zranić skórę dzieci. Dlatego, brodziki dla dzieci znalazły alternatywną opcję – czyszczenia z aktywnym tlenem. Jest bezwonny i całkowicie bezpieczny. Istnieją również metody ozonowania i leczenia UV. Stosunkowo innowacyjny sposób czyszczenia z unikalnym polimeru została niedawno opracowana (Biopag), ale nie otrzymał jeszcze wystarczającą dystrybucję.

lekcje

Dziecko rozpocznie zajęcia w basenie, można mieć jeden i pół miesiąca. Pchania i nurkowanie, aktywne rąk do pracy i stopy, aw przyszłości wstrzymując oddech na chwilę – wielki ćwiczenia dla rosnącego organizmu. Jest to użyteczne, aerobik i młode matki w okresie rekonwalescencji po urodzeniu.

Takie zajęcia są zwykle jedno z rodziców, pod nadzorem doświadczonego instruktora. Harmonogram wynosi od 4 do 10 wizyt miesięcznie. Aby ustalić, jak się zachować, gdy procedura wodny dziecka, możliwe jest wydanie sesji jednorazowa (test).

Co trzeba zabrać ze sobą

Po wybraniu odpowiedniego basenu może przenieść się do zarzutów. należy przynieść kąpieli z dzieckiem:

 • Specjalna pieluchy do pływania ;
 • strój i łupki do siebie;
 • dwa ręczniki (dla dzieci i dorosłych);
 • ulubiona zabawka (jest to szczególnie przydatne podczas pierwszej wizyty, aż dziecko nie opanował);
 • certyfikatu polecenie od pediatry i analizy (I / ślimakowym enterobiosis), a także pomocą terapeuty osoby dorosłej;
 • butelki do karmienia (jeśli dziecko z jakiegokolwiek powodu, „odcięty” od piersi).

Jest to standardowy zestaw. Jednak każdy basen ma unikalną listę, które mogą być uzupełniane przez innych raportów lekarskich i analizy wyników.

Moskwa

brodziki dla dzieci nie jest już rzadkością w Moskwie. Ich liczba wynosi obecnie ponad tuzin nazwisk. Mogą one być częścią kompleksów sportowych, ośrodkach zdrowia lub niezależnych instytucji.

Popularność jest jednym z czołowych miejsc zajmuje centrum rekreacji BrightFamily. Temperatura wody w basenie wynosi 32 stopni. Głębokość basenu. – 136 cm Doświadczeni instruktorzy uczą zajęcia dla dzieci w wieku od sześciu tygodni do roku + rodziców. Dzieci są podzielone na grupy wiekowe i biorąc pod uwagę różne programy rozwojowe.

Na jakość obsługi nie daje SOC „drugie narodziny”. Oferuje on basen rekreacyjny dla dzieci od sześciu tygodni do półtora roku. basen dla dzieci znajduje się w oddzielnym budynku i oferuje kilka specjalnie wyposażone szatnie. Głębokość basenu nachylonej od 60 do 90 cm. Temperatura wody wynosi 32 °. Sposób oczyszczania – chlor (w umiarkowanych stężeniach) + stały filtracji. Lista referencji jest uzupełniona kierunku od neurologa dziecięcego. Klasy następuje poprzez standardową procedurą (dziecka + żeńskiego) pod nadzorem specjalisty.

Centrum Rozwoju „delfin” obejmuje dzieci basen dla dzieci. Jednak klasa 40 minut przy temperaturze wody 30 ° C nie zawsze pozwalają na długi czas, aby mieć dzieci i mama w basenie. W tym przypadku, o miękkim temperaturze sauny dla dzieci (75 ° C). spryskiwacz tu bez chloru przez filtry UV i piasku.

Wśród popularnych Moscow Centre, w tym basen dla dzieci dla dzieci z matkami, a dodatnio z napisem „Kimberley Land”, „kaczka”, „Wody Childhood” i innych.

Petersburg

W północnej stolicy również obecnie pracuje ośrodków zdrowia i sanatoria z dobroczynnych zabiegów wodnych dla dzieci. Osobliwością leży w ich programów, przeznaczonych dla dzieci w wieku różne. Tak więc, w kompleksie sportowym „Neptun” oferuje specjalne zajęcia dla dzieci w wieku od jednego roku. Temperatura wody w brodziku jest utrzymywana w idealnej poziomie – 32 ° C. Oczyszczanie wody odbywa się bez chloru. Po kąpieli dziecko i matka mogą odwiedzić saunę fińską miękkie.

Ciekawe opracować program oferuje Corporation dla dzieci w Petersburgu „Limpik”. Ćwiczenia w wodzie są uzupełniane z masażu i fizykoterapii.

Nowatorski system oczyszczania wody z użyciem polimerów stosowanych w siłowni „matrycy”. Jest też oferuje komfortowe warunki i harmonogram zajęć.

