810 Shares 7278 views

Dung beetle – siedlisko i sposobem na życie

Ogromna różnorodność życia owadów przyciąga przyrodników i amatorów do obserwacji przyrody. Dung beetle (Scarab) – ciekawych stworzeń, jeden z najstarszych owadów zamieszkujących naszą planetę. Wybrali sobie dość nietypowy segment łańcucha żywnościowego.


Dung beetle: zdjęcia, siedlisko, zwłaszcza

Na kontynencie afrykańskim żyje wiele zwierząt roślinożernych. Wielu z nich są dość duże. Na przykład, słoń może pochłonąć ćwierć tony jedzenia warzyw dziennie. Znaczna część tej imponującej masie naturalnie zamienia się odpadów. Ogromne stosy nawozu są domem dla wielu owadów, dla których są one nie tylko środowisko, ale również źródłem pożywienia. Jeden z tych owadów jest chrząszcz gnój.

W sumie istnieje około sześćset gatunków. Dużo życia na kontynencie afrykańskim. Wszystkie z nich są przystosowane do usuwania pryzmach obornika. To jest ugruntowane wzór. Dung bułki beetle obornika zwierząt w niewielkim kulistym kształcie kuli, zbierając swoje przednie łapy. Odbywa się to wystarczająco szybko. Jakby wahał i chrząszcz będzie majstrować jednej kuli przez długi czas, a następnie wysuszyć nawozu (co jest niepożądane). Świeży stos odchodów słonia można wyrzucać hordy tych owadów w bardzo krótkim czasie. Ta wysoka wydajność jest bardzo przydatna w gospodarstwach, w których hodowane bydło. Na przykład, sprowadzony specjalnie do czynienia z odpadami, który spowodował wzrost liczby lokalnych chrząszczy obornika bydła w Australii.

kule cel i powielanie chrząszczy

Gnój chrząszcz szybko tworzy kulę świeżego gnoju, a następnie zwinąć ją w odosobnionym miejscu. Jego pierwsze zadanie – znaleźć zacienione ziemię. Czasami nie jest to łatwe i owady mają do pokonania kilkanaście metrów. W odpowiednim momencie piłka jest wykopanych w ziemi. Będzie on służyć dwóm celom – Żywność i reprodukcję. Chociaż indywidualne chrząszcz jest jeszcze młody, ona toczyła kulkę gnoju, aby je nakarmić. Po okresie dojrzewania, jaja zostaną wprowadzone z powrotem do nich. Z nich później rozwijać dorosłych dung beetle. Larwa, która po raz pierwszy wykluły się z jaj, jeść zawartość piłki, jak rośnie. Samica skarabeusz, który znajduje się w gnieździe większość swojego czasu, konieczne jest, aby dodać do miski dodatkowych porcji świeżego obornika.

Beetle symbole

Czarny chrząszcz z metalicznym odcieniu skrzydeł był jednym z najbardziej popularnych i szanowanych symbole starożytnego Egiptu. Mieszkańcy tego kraju jest bardzo uważnie obserwować przyrodę i istoty zamieszkujące go. Zauważyli, że obornika chrząszczy toczyć swoje kule ze wschodu na zachód, jakby powtarzając drogę słońca na niebie. W związku z tym uznano za święty skarabeusz owady, symbolizujące odrodzenie siły życiowej i kreatywności. W postaci chrząszcza produkowane różne nadrukiem, biżuteria, amulety. Zachowane różne rzeźby i malowidła szczegóły nagrobek w formie skarabeuszy.