634 Shares 3468 views

Dalatsin żel – opis leku

Krem-żel „Dalatsin” przeznaczony do użytku zewnętrznego. Kompozycja zawiera substancję podstawową (klindamycyny) i charakter substancji pomocniczej (oczyszczona woda, glikol propylenowy, alantoina, paraben metylowy, glikol etylenowy, karbomer 934P.


Dostępny w tubkach po 30 gramów narkotyku.

Żel Dalatsin – Instrukcje

Forma: bezbarwny przezroczysty ma postać lepkiej masy. Substancją czynną leku jest klindamycyna do linkozamidami antybiotyki odmian.

Żel Dalatsin – wpływ na organizm

Po nałożeniu na skórę kremu zaczyna działać poprzez zwiększenie aktywności fosfatazy które hydrolizują i tworzą kształt klindamycyny o silnym działaniu antybakteryjnym na kanałach skóry tłustych. Lek ten jest skuteczny w leczeniu trądziku pospolitego – wszystkie badane szczepy. Propionibacterium acnes jest wrażliwy na ten antybiotyk. Żel dalatsin efekt jest taki, że po nałożeniu na skórę w przypadku trądziku pospolitego małą ilość żelu występuje ograniczenie wolnych kwasów tłuszczowych siedmiokrotnie: od 14% do 2%.

Farmakokinetyki żelu mechanizmy działania Dalatsin

W przypadku preparatu do zewnętrznego stosowania „żel Dalatsin” obserwowano minimalne stężenie antybiotyku w surowicy i moczu. Jeśli pacjent cierpi z powodu poważnych zaskórników trądzik pospolity, on demonstruje użycie tego narzędzia. Po nałożeniu na powierzchnię zaskórników dalatsin żelu, są absorbowane na antybiotyki zawartość trądzik, a także w leczeniu przez 4 tygodnie średnie stężenie klindamycyny byłoby 597 ug / g, co jest jedną trzecią krosty zawartości.

Przeciwwskazania w żelu zastosowanie dalatsin nie tylko zwiększoną wrażliwość na antybiotyki, a także innych składników leku.

Żel Dalatsin mogą być stosowane w okresie ciąży, gdy spodziewane poprawy skóry będzie większa niż na potencjalne ryzyko dla płodu. Jeśli kobieta karmić piersią swoje dziecko, nie zaleca się stosowania kremu z klindamycyna, gdyż znajduje się w mleku matki po spożyciu. I czy jest wydzielany do mleka po zastosowaniu żelu – nie jest jeszcze znana, ale lepiej nie ryzykować.

Możliwe skutki uboczne leku

Najczęściej jest to uczucie suchości skóry, co najmniej – zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, biegunka), kontaktowe zapalenie skóry i podrażnień skóry, zapalenie mieszków włosowych powodowane przez działanie chorobotwórcze roślin, zwiększona produkcja gruczołów łojowych.

W przypadku kontaktu dalatsin żelu w żołądku są możliwe efekty uboczne, które są podobne do tych, które wynikają po podaniu doustnym klindamycyny. Aby zmniejszyć działania jest leczenie podtrzymujące i objawowe.

Zastosowanie żelu dalatsin miejscowo. Na oczyszczoną skórę cienką warstwą zmiany dwa razy dziennie. Pełny kurs – 6-8 tygodni.

środki ostrożności

Przy użyciu leku unikać kontaktu z żelem do jamy ustnej i błony śluzowej oka. Jest to konieczne, aby umyć ręce po zastosowaniu żelu w kontakcie z miejsc wrażliwych na leki (otarcia, błon śluzowych oczy), przy czym ta część przemyto obficie wodą.

Klindamycyna może spowodować rozwój zapalenia jelita grubego i ciężkiej biegunki. Do zastosowań zewnętrznych takie sytuacje są rzadkie. Ale jeśli nie ma biegunki, stosowanie leku jest lepiej, aby anulować.

Żel dalatsin aplikacja nie wpływa funkcji psychomotorycznych i nie koliduje z pracą z maszyn lub prowadzenia samochodu.

Dalatsin żelu, którego opinii większość z nich są dobre, to jest zalecane przez wielu dermatologów. Jeśli używać żadnych środków, które są podobne w efekcie do Dalatsin poinformować lekarza – on da niezbędne zalecenia dotyczące wszystkich kwestii.