674 Shares 4183 views

Przemienienie Pańskie: historia święta. Jabłko Zbawiciel – Przemienienia Pańskiego

Jednym z największych wydarzeń ewangelizacyjnych, corocznie skandowali w świecie chrześcijańskim, jest Przemienienie Pańskie. historia święto zaczęło się około 4 wieku, kiedy z inicjatywy świętego cesarzowa Helena na górze Tabor został zbudowany kościół chrześcijański, konsekrowany na cześć Przemienienia. Według narracji Ewangelii wydarzenia opisane zobowiązały około 40 dni przed świętem wiosny Wielkanocy, ale chrześcijanie wschodni sprawują się latem. Tradycja świętować Przemienienia Pańskiego w sierpniu związana Postu: aby nie być rozproszony przez wydarzenia psychicznie Postu, obchody przeniesiono do innej porze roku. 40 dni po Przemienienia chrześcijanie świętują Podwyższenia Krzyża Świętego, a tym samym przypominając sobie chronologię wydarzeń ewangelicznych.


Przemienienia Pańskiego. Historia wakacje

Historia Święto Przemienienia Zbawiciela, Pana Jezusa Chrystusa, jest opisana w Ewangelii Mateusza, Łukasza, Marka, a te trzy narracja między nimi są bardzo podobne.

Jak stwierdzono w Piśmie, Syn Boży wziął swoje ulubione studentów – Jana, Piotra i Jakuba – i poszedł z nimi na górze Tabor, z myślą, aby modlić się do Ojca w Niebie. Tutaj w modlitwie jego twarz rozjaśniła się jak słońce, a Jego odzienie stało się białe jak śnieg. W tym przypadku, w pobliżu Syna Bożego byli prorocy Mojżesz i Eliasz, którzy rozmawiali z nim o przyszłej zbawczym cierpieniu.

Kiedy uczniowie zobaczyłem tę przemianę swego pana Piotra, najgorętszy z nich powiedział: „Mistrzu, dobrze nam tu być, niech się tu trzy namioty (namioty) – You, Mojżesz i Eliasz.” Zostały one następnie otoczony przez chmury, z których uczniowie usłyszeli głos Ojca w niebie, mówiąc: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Wtedy wizja się skończyła, a Iisus Hristos zganił uczniów, żeby nikomu, co widział, dopóki nie jest Jego zmartwychwstanie.

Co robi ten incydent w sensie duchowym? Wiadomym jest, że Pan będąc na ziemi, nie popełnił żadnych oznak lub losowych cuda. Każda niezwykłe wydarzenie opisane w Ewangelii, zawsze ma sens i pouczającą zbudowania moralnego. Interpretacja teologiczna zdarzeń Przemienienia Pańskiego przedstawia się następująco:

 1. Holy Trinity zjawisko. Nie po raz pierwszy po narodzeniu Chrystusa nie jest zjawisko Jedynego Boga poprzez Trójcy. Pierwszy podobne zdarzenie miało miejsce w dniu Chrztu Jezusa, kiedy na wylanie Ducha Świętego byli obecni, aby usłyszeć głos Ojca, przyznając Jego Syna Jezusa Chrystusa. To samo dzieje się na górze Tabor, gdy Bóg Ojciec powołuje z obłoku, aby słuchać Jego nauki. Zdarzyło Epiphany, czyli otwarcie ludzi osobami Trójcy Świętej.
 2. Przemienienie Jezusa Chrystusa pokazuje połączenie w Syna Bożego dwóch natur – boskiej i ludzkiej. Spory o dwoistości natury Chrystusa od wielu stuleci nie powstrzymało wśród wielu chrześcijańskich teologów. Z interpretacji Ojców, Przemienienie było oznaką przyszłego przekształcenia wszystkich ludzi w Królestwie Niebios.
 3. Ponadto, zjawisko symboliczne tutaj i prorocy Starego Testamentu – Mojżesz i Eliasz. Wiadomym jest, że Prorok Mojżesz zmarł śmiercią naturalną, a prorok Eliasz został zabrany do nieba z ciałem. W obchodach wydarzeń opisanych przez świętego Ewangelisty, pokazuje moc Syna Bożego nad życiem i śmiercią, Jego królewskiego panowania nad niebem i ziemią.

