300 Shares 3254 views

8 cudów świata: lista, lokalizacja, opis

Starożytny grecki poeta i filozof Herodot w V wpne, opisano trzy niezwykłe projekty rąk ludzkich, które dotknęły wyobraźnię współczesnych. W ten sposób została ona odkryta przez starożytnych cudów świata.


Inne ciekawostki

Później, w III wieku pne, opis cudów, już składający się z siedmiu obiektów. Wszystkie z nich zostały stworzone w okresie rozkwitu panowania cesarza Aleksandra Makedonskogo. I przetrwał do dziś tylko jeden przedstawiciel rzadkiego listy – Piramidy w Gizie. Reszta nieubłaganego czasu pogrzebany pod gruzami historii. Lista tych niezwykłych struktur utraconych znane jest dziś niemal każdy wykształcony człowiek.

Wiszące ogrody zostały stworzone przez króla Nabuchodonozora II jako prezent dla ukochanej żony Semiramis, na którego cześć i został nazwany niezwykłe struktury. Konstrukcja wysokiej tier został obsadzony odmianą roślin i wydawało cud dla ludzi z gorącym i zakurzonym Babilonu. Piękny budynek został utracony z powodu licznych powodzi.

Na cześć Zeusa – władcy bogów greckich – imponująca świątynia została wzniesiona w Olimpii. Wewnątrz mieści się rzeźba boga, który siedzi na tronie. Podstawa posągu było drzewo, przycięte płyt górnych złota i kości słoniowej. Ogień dmuchnął w zapomnienie wspaniałego stworzenia starożytnych rzeźbiarzy.

Złoty bogini Artemis, posąg płodności został zainstalowany w świątyni białego marmuru w Azji Efezu. Wspaniały budynek ten sam los jak posąg Zeusa.

Halikarnasie Mauzoleum jest znany potomności jako monumentalnej konstrukcji na cześć króla Mausolus. Konstrukcja budynku była religijne, służąc jednocześnie sanktuarium grób i pomnik. W imieniu starożytnego króla było słowo „mauzoleum”. Silne trzęsienie ziemi zniszczyło wspaniały budynek na ziemię.

Posąg Kolosa z Rodos miał wysokość około trzydziestu sześciu metrów i został odlany w brązie. Został on wzniesiony na cześć boga słońca Heliosa i zniszczone w wyniku trzęsienia ziemi.

Aleksandria (lub Forossky) Beacon wzniesiony wlotowy Port Aleksandria. Budowa żeglarzy uderzyło ich gigantyczny rozmiar. Na wysokości latarni osiągnęła sto pięćdziesiąt metrów.

Taj Mahal

Znacznie później powszechnie znane listy dodać jeszcze jeden, 8 cud świata – indyjskie mauzoleum meczet Taj Mahal. Majestic i niezwykle piękny budynek z białego marmuru został zbudowany przez cesarza Shah-Jan w XVII wieku na cześć zmarłej żony przy porodzie. groby budowlane trwała prawie dwadzieścia lat. Mauzoleum jest zachowany do dziś w całej okazałości i doskonałości. To prawdziwy klejnot Indii. Każdego roku muzeum jest odwiedzane przez miliony turystów z całego świata.

Taj Mahal, wraz z egipskich piramid części rolki honor "8 Wonders of the World", stworzony we współczesnym świecie.

Niestrudzone ludzkie ręce nadal budować nowe i niezwykłe konstrukcje, które w dawnych czasach, ludzie mogą tylko marzyć. W ten sposób narodził się pomysł stworzenia nowego projektu o nazwie „Nowe 8 Wonders of the World”.

Został zainicjowany przez Bernard Werber, reprezentujący organizację szwajcarską New Open World Corporation. W ciągu roku badanie zostało przeprowadzone wśród mieszkańców różnych krajów o tym, co nowoczesne obiekty stworzone przez człowieka, mogą być nazywane wśród ośmiu cudów świata. Lista była bardzo długa. Lud swój wybór za pomocą głosowania internetowego, wysyłanie wiadomości SMS i połączeń telefonicznych. Wyrazili opinię o sto milionów ludzi.

