571 Shares 5551 views

Był to pierwszy satelita na orbicie Ziemi

Wcześnie rano jesienią w 1957 roku, a dokładniej w dniu 3 października, w kosmodromu Bajkonur rakiety pierwszy na świecie satelita sztuczny Ziemia ostrożnie umieszcza się w pozycji pionowej. Podejście do logicznego wyniku dużo pracy przez wiele grup na terenie Związku Radzieckiego. Jeszcze czterdzieści godzin kontroli, mocowań i podniecenia, ale pojawienie się statku kosmicznego jest już wpojone pewne zaufanie do sukcesu tak trudnej sprawie. To było piękne. Pogoda była mroźna, a cała rakieta, napędzając z wagonu, stojąca w pobliżu, pokryte szronem, połyskujące jak diamentowego pyłu.

PS-1 pierwszy radziecki satelita, i to już w dziobie statku był mały (o wadze poniżej 84 kg), kuliste, jego średnica wynosiła 580 mm. Wewnątrz, w atmosferze azotu, suszone, jest to urządzenie elektroniczne, które według standardów dzisiejszych osiągnięć może wydawać się zbyt proste. Ale nie wyciągać pochopnych wniosków – na bazie elementu rurowego i dość skomplikowany algorytm został zrealizowany przy użyciu mechanicznych urządzeń automatycznych. Gdy Pierwszy satelita został wydzielony z nośnikiem, okazało się z czterech anten stykowe zapewniające stabilny przepływ sygnału radiowego we wszystkich kierunkach. Zorientować położenie urządzenia w przestrzeni, wtedy było miarą wcześniaków i directionless emiterów rozwiązać problem ostrzeżenia usług naziemnych do systemu i położenie na orbicie.

Broadcast były na przemian dwa nadajnik-watowy, po demodulacji to był sygnał dźwiękowy w formie „kreską”, aw przypadku, gdy praca niektóre węzły stał nienormalny „beep” często brzmiały. Przyjęty przez radioamatorów nazywamy miał zeznać, że pierwszy satelita naprawdę kręci się na orbicie.

Sprzęt potrzebny do wykonania tych ścisłych Tryb mperaturnogo i wspiera osadzony grzejniki wentylatora.

Pierwszy satelita na orbicie pojazd R-7, w czasie, gdy ostatni, który miał tajny kod „obiekt 8K71PS”. Dopiero piąta uruchomienie pocisk, stworzony w KB, prowadzony przez SP Korolow. Głównym jego celem i oryginalna – dostarczanie broni jądrowej, celem – kontynent amerykański. Ale to groźny technika i znalazł pokojowego wykorzystania – doprowadzenia pierwszego satelity w przestrzeni okołoziemskiej.

Generalny Projektant nie było łatwo przekonać zarządzania potrzeby lotów kosmicznych, a gdy to zawiodło, zestaw bardzo napiętych terminów. Prace różnych ministerstw i departamentów przeprowadzono w tym samym czasie, wiele było wiadomo, a technologia opracowana w miarę ich powstawania i wyzwania. Pierwszy satelita był w stanie ustalić rozkład.

Na 10:28 pm czasu moskiewskiego w dniu 4 października rakieta wzrosła do nieba, a wkrótce TASS ogłosiła wdrożenie wieloletniego snu całej ludzkości – podróż do odległych galaktyk stała się realna możliwość, sprawdzone w praktyce.

Wysoka na głowy mieszkańców planety przyleciał trochę gwiazda, pierwszego satelitę. ZSRR stał się jego ojczyzną, naukowców, inżynierów i robotników – przez jego twórców, a nie było limitu uniesienie wszystkich ludzi, poczuć ich zaangażowanie w osiągnięcie.