543 Shares 6665 views

Runway – tętnica Airport

Runway – najważniejsza część lotniska. To jest specjalnie wyposażony powierzchni Ziemi, co pozwala wykonywać wszystkie rodzaje startów i lądowań statków powietrznych.


Każdy pas startowy (zwany pas startowy) ma pewną nagłówek (MC). MK zaokrąglona wartość i podzielone przez dziesięć. Na przykład, magnetyczne pozycji Airport, Tolmachyovo równy 72 °, a więc w tym przypadku pas startowy będzie określany jako VPP-07. Jest to jednak tylko połowa z oznaczeniem. Wszelkie runway jednocześnie dwa kierunki (po obu stronach). W związku z tym, wartość naprzeciwko wskaźnik będzie równy 252 °. Pobiera pełna nazwa lotniska: Runway 07/25.

Niektóre lotniska buduje więcej niż jednego pasa (głównie w dużych miastach). Często są one umieszczone równolegle (dla wygody i bezpieczeństwa w tym samym czasie). Następnie oznaczenie numeryczne są dodawane również litery: L, C, R (inicjały angielskich słów „w lewo”, „centrum”, „prawo”). Na przykład, stosunkowo duże lotnisko Midway ma trzy pasy startowe, przebieg, który 133 ° / 313 °. Każdy pas startowy lotniska w wymienionym ma własną nazwę: lub pasa 13R / 31L, 13L / lub drogi startowej lub drogi startowej 31R 13C / 31C.

Różne lotniska biorą różnych płaszczyznach. Dlatego też, powłoka z pasm różnią. Mogą być beton, asfalt, żwiru i ziemi.

Różne rozmiary i WFP. Zależą one znowu na poziomie lotniska i samolot otrzymał je. Najmniejsza startowej (o długości 300 m i szerokości 10 m), są używane głównie do sportu (małe) samolotu. Jednakże, istnieje stałe lotnisko, znane na całym świecie, pas startowy, który nie jest zbyt przekraczają te wymiary. Nawiasem mówiąc, są one wymienione w pierwszej dziesiątce najbardziej niebezpiecznych lotnisk (w istnieniu).

Należą do nich Airport Tenzing. Runway skulony w „bramie” Mount Everest. Biegnie w dół zbocza i ma długość 475 m. Do lądowania, pilot ma tylko jedną szansę, bo otaczający teren sprawia, że jest niemożliwe, aby w drugiej turze.

Jeżeli samolot spada nagle, że nie będzie w stanie zatrzymać nawet najbardziej doświadczony pilot, a jeśli nie schodzą w czasie startu podwozie, maszyna będzie spieszyć się w otchłań, a pasażerowie będą polegać tylko na cud.

Największy pas startowy (czas trwania do 5000 m, a szerokość do 80 m) są zbudowane na terenie fabryki samolotów i lotnisk międzynarodowych.
Najdłuższy pas startowy należy do Edwards Air Force Base. Umieść na niej leżał na dnie suchego jeziora w Kalifornii. Długość powłoki betonowej rozciąga się na 4572 metrów, całkowita długość – 11917 m, a szerokość pasa – 297 m.

W Rosji, najdłuższy pas startowy został otwarty w maju 2013 roku w Achtubinsk (oblotu Centrum GLITs). Pierwszy startu od jego popełnienia bombowców wojennych. „Vzletka” o długości 4 km, a szerokość 60 m, zostanie wykorzystana do startu i lądowania wszystkich modyfikacji i wymiarach, i w dowolnych warunkach atmosferycznych. vosmisloynym nieproduktywny powierzchni drogi porównywalne o grubości ciasta 1,8 m. Zespół ten jest doskonałą Przedmiotem lotnictwie. W niedalekiej przyszłości będzie zdać test z najnowszych samolotów.