238 Shares 3586 views

Uniwersalne środki do czyszczenia i czyszczenie: opis, skład gatunkowy i opinie

Utrzymanie czystości w domu – ciężko pracować! Na szczęście, witryny sklepowe pełne są wszelkiego rodzaju „pomocników”. Detergenty są niezbędne do czyszczenia domu. Bez tych fiolkach jest teraz nie może wykonywać żadnej jeden gospodyni, kuchnię i łazienkę wypełnioną różnymi słoików i spraye. To prawdziwy cud – Nałożyć żel lub proszek na zabrudzoną powierzchnię, odczekać kilka minut i zmyć wodą!

Ale nie wszystkie detergenty działają bezbłędnie. Mamy do nacierania, potu, aby zepsuć manicure i nabyć jeszcze wiele problemów. Dokonać wyboru bardzo trudne, więc gospodarze spróbować wszystko sam. Zanurz się w głowę z problemem …

turystyka

Producenci i naukowcy uproszczenie pracy gospodyń domowych drobiazgów. Nie tak dawno temu były narzędzia, które mogą poradzić sobie z wszelkiego rodzaju zabrudzeń na wszystkich powierzchniach. Bardzo podobny do pewnego magicznego eliksiru! Trudno uwierzyć, że jest możliwe, aby umyć i rdzę i sadzy i brudu i kamieniowi żel z jednej butelki.

Uniwersalny Cleanser pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Odkręcić korek i można umyć wszystko, bez przerywania pomocą zastąpienia. Ale wiele kobiet twierdzi, że produkt nie lubią. Nic nie myje jakościowo, ponieważ jego działanie nie jest skierowane do niczego konkretnego. Z takim samym powodzeniem można szorować wszystkie detergentu lub mydła. Opinie rozchodzą kupujących w tej sprawie. Niektórzy twierdzą, że oznacza to czyszczenie wszystkich, bez wyjątku, bardzo wygodny i ekonomiczny!

konsystencja

Pierwsze w dziale chemii gospodarstwa domowego w sklepie, to lepiej mieć dużo wolnego czasu. Oczy biegać, każdy producent obiecuje doskonałą czystość, bez zbędnych ruchów, gwarantuje przyjemny aromat i bezpieczeństwo. Jak więc wybrać to, co jest dla Ciebie? Uniwersalne środki czyszczące mogą być ciecz, proszek, żel. Rozważmy najbardziej uderzających przykładów:

  • Pianki i płynne detergenty są bardzo wygodne w użyciu. Z końcówką może być stosowana na każdym podłożu, a nie w celu ustalenia około kałuże i smug. Aerozole skierowane do usuwania miękkich zarastania, RAID i tłuszczu. Oni nie mogą poradzić sobie ze starymi plamami. Liderem w tej liście Cillit Bang, stoi dobrze, ale efekt jest widoczny natychmiast. Gospodyni i Glorix zauważyć jak najlepszych środków czyszczących wszystko. On radzi sobie z tłuszczem na płycie fundamentowej, ścian w minutach. Może być stosowany w łazience, kafelki i płytki błyszczą jak nowe.
  • Jeśli trzeba pracować ze starymi plamy, tłuszcz, należy skontaktować się z klasyczną suche chemikalia. Są one przeznaczone do czyszczenia twardych powierzchni, doskonale radzą sobie z wszelkimi plamami. Że „Pemolyuks”, które Comet – Skuteczny środek czyszczący w proszku. Skład tych proszków jest zupełnie bezpieczny, główny składnik – ściernego.
  • Kremy i żele do czyszczenia powierzchni – to tworzenie znakomity. Mogą być stosowane w małych ilościach, aby postawić kropkę, jedno opakowanie wystarcza na długi czas. Cif, Domestos mieć pozytywne recenzje i silny skład. Usuń zasadzie miękkiej sadzy, dymu, tłuszczu.

kwas

Kwaśne środki do czyszczenia łazienki – prawdziwy unikat. czynne kwasy konkurują ze złóż mineralnych, powłoczki z soli, rdzy. Jednak aby wykorzystać je często nie kwas może korodować, zniszczyć cement. Korzystać z tego rodzaju pieniądze tylko raz w miesiącu, w wiosenne porządki. Srednekislotnye środki do prania połączone zanieczyszczeń. Płytka i ceramiki można pocierać je prawie codziennie – nic się nie stanie, ale ze słabszymi powierzchniach, bądź ostrożny.

alkalia

Środki zasadowe, w przeciwieństwie do kwasu towarzysz, są całkowicie bezużyteczne na osady mineralne. Ale do usuwania oleju i tłuszczu plamy – jest dziełem alkalicznych! Uniwersalne środki czyszczące zazwyczaj zawiera środek powierzchniowo czynny, składnik antykorozyjne zatem przemyć za pomocą dowolnej powierzchni pomocnika można bez trudności. Nie trzeba się pocić i otarcia przez długi czas. Ponieważ tłuszcz jest trudniej poradzić sobie chemię sredneschelochnaya, jest mniej inwazyjne i niebezpieczne dla skóry niż silnie zasadowych. Z najnowszych narzędzi do pracy z rękawiczek i maski ze szczególną ostrożnością. Lepiej nie używać ani przechowywać środków w domu.

