831 Shares 7810 views

Jak napisać poprawnie: przed lub w przyszłości? Dowiadujemy się razem

Jak prawidłowo napisać: w przód lub do przodu? Odpowiedź na to proste pytanie można znaleźć w materiałach tego artykułu. Ponadto zaprezentujemy Państwu zasady języka rosyjskiego, który jest przedmiotem wspomnianego słowa.


informacje ogólne

„Z przodu” lub „z przodu”? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy dowiedzieć się, jaka część mowy należy słowo. Po tym wszystkim, jedynym sposobem, aby znaleźć odpowiednią regułę. Aby to zrobić, chcesz ustawić odpowiednie pytanie. W naszym przypadku jest to „gdzie?” – do przodu. Jak widać, jest to przysłówek, który ma sens przestrzennej.

Z tego, co słowo to słowo powstało „przed”?

Zanim porozmawiamy o tym, jak się pisze słowo „naprzód”, powinny znaleźć się dokładnie, jak ten przysłówek została utworzona. Uzyskane informacje pozwolą nam znaleźć przepis, który wskazuje na jego poprawnej pisowni (integralnego lub oddzielnego).

Więc słowo „przyszłość” jest następujący: w określony sposób lub w pewnej odległości. To urządzenie słownikowa wytworzono przez sposób prefixal przyrostek, mianowicie:

 • B – oznacza prefiks;
 • -pered- – korzeniowego;
 • S – sufiksu.

Następnie należy określić część mowy, z których słowo została wywołana. Jak widać z analizy przeprowadzonej przez urządzenie mowy, który został utworzony z rzeczownika „przed”. W związku z tym, musimy starać się o zasadę, mówiąc pisowni przysłówków utworzonych w ten sposób (prefixal-sufiksem, od rzeczownika).

przysłówki pisowni w języku rosyjskim

„Naprzód” lub „w górę”: jak to się pisze? W celu ustalenia, razem lub oddzielnie, aby napisać słowo, należy użyć odpowiednich przepisów języku rosyjskim, co następuje:

 1. Oddzielne pisownia przysłówków.
 2. Skojarzone przysłówki pisowni.

Rozważmy je bardziej szczegółowo.

Oddzielne pisownia przysłówków

Słowo „przód”, jak to jest napisane? Odpowiedź na to pytanie może dać nam następujące zasady języka rosyjskiego, które twierdzą, że przysłówki są zapisywane oddzielnie w następujących przypadkach:

 • W połączeniu przyimka i adverbs, który jest używany w taki sposób, rzeczownika. Oto przykład: Minął sesję jako „dobre”.
 • Dzięki kombinacji preposition „ON” i cyframi zbiorczych, która kończy się na -e. Oto przykład: Zostały one zbudowane w kolumnie piątej.
 • Dzięki połączeniu przyimka i wszelkich zaimków. Oto przykład: Padało przez wszystkie dni, które spędzili w kampanii.
 • Dzięki połączeniu przyimka „w” oraz wyrazu, który w pierwszej części ma „głos”, a drugi – w imieniu jakiejkolwiek jednostki lub wskazanie czasu. Oto przykład: To był wzrost pół metra. Umówiliśmy się na wpół.
 • Dzięki połączeniu przyimka i pełną przymiotnika, który stoi w formie case. Jeśli ten przyimek na końcu powinna być zgodnie z literą, a przymiotnik musi zaczynać się od samogłoski. Oto przykład: Ona otwarcie skrytykował rząd.

Więc jak prawidłowo napisać: przed lub w przyszłości? Niestety, odpowiedź na to pytanie za pomocą tych zasad, nie możemy, jako wyrażenie nie wchodzi pod nimi. W związku z tym, możemy śmiało stwierdzić, że jest on napisany razem, a nie oddzielnie. Aby upewnić się, brzmiał domyślić, będzie jeszcze znaleźć odpowiednią regułę.

Koniunkcyjnej przysłówki Pisownia

Wcześniej okazało się, że słowo pochodzi – jest to przysłówek, która została utworzona od rzeczownika stosując metodę prefixal-sufiksu. Ponadto to określenie ma znaczenie przestrzennego. Dlatego konieczne jest, aby spojrzeć na zasady, które będą spełniać wszystkie cechy danego słowa.

Tak, przysłówki, o wartościach czasowych i przestrzennych, w których prefiks jest przyłączony do słów w postaci rzeczowników (u dołu, u góry, z przodu, u dołu, odległości, Side, blisko, wzrost, wiek, głębokość, począwszy szerokość), konieczne jest, aby napisać tylko jedno słowo ,

W celu złożenia rozporządzenie bardziej jasne, dajemy oczywistym przykładem, z powrotem, w górę, w przód (front) w dół do odległości, z boku, blisko, w górę, vvek (zawsze), w głębi, na samym początku, wszerz. Należy również zauważyć, że jedno słowo jest napisane i inne formy przysłówków danych (wraz z innymi konsolami): u góry, góra, bok, góra, dół, góra, góra, góra, dół, góra, góra, dół, dół, przez strony, u dołu, z przodu, do przodu, z tyłu, z tyłu, z tyłu, z boku, doveku, z dala, tło, w górę, z daleka, nigdy, na uboczu, nigdy, najpierw, po pierwsze, i tak dalej.

Dowiedziawszy powyższą regułę, możemy śmiało odpowiedzieć na pytanie, jak prawidłowo „w przód” lub „z przodu”? Taka przysłówek powinien napisać tylko jedno słowo. Jeśli wątpisz w to, nawet po tych wszystkich argumentów, spróbuj umieścić dowolny wyraz lub pytanie między pretekstem „do”, a słowo „przed”. Jak widać, to nie działa. Jest to kolejne potwierdzenie faktu, że obecny przysłówek pisemnej razem.

podsumować

„Z przodu”: jak słowo jest napisane? Teraz znasz odpowiedź na to pytanie. Jeśli masz wątpliwości pisownię wyrazów podobnych, zalecamy przy użyciu tej samej analizy:

 • Określić część mowy słowo testowanej (na przykład, w naszym przypadku był to przysłówek).
 • Identyfikacji pochodzenia słowa badanej (w tym przypadku określenie „przedni” powstała z tego rzeczownika, stosując metodę prefixal przyrostek).
 • Znajdź odpowiednią regułę, co tłumaczyłoby pisowni wyrazu (w naszym przypadku mówimy o spójnej przysłówki pisanie wartości przestrzennej i czasowej).