721 Shares 3659 views

Tusk słonia: opis i zdjęcie. ciekawostki

Kły słonia – zmienia się, dobrze rozwinięte i stale rośnie zęby – siekacze i kły (w zależności od zwierzęcia należącego do jednej lub drugiej formy).

słoń zęby

Szczęki tych zwierząt lądowych, oprócz wystających kłów cztery kolejne zęby trzonowe (dwie w każdej górnej i dolnej szczęce) składający się z szeregu połączonych ze sobą nawzajem i umożliwiające płatki szkliwa słoni mielenia żywności. W Słoń natomiast Afryki żucia zębów-jak wstążka, – w kształcie rombu.

Zmień trzonowce występuje około sześciu razy w ciągu całego życia słonia, ze nowe zęby starzeją tyłu.

Co do postaci kłów, następnie indyjski (azjatycki) słoń są cienkie (kobiety kły i nieistniejąca). Kły Słonia – grubość i ogromne, a ich długość dochodzi czasami ponad dwa metry.

Co jeszcze różni się od afrykańskiego słonia indyjskiego?

Kły największych dorosłych słoni indyjskich dorastają maksymalnie pięć stóp długości i ważą 20 – 25 kg. Wzrost zwierzęcia może osiągnąć 3 m, a waga – 5 ton.

Elephant Tusk, dorastanie w północnych Indiach – grube i mocno zakrzywione kły i jego krewnych, którzy osiedlili się w południowej Afryce – cienkie i ostre, a bliżej do obszaru na południe, cieńsze i ostrzejsze niż te z wykształceniem.

Indyjskie słonie, w przeciwieństwie do Afryki, żyją tylko w lesie, z preferencją do zaroślach bambusowych zaroślach.

Słonie afrykańskie i osiedlić się w lesie i na sawannie, i są największe ssaki lądowe, o czym świadczy wpis do „Księgi Rekordów Guinnessa”.

Normalna słonia afrykańskiego o masie do 5 ton, a słoń – więcej niż 2, ale mniejszym niż 3 tony. Maksymalna długość afrykańskiej kości słoniowej – 3M.

Najbardziej reprezentatywne dla ogromnej różnorodności słonia został zastrzelony w 1974 roku w Angoli. Ten mężczyzna ważył ponad 12 ton.

niesamowite szczegóły

Słonie nie czuć paniki strach na spotkaniu z myszką – to fikcja. Wiać taka mała zwierzę, a wraz z nim i być wokół kamieniami i innymi ciężkimi przedmiotami, wystarczy, aby oddychać słoni.

Bardzo często w tych gigantów boją się pszczół, rośliny miód. Po zapoznaniu się z gwar zbliżającym się rój pszczół, słonie natychmiast rozpoczął swoje obcasy. Ale zwierzęta te trudno nazwać tchórzliwe istoty. Są bardzo ostrożny i sprytny. Nawiasem mówiąc, słoń doprowadza się na liście najbardziej inteligentnych zwierząt na Ziemi.

Niewiele osób wie, że słoń – właściciel ekskluzywnego słuchu, jak również świetną pamięć i węchu. Słoń jest w stanie zapamiętać symboliczne miejsce dla niego, a także ludzi, którzy są złe (lub dobry) traktuje go. Ale najbardziej zaskakujące jakość słonia – dobry muzycznego ucha, pozwalając mu do zapamiętania, a następnie nauczyć się melodii z trzech nut. Jednak niskie noty jak on znacznie więcej niż wysoki i dźwięczny.

W przeciwieństwie do reszty świata zwierząt, słoń wydaje się mieć ideę śmierci. Słonie są w stanie zidentyfikować ciała (a nawet kości) ich rodzin. Naukowcy byli zaskoczeni, jak obojętność, z jaką słonie są szczątki innych stworzeń, został zastąpiony przez troskliwy i sympatyczny wobec zwłok krewnych.

Widząc szkielet słonia, zwierzęta te nie mogą przejść: zaczynają czuć intensywnie szczątki bagażniku, zwracając szczególną uwagę na głowie zmarłego. Dokładnie przetestować czaszkę kufry, jakby starając się zidentyfikować przedwcześnie zmarłego przyjaciela, słonie nie rzucać jego martwe ciało na pastwę wychwytywania zwierząt i suche liście zasnąć.

Kiedy jeden z członków stada jest śmiertelnie ranny, zdrowych słoni, jak widząc krewnego w lepszym świecie, są na służbie wokół niego i nie rozproszyć aż do samego końca …

Dlaczego kły słonia?

Przy pomocy tego „instrumentu” słoń wykorzenia drzew i niekiedy chronione przed wrogami, szef wśród nich – mężczyznę. Rozwścieczony słoń z kłów (zdjęcie poniżej), którego długość jest czasami własnego wzrostu, stanowi poważne zagrożenie dla swoich towarzyszy i dla ludzi, ale słonie Wścieklizna – rzadkie zjawisko. kły słonia – jest to raczej kara od natury niż dar. Szczególnie smutny los afrykańskich kłów słoni, które są zawsze wysoko cenione.