złoty środek

Są neutralne środki czyszczące. Recenzje nimi sprzeczne. Wiele gospodyń domowych twierdzą, że korzystanie z nich nie jest wyjątkiem do mycia podłogi! Płytka nazębna, kamień tłuszcz pozostaje w miejscu po czyszczeniu takich żele i proszki. Nie dają żadnej blask lub czystości. Gospodarstwo jest prawie bezużyteczny. Ale są też pozytywne opinie! Najważniejsze jest to obojętne fundusze są bezpieczne. Nie pozostawiają oparzenia chemiczne, reakcje alergiczne, nie ma skutków ubocznych. Ponieważ są one składają się z mieszanki środków powierzchniowo czynnych, które nie są szkodliwe dla ludzkiego ciała.

SAS

Każdy środek czyszczący detergentowa zawiera środek powierzchniowo czynny. Każdy z jego gatunku pracować na własnym scenariuszu. Podzielić surfaktant na kilka kategorii:

  • Anionowy: ich rola – nawilżające i środki czyszczące, emulgatory.
  • Kationowe – to sole kwasów i czwartorzędowych zasad. Daj działanie bakteriobójcze, nie mają właściwości detergentów. To tylko dobry środek dezynfekujący.
  • niejonowe związki nie ulegają dysocjacji w roztworze wodnym. Stosowany samodzielnie lub z anionowych odpowiedników. Substancja należy rozpuścić w ośrodku rozpraszającym, a dostać się do pracy.

czystej bieli

Łazienka – wylęgarnią zarazków i bakterii. Lubią wilgotne środowisko i zabawy, aby żyć na hydraulika, baterie, półki i podłogi. Środki do czyszczenia łazienki gospodyni wybrał bardzo starannie. Nic dziwnego, że mówią: „WC – osoba w domu” W tym pokoju, wszystko musi błyszczeć i być w czystej bieli. Wszechstronne i sprawdzone środki „Biało-żel” radzi sobie z zadaniami w łazience. Zapach chloru jest przenoszona nic nie robić, więc nie oznacza to w pierwszej linii ratingu.

Jasny butelka firmy „Sanfor” oznaczony również gospodyń domowych i ekspertów jako najlepszy czyszczenia. Silne kwasy w kompozycji skutecznej wobec rdzy, patyny i powrotnego hydraulicznego do poprzedniego jasności i świeżości. Najbardziej pozytywną rzeczą jest to, że ruszt nie potrzebuje niczego. Mówiąc wprost oznacza trochę piany i dziesięć minut później obficie spłukać wodą!

Środki do czyszczenia łazienki linii Comet i Amway – najlepszy asystentów do kobiet! Jako część z najsilniejszych środków powierzchniowo czynnych, które w ciągu kilku sekund zniszczenia wszelkich zanieczyszczeń, w tym przewlekłe. Rękawiczki – warunek podczas czyszczenia z tych narzędzi! Produkty usuwające klienta z półek producentów, ponieważ czystość w domu – klucz do zdrowia rodziny.

ludowy

Ludzie czynili doskonałą pracę bez słoików i butelek z napisem „Cleaners”. Traktowane z prowizorycznych metod i własnych. Skuteczna walka dziadków mikrobami, smarów, brudu za pomocą sody, nadtlenek amoniaku i innych składników. Jeśli wymieszać je w odpowiednich proporcjach, i wysiłki zmierzające do powierzchni, przestać patrzeć na wydziale chemii gospodarczej.

sok z cytryny – bardzo mocny materiał. Mogą umyć i wc oraz wanną i umywalką. sok z cytryny zmieszany z wodą 1: 1 i dodać łyżeczkę sody oczyszczonej. Tę mieszaninę traktuje się zanieczyszczoną powierzchnię i pozostawić na dziesięć minut. Po zmyć blaszki, może być oślepiony blaskiem i czystością!

Plasterek cytryny okresowo czyścić obręcz muszli klozetowej. Bakterie nie gromadzą się na tym etapie, powietrze jest usuwane. używać octu do skutecznej dezynfekcji. Ponadto, ocet i wodę roztwór myje płytki i szkło.

cud Powder

Przez wiele lat, soda jest najbardziej wszechstronny i niedrogi detergentu. Zastawa stołowa, wyroby sanitarne, płytki, podłogi – wszystko podlega niego. Wiele osób Odkurzacze biorąc za podstawę sody. Jeśli wymieszać suche gorczycy trzy części, jedną część sodę i kilka kropel cytryny – dostaniesz wielką panaceum do mycia naczyń, naczynia, podłogi i wszelkich tłustych powierzchni. Ten szybki sposób szybko doprowadzić uruchamiając kuchnię w porządku. Wszystko świecić czystości i świeżości.

Jeśli pilna potrzeba ożywienia toaletę, wlać wodę sodową w pół paczki i powoli wlać ocet. Będzie piankę podczas tej reakcji kopalin, rdzy i zanieczyszczenia zniknie. Toaleta będzie wyglądać godzinę temu stojąc na sklepowej!

Utrzymać dom w czystości może być niezależnie i przy minimalnych kosztach. Najważniejsze – nie leń się!