data uroczystości Przemienienia

Patrystyczny nauczanie teologiczne lewo próbki nasion, jak to powinno być postrzegane jako ewangeliczne wydarzenie Przemienienia Pańskiego. historia święto przychodzi do głowy wszystkich wiernych chrześcijan rocznie. W Kościele prawosławnym to wydarzenie jest obchodzony w dniu 19 sierpnia do nowego stylu, a święto jest jednym z Dwunastu (czyli jest jedną z 12 wielkich świąt obchodzonych prawosławni rocznie).

Opis wakacji

U ludzi, to święto nazywa firmy Apple OSO. Przemienienie Chrystusa jest tak nazwany, ponieważ w tym dniu, zgodnie z przepisami kościelnymi, powinny poświęcić owoce nowych zbiorów. Istnieje długa tradycja pobożny przynieść na święto różnych owoców do przeprowadzenia na nich specjalną modlitwę, która jest odczytywana w świątyniach po liturgii.

Ponadto w tym dniu prawosławni po raz pierwszy pozwoliło cieszyć się owocami nowej uprawy, jak do Przemienienia wakacje tam jest zakaz spożywania owoców jabłka i winogrona. Jest pewne ograniczenia dotyczące świeżych owoców, który rozpoczyna się z Petrov czczo i kończy Przemienienia.

Dokonując tego święta kapłani odziani w białe szaty, symbolizujące wieczną boskiego światła, objawienie Jezusa Chrystusa na górze Tabor.

Na Przemienienia (Apple Spa) w świecie prawosławnym być stosowany jako relaks ryby ścisłego postu na cześć święta.

uroczysty Akatyst

Akatyst do Przemienienia Pańskiego opisuje szczegółowo wydarzenia festiwalu, traktując ewangeliczny teologiczną szczególne wydarzenie. Pochwały i błagając modlitwa umieszczone w pieśni, skierowanej do Pana Jezusa Chrystusa. Każdy Ikos kończy się słowami apostoła Piotra, który powiedział do Zbawiciela na górze Tabor w najwyższym momencie czułości serca „Jezus, pre-wieczny Boże, jesteśmy zawsze dobrze jest być samemu w tajnym miejscu łaski Twego” Zatem my, podobni do Apostołów, uwielbić miłosierdzie Boga, który może podnieść ludzką naturę do boskiego majestatu.

Pozdrawiając Przemienienie odbędzie się 26 sierpnia, tydzień po wakacjach. Akatyst do Przemienienia Pańskiego odbywa się często w kościołach prawosławnych wieczorem na wakacje. Może też być odczytywane przez cały okres Afterfeast.

W Pieśni „Przemienienia Pańskiego” modlitwy poświęconej uroczystej imprezy, znajduje się na samym końcu. Ona często odczytywane w kościołach prawosławnych po uroczystej liturgii.

Tradycje ludowe obchodzi

Ortodoksyjni chrześcijanie na całym świecie w sposób szczególny czci święto Przemienienia Zbawiciela i Pana Jezusa Chrystusa. Istnieje wielowiekowe tradycje świętować to wydarzenie. W przeddzień wszystkich chrześcijan próbują przygotować świeżą dostawę zbiorze owoców. Wielu rolników gromadzić owoce uprawiane na własnej działce.

