876 Shares 7899 views

Lada Largus Cross, 7 miejsc. Podstawowe wyposażenie, cena i opinie

Lada Largus Cross (7 miejsc) jest bardzo dynamicznym i bardzo atrakcyjnym samochodem produkcji rosyjskiej. Wielu ludzi oczekiwało na zwolnienie tego urządzenia. Cóż, premiera miała miejsce. Teraz nadszedł czas, aby porozmawiać o tym, czym jest ten model.


Główne zalety

Tak więc pierwszą rzeczą, którą chciałbym zwrócić uwagę, a mówiąc o Ladzie Largus Cross (7 miejsc), jest to, że model ten jest nowoczesnym wnętrzem, doskonałym designem nadwozia, charakteryzującym się dobrą aerodynamiką i oczywiście przestronnym wnętrzem. Oto główne zalety tego samochodu.

Chciałbym również powiedzieć, że Lada Largus Cross (7 miejsc) jest jedynym samochodem tej klasy, który wśród wszystkich istniejących konkurentów w Rosji może zapewnić naprawdę wygodne wyładunek dla dorosłych pasażerów, a nie pięć, ale siedem.

Dzięki fotelom składanym maszyna może być łatwo przekształcona w różne potrzeby. W tym samochodzie można wyruszyć na długą podróż lub zabrać duże przedmioty do nowego miejsca. Ciekawe jest, że model ten jest przystosowany do rosyjskich warunków operacyjnych. I to jest logiczne, ponieważ pojazd został opracowany dokładnie z nami. Cóż, stosowane technologie i dobrze zaprojektowany projekt zapewniają dobrą jakość budowania, co potwierdzają już właściciele nowego "Lady".

Praktyczność

Lada Largus Cross (7 miejsc) to samochód, który został stworzony nie do podboju rekordów prędkości. I nie w celu oślepienia potencjalnych nabywców i krytyków z jego luksusowym wzornictwem. To samochód dla rosyjskich dróg i naszego prawdziwego życia. Ten pojazd łatwo przejedzie tam, gdzie po prostu nie ma żadnego sposobu na samochód sportowy. Pracownik maszyn – tak można zadzwonić.

Nie można zapomnieć o dobrym luzie 181 mm i niewielkich zwisach, co zapewnia doskonałe zdolności do biegów w różnych krajach. Silny silnik jest również wyraźnym plusem. Możliwe jest również przekształcenie salonu – od wagonu stacjonarnego do siedmiu miejsc w samochodzie dwuosobowym. Trzeci rząd można wyjąć z modelu (nawet bez użycia specjalnych narzędzi). Maksymalne obciążenie balustrad wynosi 80 kg.

Innym godnym uwagi punktem są wygodne tylne drzwi zawiasowe, które można łatwo zamontować w kilku pozycjach. Ponadto specjaliści zdecydowali się chronić komorę silnika przed dobrym błotem wykonanym ze stali (grubość – 2 mm). I uzupełnij praktyczny wizerunek samochodu 15-calowe koła.

Komfort

Samochód "Lada Largus Cross 4×4", którego cena zostanie podana poniżej, jest bardzo wygodnym i pojemnym pojazdem. Powinieneś zacząć od fotela kierowcy. Jest bardzo szeroki i wyposażony w funkcję regulacji wysokości. Istnieje również wsparcie lędźwiowe.

Pasażerowie z tyłu, trzeciej, szeregu, oceniając opinie, czują się komfortowo w samochodzie. Specjaliści sprawili, że wnętrza były przestronne i komfortowe. Miejsca dla pasażerów trzeciego rzędu są zaprojektowane w taki sposób, aby można było pomieścić trzech dorosłych mężczyzn, których wzrost jest powyżej średniej. Przy okazji, wszystkie rzędy są wyposażone w kanały powietrzne, dzięki którym nogi pasażerów są ogrzewane.

Podwozie modelu jest ustawione na absolutny komfort. Dzięki długiej podstawie zapewnia się miękkość udaru. Dzięki energochłonnemu i stabilnemu zawieszeniu urządzenie radzi sobie z wszelkimi nieprawidłowościami. Niezawodna stabilność i łatwość obsługi – to, co można powiedzieć o nowym "Ladzie". Takie wskaźniki osiągnięto dzięki przedniej ramie jakości i zaawansowanym systemom sterowania (od pedałów do uchwytów drzwi).

Platforma

LADA VAZ Largus Cross zbudowany jest na dobrej platformie. Wszystkie zewnętrzne panele nadwozia wykonane są ze stali i przycięte po obu stronach cynkiem. Platforma B0, na której została zbudowana maszyna, okazała się dobrze. I wszędzie, nie tylko w Rosji. Ta platforma jest produkowana z wykorzystaniem technologii opracowanych i używanych przez sojusz Renault-Nissan.

Podstawowy projekt, na którym zbudowano samochód Lada Largus Cross, został przystosowany do drogi Federacji Rosyjskiej. Wzmocnione hamulce i zawieszenie zwiększyły grubość antygrawitacji, łuki kół wyposażone w podkładki ochronne, które chronią organizm przed wystąpieniem wiórów.

