790 Shares 4166 views

Te różne kawałki NMP

Eduard Uspienski Nikołajewicz – jeden z najpopularniejszych pisarzy dziecięcych w przestrzeni poradzieckiej. Więcej niż jedno pokolenie dzieci wzrosła o czytanie książek napisanych przez niego.


Dzieci i młodzież NMP

Przyszły pisarz urodził się w 1937 roku w małej miejscowości Egorievsk, który znajduje się w rejonie Moskwy. Jego rodzice byli dobrze wykształceni ludzie, którzy mają wykształcenie inżynierskie. Edward – nie jest jedynym dzieckiem w rodzinie, chłopiec miał starszego brata, Igor, a później urodziła Yuri. Po wybuchu wojny młody Edward z matką i braćmi ewakuowano. Aż do 1944 roku rodzina mieszkała na Uralu.

W Moskwie, przyszły pisarz udał się do szkoły, ale nie uczyć się bardzo dobrze. Dopiero w siódmej klasie, zaczął robić postępy w nauce, to najlepiej w matematyce. Dużą rolę w hobby Edward czytania ojczyma grał Nikolay Stepanovich Pronsky miał ogromną bibliotekę, cenne książki i zakazała wymieniać je na jedzenie.

Pierwsze eksperymenty w prozodii odnosi się do czasu kiedy młody Założenie było w dziewiątej klasie. W chwili pisania było modne moda. Poetyckie dzieła Wniebowzięcia zostały opublikowane w prasie literackiej i usłyszał z radia. Dużą rolę w tworzeniu Wniebowzięcia jako pisarz książek dla dzieci odgrywało doświadczenie w obozach jako pionier.

Założenie dorosłych

Jako student Instytutu Lotnictwa w Moskwie, Eduard Uspienski nadal angażować się w działalność literackich. Po ukończeniu w 1961 roku, uniwersytet, poszedł do pracy w fabryce w ich specjalności. Wraz z G. Gorin, A. i F. Arkanov Kamov pisarza udział w tworzeniu książki „Cztery pod jednym tytułowej”, który szybko stał się popularny. Z tego powodu Eduard Uspienski i Felix Kamov zorganizowany studenckiego teatru „TV”. Był to ogromny sukces.

Później pisarz dokonał założyciel transmisji „Dobranoc, dzieci”, „ABVGDeyka”, „Baby Monitor”, „W naszym porcie statki przyszedł”. Podczas swojej kariery artystycznej, został odznaczony Orderem „dla usług w stopniu Ojczyzna» IV.

Eduard Uspienski był trzykrotnie żonaty. Z pierwszego małżeństwa ma córkę Tatianę, drugi brat – córki Irina i Swietłany. Trzecie małżeństwo z Eleanor Filin rozpadł się w 2011 roku, dzieci pary nie były.

twórczości pisarza

1965 ukazał się zbiór wierszy Eduard Uspienski „wszystko w porządku”, który natychmiast otrzymał czytelników rozpoznawania. Jednak najsłynniejsze dzieła NMP – książki dla widowni dziecięcej. Krokodyl Gena i Cheburashka, wujka Fiodora, Matroskin i Sharik, listonosz Pechkin – prawie dziecko, które nie zna tych znaków. To dzięki Wniebowzięcie urodziła dzieci serialu animowanego „Fixiki”, które są tak lubi współczesnych młodych widzów. Jest on oparty na historii Wniebowzięcia „gwarancja”, mężczyzn urodzonych w 1974 roku.

Dzieci pisarz Wniebowzięcie

Cheburashka – jedna z najbardziej znanych postaci stworzonych przez tego autora. Wraz ze swymi przyjaciółmi – krokodyla Gena, lalki Galey, Losers Dima, student Marusia – otworzył Domu Przyjaźni. To wydarzenie stało się podstawą do historii „ Krokodyl Gena i jego przyjaciół”. Ten utwór został napisany w formie prozy, zanim Wniebowzięcie pisał teksty poetyckie. Bohaterowie pisarz tak spodobał się publiczności, że z powodu jego pióro przyszedł kilka opowiadań, powieści i dramatów, gdzie przyjaciele czekali na nowe przygody.

W 2012 roku rosyjskie Ministerstwo Edukacji i Nauki, w tym pierwszej opowieści o przygodach Cheburashka i Krokodyl Gena na liście stu książek zalecanych studentom w średnim wieku do samodzielnego czytania.

Cykl opowieści o wujka Fiodora

Przez wiele lat to ogromny sukces wśród czytelników cieszyć prace Wniebowzięcia chłopca o imieniu wuja Fedor i jego przyjaciół – zwierząt: kota przydomek Matroskin i PSE na kuli stadninie. Pierwsza historia w tej serii została wydana w 1974 roku. W sumie siedem książek stał się cykl. Założenia Opowieści były tak popularne, że stanowiły podstawę filmów animowanych. W okresie od 1975 do 2011 roku na ekranach telewizyjnych dostał pięć bajki, które opowiadają o przygodach sprytnego chłopca Wujek Fiodora i jego rozmowy przyjaciół – zwierząt.

Ostatnim był animowany „Wiosna w Maślanka”. Matroskin i Sharik otrzymać list od wujka Fiodora, w którym chłopiec zgłoszoną że przyjdzie wkrótce. Nastąpi jego rodziców. Jednak stary dom jest zbyt mały, aby pomieścić wszystkich gości. A potem wuj Fedor zwraca się o pomoc do firmy budowlanej, która szybko zbudowany nowoczesny dom.

Publiczność przywitała kreskówki niejednoznaczne. Widzowie krytykowane polotu, który bardzo różni się od oryginału. Historia i ukryta reklama „Mayl.ru” spowodował również wiele niezadowolenia.

Przygoda wiary i Anfisa

Prace Wniebowzięcia dziewczynki wiara, jej rodzice i dom małpa Anfisa mają także mnóstwo fanów. Autor opisuje życie tej niezwykłej rodziny w formie zabawy i rozrywki. Czytelnicy chętnie śledzić przygody dziewczynki i małpę w przedszkolu, szkole i kliniki. W swoich bohaterów Wniebowzięcie wyjaśnia młodych czytelników, co zrobić, jeśli się zgubisz.

Uspenskiy Eduard Nikołajewicz – człowiek, który zna wszystkich mieszkańców naszego kraju. On wniósł znaczący wkład w rozwój literatury narodowej dzieci. Opowieści Wniebowzięcia można znaleźć w każdym domu, uczą dzieci przyjaźń i opieka nad zwierzętami.