Dniu chrześcijanie wniesiona do świątyni z najpiękniejszych i dojrzałych owoców i umieścić je na centralnym stole, przygotowuje się do konsekracji. Bardzo lubi tej tradycji małych dzieci, są one z niepokojem czekają i modlitwy drżące „o poświęcenie owoców” kapłana, starając się kosze owoców na własną rękę, bez pomocy osoby dorosłej. W niektórych rodzinach jest zwyczajem, aby pogratulować siebie, aby dać różne dary Przemienienia Pańskiego. Gratulacje często są sporządzone w formie poetyckiej. Po nabożeństwie, chrześcijanie idą do domu do popełnienia świąteczny posiłek. Tu jest pobożna tradycja rozpocząć kolację z uświęconej owoców. Ponadto, istnieje niewielkie złagodzenie stanowiska – posiłek jest dozwolone na spożywanie ryb. Wiele kochanką prawosławny na Apple Spas (Przemienienia Pańskiego) przyrządzają różnorodną kuchnię. Może to być jabłko i miód ciasta, dżemy.

Przemienienia Pańskiego. gratulacja

Wiele prawosławni pisać do siebie wierszem, pozdrowienia z wakacji, wysyłanie telegramów lub SMS. Na przykład, powszechną praktyką jest, aby dać Przemienienia wersów Chrystusa. Oprócz pisemnych gratulacje, wśród chrześcijan postanowił traktować siebie z owocami, szarlotki i chodzić w gości.

Uroczystość Przemienienia Ziemi Świętej

Specjalnie obchodzony Przemienienia Pańskiego w Ziemi Świętej. Przez cały rok w Tabor decorum i prywatności. Kilka grup pielgrzym odwiedzić to miejsce głównie w okresie Wielkiego Postu do Zielonych Świąt. Ale na święto Przemienienia na górze Tabor, specjalny nastrój, jak wielu pielgrzymów i turystów z Rosji wypełniona pielgrzym hostelu i pokoje hotelowe. Z okolic – Kafr Jasif, Nazareth, Acre, Haifa, Kanie Galilejskiej – również pochodzić grupę wierzących, którzy chcą odwiedzić festiwal na miejscu świętym wydarzeniem.

Po nabożeństwie wieczór pobożnych chrześcijan kolację i spróbować iść do łóżka wcześnie, o świcie, aby uczestniczyć w nabożeństwa. W liturgii, prawie wszyscy pielgrzymi uczestniczyć w Komunii Świętej. Ponadto lokalne wierzących istnieje tradycja chrztu niemowląt w te wakacje.

Chrześcijanie mieszkańcy świętować Święty wydarzenie wręcz przeciwnie. Mieści się w namiocie na dziedzińcu klasztornym, piją alkohol, grać na instrumentach, taniec, strzelać z karabinów, śpiewając radosne pieśni ludowe są zabawne rozmowy, które często zwracają się do ostatecznej rozgrywki, kończąc walkę. Głośne świętowanie kończy się o świcie, gdy pierwszy dzwonek, ogłosić początek jutrzni.

Po nabożeństwie, procesja odbywa się, co wierni tubylcy przywitał wesołe krzyki i strzały. Także lekkomyślna zabawa trwa po liturgii.

wróżby ludowe na Przemienienia Pańskiego

Ludzie są rozpowszechnione tradycje ludowe z okazji takich wydarzeń jak Przemienienia Pańskiego. Znaki pozostawione w przekonaniu ludowej, są głównie związane ze zbiorami. Na przykład, nie jest tradycją w tym dniu traktować słabe lub słabe owoce uprawiane w swoim ogrodzie. W tym przypadku, istnieje przekonanie, że w przyszłym roku będzie szczególnie owocna. Ponadto, jeśli nie można zaspokoić potrzeby ubogich w ciągu dnia, oznacza to, że w przyszłym roku będzie bezproduktywne pasza. W ten sposób narodził się powiedzenie: „uczcie jabłko i zjeść żebrak”.

Ponadto, nie było tradycją w dniu Przemienienia zjeść przynajmniej jedno jabłko z miodem. Uznano to gwarancja dobrego zdrowia na nadchodzący rok.

Między innymi, nie było tradycji oczyścić cały plon ziarna do 19 sierpnia, jak wierzono, że po tej liczby, każdy deszcz byłyby katastrofalne dla niego (tzw deszczu hlebognoy).