Dla dzieci z pewnymi ograniczeniami fizycznymi i patologii opracowane specjalne programy, które są szeroko stosowane w centrum rehabilitacji dla dzieci „Biofeedback”.

Niektóre dzieci baseny dla dzieci w Petersburgu ( „Waterville», Sportlife) oferuje dodatkowe usługi «pokoju dzieci». Jeśli dziecko boi się pływać lub kapryśny, może być umieszczone pod nadzorem profesjonalnego personelu. wiek Wejście od lat 2 do 12. Usługa wymaga dużo rozrywki dla dzieci, podczas gdy matka kąpiel w basenie. W przeciwieństwie do tych ośrodków, kompleks sportowy „Dynamo” w Petersburgu odwiedzenie pokoju dziecięcego w okresie od 18.00 do 22.00 jest bezpłatny.

Woroneż

Znajdź baseny dla dzieci dla dzieci mogą być w Woroneżu. Klub rodzinny „Wyspa dzieciństwa” codziennie otwiera drzwi dla młodych użytkowników (jeden i pół miesiąca do trzech lat) i ich rodziców. Temperaturę wody utrzymuje się w trybie normalnej – 31-33 stopni. Oczyszczanie za pomocą ozonowania wody, do oddziaływania promieniowaniem UV. Basen zmaksymalizować bezpieczne dla dzieci: żadnych ostrych krawędzi, śliskich nawierzchniach. Klub rodzina dziś oferowane kilka opracowywaniu programów pływania, z których każda odpowiada w pewnym wieku i cech dziecka.

Innym popularnym ośrodkiem jest „Kapitosha”. basen dla dzieci jest w kształcie misy, więc maksymalna bezpieczna. Wodę oczyszczono stosując system ultrafioletowe i filtrów piaskowych. Temperatura jest utrzymywana na poziomie 32 ° C. szatnie wyposażone są w zmieniających tabel. Klasy są podane wzrost czasu przebywania dziecka w wodzie (od 15 do 50 minut). Oprócz basenu, oferuje dzieciom i ich rodziców do masażu i fizykoterapii.

Jednym z pierwszych miejsc jest zajęta i „Little Boy” Basen w Woroneżu (Centrum Dziecięcego „Sun”). Ma wysoką sanitarnych oraz wskaźniki serwisowe. Log w wieku od trzech tygodni do jednego roku. Temperatura wody jest utrzymywane na optymalnym poziomie, system oczyszczania wody bez grup chloru prowadzi Prowadzący.

W brodziku „Starfish” w Woroneżu są dwie miski. W jednym zajęć dla dzieci i ich matek, w drugiej – dla dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat. Temperatura wynosi 32 °. System działa w trzech etapach. Administracja oferuje dodatkowe usługi, takie jak masaż i programu treningowego 4 pływania.

Simferopol

Mimo popularności który niedawno stać się baseny dla dzieci dla dzieci, Symferopol nie może się pochwalić taką różnorodność jego prekursora miasta. Centra Rozwoju tu całkiem sporo. Jest uważany za najbardziej popularny SPA-Club nieskończoność. zajęcia fitness prowadzone są pod okiem doświadczonych trenerów. Próg wiek dzieci wynosi od jednego do pięciu lat. Głębokość basenu osiąga maksimum 150 cm.

Mogą angażować dzieci w przedszkolu lub w basenie szkolnym. Takie systemy istnieją w Symferopolu i angażują ekspertów okiem instruktorów.

basen pływacki w domu

Jeżeli pozwalają warunki i środki do basenu dla dzieci mogą być budowane, a także w domu. Wiele sklepów internetowych oferuje wysokiej jakości nadmuchiwanych produktów o dowolnym rozmiarze i za każdym wieku. Wybitne baseny dla dzieci dla dzieci ze zjeżdżalnią. Są one nie tylko elementem hartowania i doskonalenia ciała dziecka, ale także jego zabawa. Oczywiście, takie struktury są używane do wypełnienia wypoczynku dzieci, a nie właściwą pływanie nauczania.

opinie

Rodzice od dawna wskazywali na znaczenie i korzyści, które są brodziki dla dzieci. Zdjęcia szczęśliwych rodziców i dzieci na oficjalnych stronach internetowych i forach dyskusyjnych – bezpośrednie dowody na to. Ekspertyza oraz opinie rodziców podkreślić, że uzdatnianie wody w młodym wieku mają pozytywny wpływ na cały układ ciała dziecka, zwłaszcza aktywności układu sercowo-naczyniowego i nerwowego. W procesie szkolenia dziecko nie tylko staje się przydatnych umiejętności nurkowania i nauczyć się pływać, ale także zwiększa wytrzymałość, wzmacnia mięśnie i układ odpornościowy. zabiegi wodne korzystny wpływ nie tylko na stan zdrowia dzieci, ale również ich nastrój.