Wyniki zostały ogłoszone w lipcu 2007 roku i ogłoszony w stolicy Portugalii Lizbony. Tak, w liście z 8 nowoczesnych cudów świata, ale dwa starożytnych zabytków, znajdują się następujące budynki i budowle.

Wielki Mur Chiński

Dziś jest to największy projekt architektoniczny na świecie. Celem budowy było chronić chińskiego imperium przed wrogami zewnętrznymi. Całkowita długość ścianie jest więcej niż osiem kilometrów i wysokości, w niektórych miejscach nawet do dziesięciu metrów. Wielki Mur po prawej stronie znajduje się lista „nowoczesnych cudów świata”, ponieważ jest najczęściej odwiedzaną atrakcją w świecie. Liczba użytkowników, którzy chcą zobaczyć na własne oczy majestatyczny budynek osiągnie czterdzieści milionów osób rocznie.

Colosseum

Następna na liście "8 Wonders of the World" jest Roman Coliseum. Budowa amfiteatru się w czasie panowania dynastii Flawiuszów cesarzy. Dlatego budowa jest również nazywany Amfiteatr Flawiusza.

Sto dni zabawy maraton został ogłoszony z okazji otwarcia areny. Koloseum przez wiele lat służył jako dogodne miejsce do walk gladiatorów, potyczki i różne imprezy rozrywkowe w Rzymie. Jest to najbardziej rozpoznawalny budynek – symbol współczesnego Rzymu.

Machu Picchu

Starożytne miasto Inków Machu Picchu, znajduje się w tym, co jest teraz Peru, jest również zawarte w Honor Roll. 8 To jest naprawdę cud świata, z których wykonane są rozkoszą i awe jakiegokolwiek człowieka.

Wizyta w tym mieście „w chmurach” pozostawi w duszy najjaśniejszych wspomnienia na całe życie. Dotknięcie starożytną historię, współczesny człowiek czuje związek między przeszłością i przyszłością Ziemi.

Wspaniały kamienne miasto Petra, znajduje się w Jordanii w prawie tysiąc metrów nad poziomem morza, jest stolicą starożytnego królestwa Nabataean. Naturalne mury miejskie są strome klify czerwonych piaskowców. Wysokość ścian dochodzi sześćdziesiąt metrów. Nazwa miasta – Peter – tłumaczone jako „skała”.

Każdego roku przez skalistym wąwozie działa ponad pół miliona turystów. Mistyczne widok obszaru często przyciąga uwagę filmowców Hollywood. Dlatego jest tutaj, w Petra, prowadzi fotografowanie niektórych scenach słynnego filmu o Indiana Jones.

wielka statua

Jest to najwyższy pomnik Chrystusa Odkupiciela, położony na samym szczycie góry Corcovado brazylijskim. Monumentalny budynek osiąga wysokość trzydziestu ośmiu metrów. Rzeźba rozpiętości ramion jest trzydzieści metrów, a waga – więcej niż tonę. Chrystus, jakby chciał objąć cały świat i chronić go od smutku i nieszczęścia. Nic dziwnego, że Bóg Odkupiciel pomnik jest symbolem Rio de Janeiro.

Turyści, którzy osiągnęli podstawę pomnika można zobaczyć wspaniałą panoramę miasta, piękne zatoki i plaże, słynne na całym świecie – Ipanema i Copacabana. Dostać się na szczyt góry może być na miniaturowej kolei, który został zbudowany na początku dostawy materiałów budowlanych.

