247 Shares 5014 views

Śliwki: choroby i szkodniki. Jak sobie z nimi radzić?

Jednym z najbardziej niebezpiecznych i rozpowszechnionych chorób śliwki – Sharqia. Kiedy wydaje się na liściach-zielony widocznych pierścieni świetlnych i plam, a na owoce – GUMMOSIS i dołeczki. W przypadku porażki owoce spadają na ziemię przed czasem żniw od dwóch do trzech tygodni. Plum, choroby i szkodniki, które są często przenoszone mszyc, w tym przypadku, może mieć również wpływ skoczki. Również powodować choroby mogą być szczepione lub lądowanie już chore drzewa. Charcota zwalczać tylko przez kopanie śliwki pacjenta powinno być również starannie kontrolować to po przeszczepie, jak wariant można usunąć z nośnikami chorób za pomocą konwencjonalnych środków, takich jak rozpylanie specjalnych przygotowań.

Śliwka, szkodniki i choroby, w których występuje często pojawienie się młodych liści, mogą być zanieczyszczone grzyby, które powodują oparzenia liści. On zimuje w opadłych liściach, a sprężyna porusza młodych. Choroba objawia się po 30-45 dniach w postaci jasno-żółte plamy, które w końcu biorą na czerwonym odcieniu. W tym przypadku, na spodzie liści pojawiają się obrzęk. Jeśli choroba postępuje bardzo silny, jest możliwe do defoliacji.

Choroba nazywa się „kieszenie” spowodowanie ciężkiego uszkodzenia owoców, jajnika upadku. Także negatywnie wpływa pędów i liści. Przyczyną tej choroby jest grzyb. To zimy pomiędzy płatkami nerek. Proces opróżniania szkodników w tym przypadku? Wielki mieszanina Bordeaux 1%. Przed przetworzeniem drewno jest konieczne, aby zebrać dotknięte liście i spalić, tylko wówczas rozpylać.

Spustowe, choroby i szkodniki, które pojawiają się bardzo różne, czasami dotkniętych przez wirusy. Należą do nich wąskie liniowe deformację i zróżnicowanie może być utworzona i wszelkie inne tego typu. Jest również czasem obserwowano występowanie zgnilizny owoców, zobovatost korzeni (rak bakteryjny), apopleksja, vertitsiliynoe więdnięcia, chloroza, bacteriosis. W przypadku długotrwale susza atmosferyczna może spaść z owoców. Przedtem oni nabyć niebieski kolor skórki wokół łodygi staje się pomarszczona.

Nie tylko schorzeń wymienionych powyżej, mogą być poddawane zlewozmywak. Choroby i szkodniki, które zakłócają normalnego wzrostu i rozwoju drzew, to nie tylko wirusy i grzyby. Dość często narażony śliwki mszyce (małe śliwki chertopolohovaya, chmiel, itd.), Skala owadów (morwy, czerwony i żółty ustritsevidnaya, akacja Coccidae), roztocza (galusowy śliwki, czerwone jabłko, wspólny spider itd.). Aby pozbyć się tych szkodników na drzewie, można również, podobnie jak w innych zakładach.

Najczęstszymi chorobami i szkodnikami śliwki (niektóre zdjęcia są przedstawione w artykule), i to takich pasożytów śliwki żółciowego locie. Jego larwy zimować w gruncie. Na wiosnę z nich pojawiają się owady, które składają jaja wokół żyły centralnej. Żywią się na górnej części skrzydła. Zostaw ich larw w czerwcu ponownie zakopać w ziemi w tym samym czasie.

Plum wołek jest także powodując poważne szkody dla drzewa. Chrząszczem -brązowy kolor czerwono-miedź połysku overwinter w glebie. Na wiosnę żeruje na młodych jajnika, a zakażone owoce spadają. Wszystkie nadzwyczajne niezbędne do zbierania i zniszczyć (np spalić).

Powszechnie znane i pasożyty, takie jak sawfly która zimy w glebie, ponieważ larwy śliwkowym. Owady dorosłe pojawiają się przed kwitnieniem śliwka, kobiety leżały kwiaty w filiżance jaj, larw później pojawił się wniknąć w jajniku, jedzenie w tym samym nasion.

Zwalczanie szkodników usunięcia starej kory i spryskać rośliny kilka razy (zwykle 4-5). Powinno również być zbierane i usuwane nadzwyczajnych. Można użyć środka walki w zimie rozpylanie środków ochrony roślin.