465 Shares 5680 views

Stroganow Manor w Marino: wycieczki i turyści zdjęcia

Leningrad Region oferuje niesamowitą liczbę pałaców i zespołów parkowych i zabytkowych osiedli, z których wiele przetrwały w dobrym stanie. Godny tego przykładem – dwór Stroganoff Marino w miejscowości Andrianovo. Historia dworu rozpoczyna się w pierwszej połowie XVIII wieku. W jakim stanie jest dziś dwór i odbywały się tam wycieczka?


Poprzez kartach historii

W 1726 roku, w otoczeniu nowoczesnej wsi Andrianovo osiedli budowlanych zaczęło. Poprowadził budowy i zagospodarowania terenu osiedla osobiście baronowa Mariya Jakowlewna Stroganova – chrzestnego cesarza Piotra I i jego żony, GD Stroganov. Warto zauważyć, że już w tym czasie rodzaju Stroganoff wystarczyło znać bogatych. Początkowo głównym dwór został wykonany z drewna. dwór Stroganov zmieniła się radykalnie w 1811 roku. Nowy właściciel nieruchomości staje Zofii Vladimirovna Stroganova z domu – Golicyn. Manor otrzymał swoją obecną nazwę – na cześć założyciela Marino Maria Jakowlewna. Sophia V. postanawia zbudować nowy pałac. Według projektu architekta A. Voronikhin, a następnie przez jego uczniów. Ostateczna wersja przyszłości dworku tworzy IF Kolodin. Stroganow Manor ma półkolisty kształt w widoku z góry. Ten budynek dwukondygnacyjny.

Głównym dom ma klasyczny styl i jest bardzo podobny do Wielkiego Pawłowsk Palace. Dwór miał aż pięć głównych wejściach, z których każdy jest ozdobiona rzeźbami lwów. Pałac został ukończony w 1817 roku, po którym gospodyni zwrócić największą uwagę do wystroju wnętrz i ogrodu krajobrazu. Stopniowo, w parku znajdują się pawilony i inne budynki. Dzięki bogatej i modnej dekoracji, jak również wszechstronnej osobowości Marino dwór właściciel staje się centrum życia społecznego. Regularnie przyszedł tutaj najszlachetniejszych rodzin Petersburgu, w tym członków dynastii rządzącej. Sophia V. był również zaangażowany w działalność społeczną i gospodarki. Dwór obsługiwane szkoły rolniczej, kilka roślin uprawianych owoców i warzyw do sprzedaży. Potomkowie Stroganowa-Golicyna właścicielem nieruchomości aż do 1914 roku, ale żaden z nich nie dał to miejsce, ponieważ wiele uwagi jako Zofii Vladimirovna.

Manor Marino w czasach ZSRR i dzisiejszej Rosji

Najnowsza historia Stroganov dwór zaczyna po rewolucji 1917 r. Podobnie jak wszystkie takie pałacowo-parkowym, Marino upaństwowiono. Głównym dworku otwarto muzeum dla turystów. Część aktywów nieruchomości (głównie przedmiotów sztuki i rzadkich książek) przekazanych do Muzeum Rosyjskiej i Ermitażu. W 1927 roku pałac oferuje domek dla naukowców, a później budynek został podany Stacji Doświadczalnej Instytutu Geologicznego Exploration. Manor Stroganoff bardzo poważnie uszkodzony w czasie II wojny światowej. Przebudowa została przeprowadzona w 1959 roku, po którym pałac stał się szkoła z internatem, a następnie ambulatorium. Wydawałoby się, że w tym muzeum historyczne i historia luksusowego osiedla miało się skończyć. Ale w 2008 roku, majątek stał się własnością prywatną. Po gruntownej renowacji i przebudowy Park szykowny i główny dom otwarto ponownie dla zwiedzających.

