733 Shares 5100 views

Czy wiesz, co jest trufla?

To niesamowite grzyb słyszał wiele. Wiemy, że ten grzyb rośnie gdzieś pod ziemią, a bez pomocy czworonożnych pomocników (świnie i psy) jest prawie niemożliwe do znalezienia. Może to nasza wiedza się kończy. I jeszcze co trufla? Co jest gatunkiem? Co on tak dobry?


Trochę informacji o trufle

Trufle należą do rodzaju torbaczy grzybów, mający bulwiaste podziemne owocniki. Najbliżsi krewni trufle są morels.

Trufle są zwykle w lasach liściastych. trufla grzybnia (grzybnie) tworzy z korzeniami roślin, w których nie rośnie stabilny wzajemnie stowarzyszenie zwane mycorrhizal. W sumie jest dziewięć rodzajów trufle, które rosną w różnych częściach świata, każdy gatunek preferuje rodzaju drewna. Czasami określane jako trufle, grzyby z podobnych owocników, które mogą być spożywane, ale są one wyceniane znacznie niższe niż prawdziwych. Istnieją również niejadalne dla ludzi widoku trufla – jelenie, które jedzą sarnę i niektóre gryzonie.

Nawiasem mówiąc, człowiek nie jest w stanie znaleźć miejsce, gdzie znajduje się trufla. Grzyby (co zwiększa delikatność leśnych, można określić tylko zwierzęta) ma specyficzny zapach. Zazwyczaj do tego celu wiąże specjalnie przeszkolonych psów i świń.

Na podobny smak trufli? Jak to różni się od zwykłej grzyb? Ten trufla ma swój niepowtarzalny smak i aromat. przypomina, że zarówno głęboko smażone nasion słonecznika i orzechy włoskie, jagody, mchu, opadłych liści – to właśnie trufla. Woda, w której chcesz umieścić na trufla natomiast staje się podobny do sosu sojowego.

Jako historycy twierdzą, że jest trufla jak jego produkcja i jeść, było wiadomo, do starożytnych Sumerów. W starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu, to grzyb przypisać właściwości lecznicze, a średniowieczne alchemików i magów, był używany w celach czary. Ale największą popularność otrzymali za panowania Ludwika XIV. Byliśmy także w Rosji trufle przyszedł po 1812 wojny ,

Rodzaje trufli rosnących w Europie

W Europie istnieją następujące rodzaje trufli:

  • Lato (zwany także czarny rosyjski) trufla. Ma bulwiaste lub zaokrąglony korpus owoce brązowo-czarny lub niebiesko-czarny kolor. Zazwyczaj rośnie pod korzeniami brzoza, dąb, grab, buk. Ukazuje się niemal w całej Europie aż do Skandynawii (w tym w języku rosyjskim). Nie tak cenne, jak inne rodzaje trufli, ale również uważane za przysmak.
  • trufla zimowa. Skorupy (perydium) objęta wielokątnych formacji lub tarczycy. Grzyb ma czerwonawo-fioletowy lub czarny. Występuje głównie we Włoszech, Francji i Szwajcarii. Zapach przypominający piżmo.
  • Włoski trufla. Pomimo swojej nazwy, jest on również we Francji i innych krajach europejskich. Owoce są pomalowane w jasnym kolorze ochry lub brązowo. Posiada przyjemny korzenny zapach i smak sera czosnku. Jest powszechnie stosowany w jej surowej postaci.
  • Black (znany również jako obszar Perigord historycznego francuski) trufli. Grzyb, których cena wynosi 1000 € za kilogram, ma kolor od czerwono-brązowego do czarno-fioletowy. Użyteczne jako gotowane i surowe jako przyprawa.

Nawiasem mówiąc, trufle mogą być uprawiane, choć nie tak bardzo jak na przykład grzyby. Nawet w XIX wieku zauważono, że jeśli grunt zasadzić żołędzie z dębu pod którym trufle rosną, to także przysmaki grzyby wzrośnie pod korzeniami nowego drzewa. We Francji, gdzie oni dobrze wiedzą co to trufla, gdy te drzewa zostały posadzone z 750 km 2, z którego można było zebrać 1000 ton tych przysmaków. Niestety, proces ten jest bardzo długa. Wymaga to około 30 lat, aby uzyskać pełny plon, a ilość trufle zbierane spada gwałtownie.