779 Shares 3295 views

Boli wątroby: objawy, zapobieganie i leczenie choroby.

Jeden z największych i najważniejszych organów ludzkiego ciała jest wątroba. W ciągu dnia, wątroba wydziela od 1 do 1,5 litra żółci, który bierze udział w procesie trawienia, stymuluje ruchliwość okrężnicy i rozkłada tłuszcze. Wątroba uczestniczy w trawienie jego główną funkcją w organizmie człowieka. Jednakże, wykonuje funkcje i wtórne: bariera i uczestniczą w metabolizmie.


Funkcja barierowa oznacza przepuszczenie krwi, wątroby, bogaty w składniki pokarmowe są wchłaniane w jelicie i żołądku. Tam są rozcinane chemikalia neutralizować trucizny i alkohol, niszczą wirusy, bakterie i infekcje. Teraz staje się jasne, dlaczego tak wielu wątroba boli. Ponadto, wątroba wydziela takich ważnych części do korpusu. Jak glikogen, albuminy, globuliny, itd są one wytwarzane z węglowodanów, witamin, białek i tłuszczów znajdujących się w krwi. Wynika z tego prosty wniosek, że wątroba działa jak filtr pomiędzy układu krążenia i układu pokarmowego, a także jako źródło składników odżywczych. Gdy boli wątroba w organizmie człowieka zdarzają się awarie pracę układu sercowo-naczyniowego i innych systemów.

Głównego wątroby objawy choroby to: nudności, złe samopoczucie, ogólne osłabienie, gorycz w ustach, ból w prawym górnym kwadrancie, . Żółtaczka skóry, słaba wydajność i innych Jeśli wątroba boli, co robić – trzeba szukać pomocy u lekarza, który w w zależności od objawów, przepisać szczególnej kontroli i analiz. Na podstawie przeprowadzonych badań można wyciągnąć ostatecznych wniosków i powołania skutecznego leczenia. Wszystkie choroby wątroby są podzielone na dwie grupy: (guzów złośliwych, utrata jej komórek (. Zapalenie wątroby, marskość wątroby, etc.), zaburzenia wypływu żółci kamicy żółciowej , i inni) ponadto często objawy choroby wątroby są zaburzenia neuropsychiatryczne. Zaburzenia te są wyrażone w letargu i drażliwości są wynikiem zatrucia alkoholowego i bilirubiny. Z powodu tych zwiększa ryzyko zatrucia zbiegu pacjenta w śpiączce. Dlatego też, gdy wątroba boli warte czasu do diagnozowania i leczenia tych chorób.

Profilaktyka chorób wątroby.

Najbardziej skuteczne zapobieganie chorobom wątroby jest maksymalne zmniejszenie szkodliwych skutków. Najbardziej szkodliwy wpływ na organizm ma alkohol. Nawet spożywanie alkoholu w niewielkich dawkach powoduje, że organizm do pracy pod kątem zużycia, a jego częste stosowanie szybko doprowadzić do zniszczenia wątroby. Jeszcze bardziej szkoda jest spowodowana przy użyciu alkoholu do produktów tłuszczowych, takich jak grillem. Jeśli nie boli wątrobę, konieczne jest, aby zmienić swoją dietę i wyeliminować go z częstego spożywania tłustych. Konieczne jest, aby używać jak najmniej produktów spożywczych do smażenia, skaleczenia tłuszczowych mięsa. Najkorzystniejsze piecze i gotuje żywności, warzywa i owoce z gorących przyprawami i dodatkami, powinno być zaniechane. Przy wysokim obciążeniu na wątrobę jako środek zapobiegawczy przydatny do wykorzystania gepatoprotektory i preparatów enzymatycznych.

Tak często jak to możliwe, zaleca się jeść pokarmy zawierające witaminy dla wątroby. Należą do nich: orzechy, rokitnik, truskawki, owoce dzikiej róży, porzeczki. W celu uniknięcia bólu w wątrobie należy je produktów bogatych w pierwiastki śladowe, takie jak selen i cynk. Można je znaleźć w pistacji, owoce morza, pszenica, jaja, ryby, brokuły, czosnek. Dość często przyczyną raka i marskość wątroby jest zapalenie wątroby. Do profilaktyki tych chorób jest to absolutnie konieczne do zaszczepienia na zapalenie wątroby.