Manor Stroganoff: Pałac i Park Picture dzisiaj

Pałac w Marino przywrócony dziś mieści się tu muzeum i wystawę nowoczesnego kompleksu hotelowego. Fasada jest pomalowane w oryginalny kolor, nawet kamienne lwy są na miejscu. Rekonstrukcja dużą skalę parku. Krajobrazowe terytorium zostało przeprowadzone według starych planów i akwarel. W parku angielskim można zobaczyć rzeźby i wiele interesujących budynków. Manor Stroganoff-Golicyn Marino zawsze słynie stawów, kaskad, mostów i jaskiń. Marvel na zrekonstruowanych dzieł sztuki krajobrazu tu dzisiaj. Wielu turystów jak również małą kamienną wieżę przy wejściu na teren i chiński ogród z oryginalnego mostu i altaną. Malownicze, ale trochę smutne miejsce – ruiny starożytnego kościoła.

Współczesna serwis i luksus XIX wieku

Dziś dwór Marino jest specjalny kompleks kulturalno-rozrywkowy. W pałacu prowadzi nowoczesny hotel. Każdy tutaj może wynająć pokój urządzony w duchu XIX wieku. I to nie tylko inny styl i wysokiej jakości rekonstrukcji szlachetnych komór. Oferuje do wynajęcia sal bankietowych, inteligentnych salonach i piwnic posiadłości. Można zorganizować imprezę, bankiet, kulturalnej lub gospodarczej. Według indywidualnego uzgodnienia z administracją można wypożyczyć trawniki, pergoli lub całym parku. Marino Manor – idealne miejsce na wesela z rejestracji małżeństwa. Która odbyła się w pałacu i kompleksem parkowym i imprez towarzyskich. Niektóre są darmowe, az drugiej strony konieczne jest, aby kupić bilet z wyprzedzeniem lub książce.

Aktualne informacje dla zwiedzających

Posiadłość hrabiego Stroganov, po renowacji stał się jednym z centrów turystycznych regionu Leningradu. Dostęp do parku angielskim jest bezpłatne. Dodatki kontrola ekspozycji muzealnej i innych usług kompleksu kulturalnych i rozrywkowych. Jeżeli nieruchomość ma stabilne, gdzie można pojeździć konno lub jazda w wózku, a także wypożyczyć konia do sesji zdjęciowej. Zła wiadomość dla tych, którzy przyjdą same lub w towarzystwie najbliższych przyjaciół w Marino (dwór Stroganoff): wycieczka odchodzi tylko na rezerwacji dla grup. Odwiedzić muzeum, kontakt z personelem obiektu.

Jak dostać się do Marino?

Stroganow Manor znajduje się około 70 kilometrów od Petersburga. Najbliższe miasto – Tosno, od niego do starej posiadłości około 20 km. Jeśli podróżujesz własnym samochodem, należy przejść do wsi Andrianovo. Aby osiągnąć tę osadę, konieczne jest, aby opuścić Petersburg Moskwa autostrady i jechać prosto do podpisania w Tarasovo i Andrianovo. Następnie należy kierować się znakami kompleksu kulturalnych i rozrywkowych. Wkrótce, po prawej stronie wydaje Marino – dwór Stroganoff. Jak dojechać środkami transportu publicznego? Najprostszym sposobem, aby zapisać się na wycieczkę z przewodnikiem. Jej przebieg można dojechać pociągiem podmiejskim do Tosno, a następnie autobusem do poruszania Andrianovo.

opinie

Każdego roku duża liczba mieszkańców regionu Leningradu i turystów z innych regionów Rosji odwiedził posiadłość Marino. Wrażenia z wycieczki i spacery w parku są różne. Wielu turystów naprawdę lubię to miejsce. Obszar parku podoba malownicze krajobrazy, to czyste i piękne o każdej porze roku. Niektórzy nie lubią, że nieruchomość jest wykorzystywana do dziś jako hotel i restauracja. I rzeczywiście, we wnętrzu nie ma autentycznych obiektów zabytkowych (z wyjątkiem ekspozycji muzeum), pałac regularnie organizuje wesela i bankiety. Jednak należy zauważyć, że odbudowa tego budynku i ogromny obszar parku wymagają dużych inwestycji. Jeśli dwór pozostawał własnością państwa, byłoby oczekiwanie na jej przekształcenia w muzeum ponad dekadę.