Poziom bezpieczeństwa

"Lada Largus Cross 4×4" w pełni spełnia wszystkie wymagania określone przez Europejską Komisję ds. Biernego Bezpieczeństwa, co potwierdzają opinie ekspertów. Samochód posiada paski przednie wyposażone w ograniczniki siły, a także przednią ramę pomocniczą o specjalnym wzornictwie (działa jako dodatkowy wibrator pochłaniający energię przedniego uderzenia). Są także obecne poduszki powietrzne pasażera i kierowcy. Wszystkie siedem siedzeń jest wyposażone w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa i, oczywiście, zagłówki. W nowej wersji "Lada" znajduje się system przeciwblokujący, a nawet mocowanie fotelików dla dzieci. Inny model może pochwalić się uniesieniem pasów i wkładkami o strukturze plastra miodu w panelach drzwi. Całość obrazu uzupełnia ciężka, wytrzymała konstrukcja nadwozia.

Komplet apartamentowy

Należy zwrócić szczególną uwagę i luksusową wersję samochodu Lada Largus Cross. Przegląd tego urządzenia jest bardziej szczegółowy, ponieważ ten samochód ma szeroki zakres opcji i funkcji.

Tak, ta wersja szczyci się pierwszą rzeczą, jaką jest immobilizer. Wewnątrz znajduje się komputer pokładowy i wysokiej jakości koła kierownicy wykończone skórą. "Lada" wyposażono w reflektory przeciwmgielne, system ABS i oddzielne drugie rzędy foteli. A w trzecim rzędzie – osobne plecy. Jest hydrauliczny podnośnik, poduszki powietrzne, elektroniczne szyby (zainstalowane we wszystkich drzwiach), klimatyzacja, centralny zamek, dobry system audio. Posiada funkcję MP3, FM, USB, Bluetooth i 4 głośniki. Miłośnicy wysokiego poziomu komfortu, na przykład centralnego zamka z pilotem. Zewnętrzne lusterka są wyposażone w ogrzewanie i elektroniczny napęd. Przednie fotele można również podgrzewać. W tej wersji nie są zainstalowane koła aluminiowe 15, ale 16-calowe. I skończ zdjęcie szyny i potężny zestaw ciał. Plus lustra z uchwytami malowanymi na kolor nadwozia.

Sprzęt salonowy

Funkcjonalność kabiny nie jest zła. Projektanci starali się wyposażyć wnętrze "Lady" różnymi elementami. Jasny schemat kolorów przyciąga oczy natychmiast. W obszarze ramion wykonano atrakcyjne zakłady, wykonane ze skóry pomarańczowej. Około tych samych elementów można zobaczyć na konsoli środkowej i na panelach drzwi.

Kolejny atrakcyjny wygląd kontrastowy ścieg na okładkach i ten sam wzór dywaników na podłodze. A na progu widać na nim plastikową kartkę: Largus Cross. W przeciwnym razie wszystko jest skromne, praktyczne, ale gustowne.

Specyfikacje techniczne

To jest najważniejsza część dyskusji na temat każdego samochodu. Cóż, nadszedł czas, aby dotknąć jej z uwagą. Pod maską nowego "Lada" zainstalowany jest silnik benzynowy z rozproszonym wtryskiem paliwa. Cztery cylindry są usytuowane z rzędu, a objętość robocza jednostki napędowej wynosi 1598 cali. Zobacz Moc maksymalna, oczywiście słaba (ale to samochód z firmy AvtoVAZ) – 105 "koni". Maksymalna długość tego SUV może wynosić 165 kilometrów na godzinę. Do setki samochodów przyspiesza długi czas – przez 13,5 sekundy. Ale dla modeli w swojej klasie ma bardzo małe zużycie paliwa. Do tej pory, gdy kraj jest w kryzysie i oczywiście brakuje paliwa, czynnik ten jest bardzo ważny. Cykl miejski wymaga 11,5 litra na 100 kilometrów. W kraju – a co najwyżej 7,5. W mieszanych – 9 litrów. Więc pełny zbiornik (pojemność 50 litrów, nawiasem mówiąc) będzie trwał przez długi czas.

Przekładnia pięciobiegowa, mechaniczna. Zawieszenie jest niezależne (przednie) i półautomatyczne (tylne). Ogólnie mówiąc, jeśli chodzi o cechy charakterystyczne, Lada Largus Cross (pełny napęd) okazał się dobry. Oczywiście chciałbym, aby silnik był silniejszy, ale deweloperzy obiecali o tym myśleć i dalej zaprojektować silniejszy zespół.

O kosztach

I wreszcie, kilka słów o innym ważnym temacie dotyczącym takiej maszyny jak "Lada Largus Cross 4×4". Cena w górnym sprzęcie wynosi 573 000 rubli. Ogólnie rzecz biorąc, teraz istnieje wiele ofert, na które można kupić nowość i z dyskontem. Tak więc na przykład wersja 1.6-litrowego 8-zaworowego silnika o mocy 84 KM, sterowanego ręcznie, kosztuje około 400 tysięcy rubli. Wersja z silnikiem o mocy 105 KM (16 zaworów) będzie kosztować 460 000 rubli. (Wersja 42-AL4) i 440 000 rubli. (42-AEA). Samochód nie jest zły. Oczywiście nie jest to porównanie z Mercedesem klasy G, na przykład BMW X5M, z tym samym "Range Rover". Ale za cenę, jakość, komfort i cechy charakterystyczne dla dróg rosyjskich jest to jedna z najbardziej odpowiednich opcji.