194 Shares 3411 views

Jeśli r ucho, co robić?

Prawdopodobnie każdy z nas czuł się nieswojo ze względu na fakt, że kładąc ucho. Przyczyny mogą być zarówno fizjologicznym jak i patologicznym.


Były to przedostawaniu się wody do uszu podczas prysznica lub kąpieli w stawie. W celu zapobieżenia woda płynęła, akceptowane prodelyvat prostych kroków, a mianowicie, przechylając głowę, mocno wciśnięty do ucha i puścić ręce, skacząc na jednej nodze. Trzeba powiedzieć, że stała przedostanie się wody do uszu, co często zdarza się u sportowców biorących udział w sportach wodnych, może rozwijać się patologii. W medycynie istnieje pojęcie „ucho pływaka”. Ciągle wilgotny kanału słuchowego – korzystne warunki dla życia bakterii, a przez to do opracowania procesów zapalnych. Dlatego miłośników pływania często kładzie mu ucho. Co zrobić w tym przypadku? Zaleca się stosowanie czepki i zatyczki do uszu, jeśli proces ten okazał się choroby, które mają być leczone otolaryngologa.

Zjawisko to jest uważany za naturalny, jeśli występuje na wysokościach (w górach, podczas startu) lub podczas nurkowania na dużych głębokościach. Jest to spowodowane spadkiem ciśnienia atmosferycznego. Jeśli podróż samolotem jest r ucho, co robić? W tym przypadku, co do zasady, państwo jest bardzo szybko normalizuje się po powrocie do normalnych warunków. Ale jeśli nadal chcą pozbyć się dyskomfortu podczas startu, zaleca się ziewać, dzięki czemu ruchy połykania lub żucia.

Ze względów fizjologicznych obejmują nosa ucho nadmiaru siarki, przy czym w uformowanej rury. Często jest to spowodowane anatomicznych cech i skłonności do intensywnej seroobrazovaniyu. Jeśli regularnie tworzą zatyczki do uszu, często kładzie mu ucho – co robić? Osoby z taką cechą jest to konieczne, aby okresowo dostęp do LORu usunąć zatyczki do uszu. Z pomocą prostych manipulacji lekarz szybko pozbyć się nadmiaru siarki. Czyni to na dwa sposoby. Jeżeli rura jest mokra, przemywa się go wodą, suszy się, gdy – usuwa się za pomocą specjalnego narzędzia, do haka. Najczęściej korek powstaje w jednym uchu, na przykład, stale r prawego ucha, podczas gdy lewa nie jest problemem.

Pozostaje do rozważenia przyczyn tego stanu patologicznego. Takie objawy jak ucha nosa jest charakterystyczne dla pewnych chorób. W większości przypadków, ze względu na utrudnione oddychanie nosa, które może być spowodowane przez ostre zapalenie błony śluzowej nosa, takie jak SARS, przewlekły nieżyt nosa, skrzywienia przegrody nosowej. przekrwienie błony śluzowej nosa w tym przypadku prowadzi do rozwoju zapalenia ucha, w którym kładzie ucho. Co wtedy zrobić? Myślę, że odpowiedź jest znana każdemu – i jak leczyć – powiedz laryngolog.

Innym powodem zastawione ucho – to ciało obce w przewodzie słuchowym, który występuje najczęściej u dzieci. Jeśli nie jest to owad, ale przedmiot nieożywiony, to nie ma powodu do paniki, ponieważ ciało obce nie szkodzi, jeśli go nie dotykać i nie starają się wyciągnąć samemu. Jest możliwe, że to może wypaść z ucha, jeśli skok na jednej nodze, w przeciwnym razie będzie to pomoc lekarza. Jeśli ucho jest owadem, konieczne jest szybko kapać olej i iść do recepcji za Laurą.