536 Shares 954 views

Co należy zrobić, jeśli ekran migocze?

Dziś trudno wyobrazić sobie życie współczesnego człowieka bez użycia komputera i podobnych urządzeń. Ale nawet najbardziej wysokiej jakości i nowoczesny komputer może czasami zawieść, łamiąc wszystkie plany użytkowników. W niektórych przypadkach uszkodzenia są nieznaczne, to znaczy te, które mogą być łatwo poradzić sobie na własną rękę, bez pomocy odpowiednich ekspertów. Na jednym z tych sytuacji można przypisać winy dość proste, gdy migotanie ekranu komputera. W rzeczywistości, w tej kwestii, nie ma nic, że nie można zrobić bez interwencji specjalistów. Tylko nie każdy użytkownik wie dokładnie, jak radzić sobie z tym problemem.

Tak więc, konieczne jest najpierw przeprowadzenie takiej prostej operacji jak rozmagnesowanie monitora. Każdy monitor z czasem trzeba wykonać tę procedurę, więc musi wiedzieć każdy użytkownik. Przynieść wyświetlacz wraca do normy musi się znaleźć na jego desce rozdzielczej przycisk takich jak „ustawienie ekranu monitora” i przejdź do niego. W poleceniu menu analogicznym do znalezienia i produkować demagnetyzacji. Procedura ta nie jest skomplikowana, więc jego realizacja będzie wydać maksymalnie 2 minuty. Ale jeśli po tym ekran migocze The demagnetization ma absolutnie nic wspólnego z, a problem należy szukać gdzie indziej.

Drugim krokiem jest wyeliminowanie tego problemu jest to, że trzeba będzie zmienić częstotliwość odświeżania monitora. Co do zasady, wartość liczbowa tej wartości będą musiały wzrosnąć, chociaż istnieją przypadki zmniejszając częstotliwość. Do tego trzeba mieć na pulpicie zrobić (w wolnym sektorze, który nie znajduje się na etykiecie), kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Właściwości”. Następnie wybierz „Ustawienia”, a następnie naciśnij dolną część przycisku „Zaawansowane”. Z zakładkami pojawiających Wybierz zakładkę „Monitor” w odpowiednim oknie pop-up – żądaną częstotliwość. W wielu przypadkach, monitor migocze z powodu zbyt niskiej częstotliwości odświeżania. Nawiasem mówiąc, im wyższa częstotliwość odświeżania, tym mniej dostaniesz zmęczone oczy!

Innym bardzo prosty sposób, aby wyeliminować migotanie monitora – dokładnie zbadać środowisko wokół monitora i zrobić trochę przegrupowania obiektów, które mogą spowodować falę elektromagnetyczną, a więc fale na ekranie.

Teraz rozważyć opcję, gdy komputer został wystawiony do poważnego ataku wirusa. To może zdarzyć się przypadkowo lub celowo, ale efekt ten może być dość znaczna, a nawet katastrofalne dla komputera. Konieczne jest, aby dokładnie sprawdzić komputer z różnych programów, który jest popularnie zwane wirusy. Oczywiście, program antywirusowy powinien być zaktualizowany do najnowszej daty. Zazwyczaj oprogramowanie antywirusowe jest prawie zawsze znajdzie się kilka wirusów, które wydawały się nie mieć wpływu na działanie systemu, ale ich obecność nie jest konieczna.

Jeśli po takiej weryfikacji jest nadal migotanie ekranu komputera, to nie może być problem ze sterownikami karty graficznej. Mogą one być nieaktualne lub uszkodzone, więc nie będzie w stanie wykonywać swoich funkcji, co oznacza, że muszą one albo zainstalować lub przywrócić. Oczywiście reinstalacja daje większą pewność, że system będzie działać poprawnie! Znajdź i pobierz odpowiednie sterowniki w Internecie jest na karcie graficznej nie jest problemem. Dlatego możemy bezpiecznie przystąpić do oddziału intensywnej opieki medycznej monitora.

Przeanalizowaliśmy główne problemy, które powodują, że monitor migotać. Jeśli po wszystkich zrobione powyżej monitora nadal nadal migają, to trzeba szukać profesjonalnej pomocy. Chociaż jest to prawdopodobnie będzie trzeba jeszcze kupić nowy monitor.