Wraz z pojawieniem się na „czarnej” kontynentu białego człowieka z pistoletu Polska przestała być „słoń raj”. Bezwzględnie eksterminacji dobroduszny gigantów dla cennych kłów, kłusownicy europejskie zostawić ich tusze na pożarcie przez hieny i sępy.

Gdzie jest „cmentarzysko słoni”?

Ciekawostka: nikt nigdy nie znaleziono martwego kły słoni afrykańskich. Fakt ten stał się podstawą wielu legend, które nie męczą komponować pomysłowe miejscowej ludności. Istnienie tajemniczych cmentarzach słonia byli gotowi uwierzyć najbardziej znanych przemytników … ale tutaj sprawa wzięła naukowcom przyrody.

Według informacji dostarczonych przez przyrodników z 20. wieku, kły słonia są źródłem minerałów dla jeżozwierze, że wraz z nadejściem pory deszczowej i w ogóle pozbawionych składników mineralnych zawartych w glebie.

Pytanie o zniknięciu długich kłów pozostał otwarty dlatego, że jeżozwierz – zwierząt nocnych.

cechy słoniowa

kieł słonia innego miękkiego tworzywa sztucznego tekstury z kilku pęknięć, ale ze względu na fakt, że transport poza granicami kraju, jak zresztą i przechowywania produktów z kości słoniowej, zakazała zakupu bezużytecznego materiału.

Na zewnątrz, kły słoni, głównie gładkie i jasne, a wewnątrz wydrążonego stożka przypomina wysłodków z pustych przestrzeni wewnętrznych osiągnąć prawie do połowy długości kłów.

W odróżnieniu od podrobionych mamutowej słonia z innego materiału

Specjaliści pracujący z antykami, zauważył, że bardzo często rola kłów słoni usunięty całkiem jakościowego tworzywa sztucznego lub ceramiki podróbki, które wyglądają bardzo podobnie do rzeźbionej kości słoniowej. Niektóre problem dla fałszerzy słonia kły syntetyczne materiały z wiórów kości z wypełniacza, która jest także trudne do odróżnienia od materiału naturalnego.

Do produkcji falsyfikatów w większości przypadków stosowane metody odlewania i ręcznego malowania. Jeśli spojrzeć na dzieło fałszerzy gołym okiem można wykryć linii szwów i znaki od kanałem za pomocą kanałów. Ale główną różnicą jest uważany za nienaturalne gładkość i lekkość produktu nienaturalnych.

Dla kłów słoni często dają inny, bardziej kość jest tańsze, ale nie zawsze powodem jest wysoki koszt materiałów naturalnych. Wystarczy kupowane często, będąc w istocie, sprzedawcy, nie wiem co sprzedać.

Częste są również przypadki, w których dla towarów z kieł słonia wydane rzemiosła z kości ich starożytnego przodka – mamuta. Nawiasem mówiąc, kły są zakazane nie tylko do transportu, ale również w celu przetworzenia.

Na ciekawy eksperyment zdecydował w marcu 2015 roku przez władze tajlandzkie legalizacji posiadania kości słoniowej. Publiczność zaproszono do rejestru nielegalnie przechowywane w swoich kłów domowych słoni i mamutów, tak że kolej przemytnik w praworządnych obywateli.

Jak się okazało, pamiątki z kości słoniowej są zapisane w prawie wszystkich ludzi w kraju. Ci, którzy zdecydowali się zarejestrować swoje skarby, jak obiecał, stan wolny od odpowiedzialności za nielegalne posiadanie przemycanych towarów.

Jak się okazało, graliśmy roli zabytków i zachowane dla potomności w wielu rodzinach wyrobów z kości słoniowej mamuta i kości słoniowej. Teraz właściciele wartości rodzinnych może być spokojny.

Obywatele Thai nie wystąpiła do władz oczekiwać grzywny 200.000 dolarów, lub 3 lat więzienia.

Jaka jest różnica kły słonia

Mammoth Tusks ma żadnych ubytków. Dzięki ciągłej jednolitej strukturze, są miłe dla oka różnych kolorach (z bladokremowej na głębokie odcienie czerni) oraz wymawiane cieniowania.

Przekrój olbrzymich kłów ma zróżnicowany kolor, przypominający przemian ciemne i jasne pierścienie nabijane okrągłe lub promieniowe szczeliny. Biały kieł i krohkaya tekstury – charakterystyka materiału niskiej jakości.

Podstawowe znaki, dzięki którym można stwierdzić, że „słoń kieł” faktycznie należał do mamuta – wzorzec „siatka”, który otwiera z poprzeczną cięcia. Drobnych oczkach koleiny tworzą splot i włókna nerwowe.