688 Shares 1046 views

Połączone rękawiczki. Opis. standardy produkcyjne

Podczas wykonywania prac związanych z wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, trzeba używać sprzętu ochronnego, takiego jak rękawiczki, łączony (w przypadku, gdy chcesz chronić swoje ręce). Mogą być stosowane zarówno w domu jak i w różnych sektorach działalności przemysłowej.

Istnieje kilka rodzajów rękawic; są one wykonane z różnych materiałów i materiałów (naturalne lub syntetyczne), przeznaczonych do działania w szczególnych warunkach. Zaletą Rękawiczki są praktyczne, wygodne w noszeniu, swoboda przemieszczania się i trwałości. Oprócz ochrony przed zanieczyszczeniem, chronić je przed uszkodzeniem w trakcie budowy, magazynowej, rolniczych i innych prac.

Jakie są połączone rękawice?

Jest to rodzaj sprzętu ochronnego dla ludzkiej ręki. Ten sprzęt Model wykonany z bawełny i tkaniny płótnie. Materiału płótno produkowane specjalnego, odpornego na zużycie nakładki na dłoni. Jest to możliwe dzięki połączeniu dwóch materiałów, w jednym takim Rękawice produkt o nazwie połączone.

rodzaje produktów

Dziś możemy wyróżnić pięć typów połączonych rękawiczki. Są one przeznaczone dla różnych obszarów działalności:

 • Produkty wyposażone w zestaw-NAPALKOV.
 • Modele z tej samej NAPALKOV który tselnovykroen spód rękawicy.
 • Rękawiczki fingerstall który znajduje się na stronie zakrętu produkcie. Takie modele mogą być noszone zarówno po prawej jak i na lewym ramieniu.
 • Produkty wyposażone w dwa NAPALKOV przeznaczonego dla kciuka i palca wskazującego.
 • Wydłużone rękawice z mankietami, które są dokręcone na nadgarstku obsługuje specjalną gumkę. W takich modelach, pod warunkiem, że ręczny oraz nabazgrał fingerstall.

Konsumenci są cztery rozmiary połączone rękawów: 0, 1, 2, 3.

techniczne warunki produkcji

Według GOST 12.4.010-75 rękawy wyprodukowane z wykorzystaniem połączonego zastosowania specjalnych materiałów i włókien, w zależności od tego, gdzie będą wykorzystywane poniżej.

W ten sposób produkty są przeznaczone do ochrony przed:

 • uderzenia mechaniczne i ścieranie.

W celu wytworzenia takiej zasady stosuje się powlekaną rękawice dvunitka ciężkie. Również tutaj można zastosować surowe płótno dvunitok, pół-len lub dvunitok lnokapronovy i dvunitok lnolavsanovy.

Ponadto, w przypadku wytwarzania rękawiczek stosowanych semilinen płótna żaglowego materiału Mylar surową włókien splot ukośny, jak i T i vinil-elastoiskozha (do wytwarzania okładzin). Jest również dopuszczalne użycie melanż „tkanka” Horizon hlopkolavsanovuyu impregnowanego rodzaju mieszanego.

 • Rozprysków stopionego metalu iskry i skali.

Do produkcji rękawiczek przeznaczonych do stosowania w gorących sklepów zastosowanie takich materiałów jak tkaniny i bielizna greatcoat płótnie traktowane ogniotrwałej impregnowane i azbestu szmatką (dla baz i okładzin). Podszewka tyłu produkty wykonane są z ciepło-odbijające elastoiskozhi.

 • Promieniowanie cieplne i kontakt z gorącymi powierzchniami

Istnieją stosowane materiały opisane powyżej. Ilość impregnacja oporni mogą się różnić w zależności od warunków pracy.

 • Roztwory soli i wody.

W produkcji tego typu rękawiczek stosowanych namiot i płaszcz nieprzemakalny materiał Plain impregnowane, semilinen płótnie leczonych impregnacji wodoodpornej i gumowo-utkany (dla okładzin i podłoża).

 • Kwasu wysokich i średnich stężeń.

W celu ochrony przed producenta stężonych kwasów należy użyć specjalnych materiałów do produkcji urządzeń kislozaschitnoy, wełna mieszanki materiałów suknem kislozaschitnye polipropylen, poliester kisloottalkivayuschie tkanki.

W przypadku wytwarzania rękawiczek przeznaczonych do ochrony przed kwaśnym środowiskiem i niskie stężenia są stosowane do produkcji materiałów odzieżowych polipropylenu i lavsan i kislozaschitnoe tkaniny x w-30. Ciężka tkanina jest używany tylko do wytwarzania tych produktów, które nadal będą obsługiwane z lateksu.

Poniżej znajduje się zdjęcie połączonych rękawiczki.

 • Rozcieńczyć zasady.

Nie należy stosować: pół-len płótno, potraktowano impregnacji wodoodpornej, surowej tkaniny i pościel dvunitok i pół lnu.

 • Naftowej (ropa naftowa, oleje i substancje stałe).

W przypadku wytwarzania rękawiczek przeznaczonych do ochrony z produktów naftowych, tkanin stosowanych w Mylar włókien semilinen płótna impregnowany wodą, materiały viskoznopoliefirnye oleju o odpychające, wodoodpornego vinil „Storm”, jak również odporność na olej i benzyna elastoiskozha.

odkrycia

Jeśli chodzi o akcesoria, ręka w produkcji urządzeń służących:

 • proderzhechnuyu elastyczna taśma (dla dokręcenia produktów)
 • Przędza bawełniana, przetwarzany roztwór antyseptyczne (nici te nie są stosowane w modelach produkcji schelochezaschitnyh)
 • Dakronowej i nicią nylonową (nie używane w rękawicach chroniących przed działaniem wysokich temperatur).

W produkcji środków ochrony ciepła użycie specjalnego fenyl i nici do szycia. Te włókna jak wzmocnione i są wykorzystywane w produkcji artykułów przeznaczonych do ochrony przed olejem. Ale wzmocniony surowce nie są stosowane w osłony termicznej i kwas schelochezaschitnyh ochronie modeli.

Teraz można przeczytać opis połączonych rękawice wg GOST 12.4.010-75, który został wprowadzony przez Komitet Rady Ministrów ZSRR standardy od 1 stycznia 1976 r.