474 Shares 5674 views

Jak przygotować się do komunii – porady i wskazówki

Ortodoksyjni chrześcijanie to jeden z boskich Sakramentów – Komunii. W czasie Komunii dana osoba otrzymuje Ciało i Krew Pana, pod postacią chleba i wina.


Według Pisma Świętego wierni będą mogli podłączyć poprzez komunię z Chrystusem, który daje im życie wieczne.

Spożywać Ciało i Krew Jezusa Chrystusa – jest to konieczne i zbawienne chrześcijański obowiązek, który zapewnia komfort i łaskę duszy.

Jak często uczestniczą w sakramencie każdy decyduje za siebie, czy słuchanie słowa i radą swego mistrza duchowego. Ale jest to niezbędne do przeprowadzenia Sakramentu przynajmniej raz w roku.

Pierwsza Komunia, jak i wszystkie następne, wymaga przygotowania. Tak więc, w jaki sposób przygotować się do prawa komunii? Pierwszą rzeczą, którą człowiek powinien mocno zdecydować, że jest gotowy do sakramentu. One nigdy nie może działać na wniosek, czyichś zleceń lub dlatego, że jest to konieczne. Komunia nie jest w stanie wyjść z korzyścią dla chrześcijanina.

Aby przygotować się do Eucharystii powinno być tydzień. Przygotowanie nazywany Gauvin, który obejmuje czczo, pokuty i modlitwy.

Czczo przed komunii jest jednym z warunków dopuszczenia do sakramentu. Podczas postu nie może jeść mięso, produkty mleczne, jaja i ryby. W przeddzień Komunii Świętej po północy do jedzenia i picia jest zabronione.

Warto również wiedzieć, że utraciwszy gastronomicznych przyjemności, człowiek tylko częściowo spełnia warunki Gauvin. W tym okresie nie można palić, pić alkoholu, bawić się, słuchać muzyki. Ponadto konieczne jest, aby stłumić w sobie gniew, pozbyć się złych myśli. Niedopuszczalne i seksualne relacje.

Ponieważ wrogowie muszą się pogodzić, i skrzywdzili, aby poprosić o przebaczenie. Szczególną uwagę zwrócono na cele charytatywne, problemy badawcze kultu, zachowanie w kościele.

Drugi warunek Gauvin przed komunii jest modlitwa. Będzie przygotować duszę do otrzymania Tajemnice Świętego, jak również pomóc uświadomić sobie znaczenie sakramentów. Konieczne jest, aby modlić się codziennie rano i wieczorem. W przeddzień tej samej komunii czytać pokutne kanony Modlitewnika.

Bez spowiedzi jak? Przygotowanie do Komunii bez skruchy niemożliwe. Człowiek po prostu nie będą mogli wziąć ciało i krew Chrystusa. Podczas spowiedzi, osoba powinna szczerze żałować wszystkich grzechów. Ukrywanie grzechów lub zaniżenia tylko zranić. I zamiast rozgrzeszenia Christian zarabia w jego Skarbonka większy grzech.

Tak więc odpowiedź na pytanie, jak przygotować się do Komunii, w zasadzie, jest jasne. Teraz powinno być trochę na obrzęd Eucharystii. Christian, pożądane spożywać Ciała i Krwi Chrystusa, musi być obecny na wieczorne nabożeństwo, po którym konieczne jest wyznać.

Następnego ranka przyszedł do świątyni z góry czcić ikony, umieścić świecę. Podczas nabożeństwa porannego, aby myśleć tylko o modlitwie i oczyszczania duszy.

Pod koniec służby, gdy Podałem Najświętszy Sakrament powinien być bliżej do ołtarza, z rękami skrzyżowanymi na piersi, aby prawo to zostało pozostawione na wierzchu i zbliżył się do księdza z kolei.

Blisko miska powiedzieć swoje nazwisko, podejmują się Ciałem i Krwią Chrystusa i aby przejść do tabeli z ciepłem i prosvirkoy. Z kościoła dopiero po zakończeniu służby.

W tym artykule opisano tylko najbardziej podstawowe punkty o Eucharystii. Same szczegółowe informacje o tym, jak przygotować się do Komunii, to lepiej zwrócić się do duchowego przewodnika, który będzie kierować Christian na właściwej ścieżce, szybka konieczne literatura potrzeba modlitwy i wyjaśnić wszystkie szczegóły Wielkiej Tajemnicy.