Praktyka Kościół nie jeść świeże owoce roślin jest bezpośrednio związana z ich stopniem dojrzałości. Wiadomym jest, że jabłka i winogrona dojrzewają w pełni aż do końca sierpnia, staje się przydatne dla organizmu. Również w popularnej umysłu jest głęboko zakorzenione naruszenia obligacji „Apple czczo” foremothers grzech Ewy, którzy jedli zakazanego owocu w ogrodzie Eden i tym samym doprowadził gniew Boga dla całej ludzkości. Dlatego zwykli ludzie w szczególny sposób zgodności monitora z tradycją nie jedzenia świeżych jabłek w okresie do Przemienienia.

Zgodnie z naukami Kościoła Prawosławnego, konieczne jest, aby sprostać czystość i miłość do Przemienienia. Znaki nie należy traktować poważnie, nie możemy traktować je jako bezsporny dogmatu.

Przemienienia w 2014

19 sierpnia 2014 Przemienienia Pańskiego obchodzony ponownie. Prymas Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej na Świętą Liturgię wykonane w męskim klasztor Sołowieckie. Zgodnie ze zwyczajem, po służbie Patriarcha wygłosił kazanie, w którym opowiadane o historii i znaczeniu Przemienienia w życiu każdego chrześcijanina. Patriarcha Cyryl pogratulował wakacje monastyczne braterstwo, kierowany przez ojca archimandryty i podziękował mu za dary przedstawionych. Tak więc w dniu Przemienienia pozdrowienia Jego Świątobliwości Patriarchy Moskwy i Wszechrusi Cyryla w Ziemi Świętej Solovki. Ponadto, Jego Świątobliwość przekazany do klasztoru St. Seraphim Vyritsky obrazu.

Kościół Przemienienia Pańskiego, który służył liturgię Patriarcha znajduje się na terytorium klasztor Sołowieckie – majestatyczny starożytnej Katedra, zbudowany w 1558 roku. Na tej Święto odbywa się w tej katedrze.

Wypada 19 sierpnia 2014 – Przemienienia Pańskiego – we wtorek. Funkcje usługowe wakacje są takie, że jeśli 19 sierpnia przypada w niedzielę, wszystkie cechy usługi niedzielę odwołane. Intonuje wersety, Canon skupi się tylko na głównych świąt, zwłaszcza, że jest to Przemienienia. Uwielbienie, które zostaną wykonane w innych ciągu tygodnia od dnia, nie różni się od wersji niedzielę.

Cechy tej usługi:

 • Cały serwis poświęcony tylko wakacje.
 • W Jutrzni śpiewane gloryfikacja wakacje z wersetami Psalmu wybranego.
 • „Uczciwy” nie jest śpiewana w Jutrzni, zastąpiony przez chóry wakacje.
 • Antyfony śpiewane są w liturgii Przemienienia.
 • Na wielkim wejściem odczytuje wejściowy uroczysty wers.
 • Zadostoynik śpiewane.
 • Po przeczytaniu opisthambonos dokonał konsekracji nowej uprawy owoców.
 • Na nieszpory w dniu święta śpiewa wielki prokeimenon.

wniosek

Jest to bardzo ważne w chrześcijańskim świecie Przemienienia. historia święto ujawnia swoją symbolikę. Gore bezsprzecznie reprezentuje ciszę i samotne miejsce – to są warunki połączenia psychicznego z Bogiem w czystej modlitwy. Nazwa „Favor” oznacza „światło, czystość”, który symbolizuje oczyszczenie duszy od ciężaru grzechu i jego oświecenia w Boga. Przemienienia Zbawiciela stanowi główny cel życia chrześcijańskiego – pełne ducha zwycięstwa nad cielesnych namiętności, wolny od codziennego brudu i przyjęcia Bożego światła, co jest możliwe dla każdego człowieka, który szuka Boga.