Chichen Itza

Innym jednym z 8 cudów świata – starożytnej stolicy stanu ludu Majów Chichen Itza, znajduje się w Meksyku, na półwyspie Jukatan. Nazwa tłumaczeniu brzmi jak „plemię oraz Itza”. Miasto zostało założone w VII wieku pne i został uznany ośrodek religijny Majów.

Niestety, organizacja UNESCO odmówił uznania wyników badań na całym świecie, uznając je jako stronniczy, jako okazję do wyrażenia swoich opinii nie wszyscy mieszkańcy Ziemi. Istnieje jeszcze wiele miejsc, które nie są objęte Internetu i telefonów komórkowych.

Nie zgadzają się z ustaleniami Komisji szwajcarskiego i Watykanu, który uważa, że organizatorzy celowo nie wprowadzają w ogólnej liście zabytków kultury chrześcijańskiej.

W związku z tym, należy rozważyć powyższe osiem cudów świata tylko nie jest to konieczne. Chociaż Bernard Weber obietnicę spędzić pół zarobione pieniądze z projektu, ochrony i konserwacji zabytków zgłoszonych.

Oprócz nich, na świecie istnieje tak wiele niezwykle piękne i majestatyczne projektów budowlanych rozmiar. Nowoczesna technologia pozwoliła ludziom na tworzenie takich obiektów architektury i budownictwa, które pasują do deklarowania nowe wartości historycznych.

nowoczesne cuda

  • Lista współczesnych cudów świata można uruchomić z najwyższego budynku na świecie – Chicago wieżowca Sears Tower, liczący sto dziesięć pięter. Wysokość budynku – ponad cztery metry.
  • Opera w Sydney, Australia słynie z niezwykłej formie architektonicznej. Jest on otoczony z trzech stron wodą, i przypomina gigantyczny jacht. Dach jest zbudowany z dużej liczby białych płytek ceramicznych, błyskotki, migotanie, a słońce jest podniesiony żagiel.
  • Prawdziwe dzieło inżynierii zawarte w najdłuższym tunelem na świecie, o długości pięćdziesięciu kilometrów. Jego wyjątkowość polega na tym, że most jest układana pod wodą. Mówimy o tunelu kanału nadgarstka, zbudowany pod kanałem La Manche, a łączący dwa kraje – Wielką Brytanię i Francję. Niezwykłe struktury można przypisać najmłodszych wynalazków ludzkości, bo jest tylko dwadzieścia lat.
  • Międzynarodowy port lotniczy Kansai japoński może słusznie dumni z miejsca wśród unikatowych obiektów nowoczesnością. Ten wspaniały budynek, stworzony w duchu futurystycznych pomysłów, został zbudowany na sztucznej wyspie. Wysoka gęstość zaludnienia i niedobór dostępnych gruntów popchnęły japońskiej inżynierii przemyślany, aby stworzyć taki niezwykły obiekt.
  • Sztuczna wyspa zbudowana w zatoce w pobliżu miasta Osaka Honsiu. Długość jego długości czterech kilometrów i maksymalnej szerokości – nieco więcej niż jeden. Do budowy budynku lotniska i utworzenie wyspy z najbardziej zaawansowanych technologii.
  • Największy diabelski młyn w Singapurze. Jego wysokość wynosi sto pięćdziesiąt metrów. Ze szczytu roztacza się wspaniały widok nie tylko miasta, ale także do sąsiednich wysp.
  • gwiazdkowy hotel Burj-Al-Arab, z siedzibą w Dubaju, zbudowany w formie żagla. Jest znakiem rozpoznawczym miasta i duma inżynierii. Hotel osiąga wysokość trzystu dwudziestu jeden metrów, co stawia budynek na pierwszym miejscu wśród hoteli na świecie.

wniosek

Wyliczanie nowoczesne cuda może być długi czas. Niewątpliwie tylko jedno: to, co teraz wydaje się fantazją, w niedalekiej przyszłości może stać się rzeczywistością, zaskakujące i zachwycając swoich współczesnych.