881 Shares 1599 views

Rodzaje snowboardów: uniwersalna, freeride, freestyle

Najważniejszym warunkiem wyboru snowboard stoi odpowiednich desek. Obecnie początkujący sportowcy dostępne całe mnóstwo indywidualnych decyzji. Weźmy pod uwagę rodzaje snowboard, który początkowo określić najlepszą opcję.


Krótka historia

Wszystko zaczęło się w 1965 roku, kiedy amerykański wynalazca Sherman Poppen postanowiła połączyć dwa szerokie narty w jednej strukturze, dzięki czemu ten oryginalny prezent dla jego córki. Początkowo, aby utrzymać się na pokładzie nie został dostarczony łączników, a rola elementu sterującego grał zwykły sznur przymocowany do dziobu produktu.

Kilka lat minęło, a wynalazek został wykorzystany do konkursu. W jednym z nich uczęszczał młody entuzjasta Dzheyk Berton. Pomysł jest tak lubić tego faceta, który szybko zorganizował całą firmę do masowej produkcji zaawansowanych snowboard z wiązaniami dla stóp. Jak to często bywa z innowacjami, wynalazek spowodował ogromne zainteresowanie. Mamy zaczęły pojawiać się różne rodzaje desek, co dało znaczący impuls dla tej dyscypliny. W poniższym marki Burton uzyskał status jednego z najbardziej autorytatywny w dziedzinie produkcji snowboardów.

freeride

Jest to chyba najbardziej popularne snowboardów. W obecności desek sportowiec planu jest w stanie poprawić umiejętności jakby jazdy na przygotowanych torach, a podczas opadania na nierównym terenie.

Freeride snowboard dla początkujących, którzy dopiero biorących swoje pierwsze kroki na drodze do sukcesu. Skutecznie je i wszechstronnych zawodników, które starają się zdywersyfikować swój własny styl jazdy użyciu. W ogóle, płyty tego typu są idealnym sposobem na zapoznanie się z dyscypliny sportu i pozwala określić swoje wymagania dla pocisków na przyszłość.

freestyle

To snowboardy dla sportowców, którzy wolą łyżwach w parkach, wykonując skoki skoki, za pomocą innych struktur wsparcia. Te rodzaje desek mają trochę długi, dzięki czemu łatwiej kontrolować. Podczas wykonywania trików dla kierowcy jest bardzo ważna pozycja łatwość w zakrętach. Wysoka elastyczność dla desek freestyle staje się decydującym czynnikiem tutaj.

rzeźba

Snowboardy do rzeźbienia charakteryzują się dużą sztywnością, mają wąski długiej łopatki. Podobna struktura jest ze względu na potrzebę rozwoju wyższych prędkościach.

Łyżwiarstwo na snowboardzie wymaga takiego dobrego reakcji, zużyty sprzęt i dobry zasób doświadczenia. Dlatego zarząd do rzeźbienia zajęcia są zwykle kupowane przez profesjonalnych jeźdźców.

Hazardziści

Uniwersalne deski, lub, jak się je nazywa w profesjonalnym środowisku, all-mountain, połączyć niektóre z cech wszystkich powyższych opcji. Mimo to wybór takich płyt staje się oczywista wada dla sportowców, którzy chcą angażować się w wysoce kierunkową stylu jazdy.

Jeśli trzeba zabezpieczyć snowboard dla dzieci, pierwszeństwo należy dać mu uniwersalny model. Takie rozwiązanie będzie nabyć podstawowe umiejętności i jechać do przyłączenia się do okupacji sportu.

kształt

Kontynuując typów snowboardów, warto zauważyć pewne różnice w zależności od kształtu projektu:

  1. Sztywne płyty kierunkowe mają wąską część tylną i miękkie szeroki nos. Powszechną praktyką w użyciu takich działa wiązania snowboardowe ustawienie bliżej ogona, zwiększając w ten sposób kontrolę płaszcza podczas jazdy świeże nietknięte warstwy śniegu.
  2. Symetryczne płyty różnią się absolutnie identycznych wskaźników sztywności, a tym samym kształcie w dziobowej i części rufowej. Funkcja ta zapewnia dodatkowy komfort podczas wykonywania trików, ponieważ w tym przypadku zawodnik nie musi wybrać główną stopę do przodu.
  3. Płyty hybrydowe działać coś pomiędzy produktami symetrycznych i kierunkowych. Ze względu na przemieszczenie mocowania do części ogonowej stworzenie optymalnych warunków dla nart na śniegu. Przesuwając je do środka snowboardzie sprawia wygodny środek do wykonywania trików.

cena snowboard

Ile to dobra płyta na rynku krajowym? Jeśli mówimy o snowboardzie dla początkujących, cena podobnych modeli zaczynają się od około 6000 rubli. Jednakże takie płyty nadają się tylko na stokach przygotowanych torach.

Gdy powłoka jest wymagana do agresywnej jazdy na łyżwach, wysadzanie sztuczek, należy wybrać profesjonalną snowboardzie. Cena dla produktów technicznych, jak najszybciej i manewrowania tocznych waha się od 25 000 do 35 000 rubli.

Porady dla Wybór

Istnieje kilka punktów, które są kluczowe w komisji konkursowej:

  1. Jeśli potrzebujesz powłokę dla początkujących lub żeńskiej snowboardzie, lepiej dać pierwszeństwo do modeli klasy podstawowej. Wysoce wyspecjalizowane deska, zaprojektowany dla konkretnego stylu jazdy, będzie kolidować tylko nabyć podstawowe umiejętności jazdy konnej.
  2. Początkujących, którzy są zorientowane w pewnym kierunku, początkowo to lepiej zwrócić uwagę na uniwersalnych desek. Pozwoli to uniknąć zakupu drogich modeli i określić preferencje.
  3. Produkcja poszczególnych producentów różnią się różne poziomy sztywności. Określenie optymalnego parametru lepiej na własną rękę, opierając się na prywatnej wygody.
  4. Dzisiaj sprzedaży jest oddzielny typ wystarczającej deski o podobnych cechach. Dlatego wybór snowboard (żeński lub męski), nie zapomnij o projekcie. Po tym wszystkim, produkt musi nie tylko posiadać niezbędne cechy, ale również jak sportowiec.

Konkludując

Jak widać, wybrać snowboard czy tego rodzaju powinien mądrze. W takim trudnym zadaniem powinno być prowadzone przez jedną prostą prawdę: zakup drogiego modelu nie zrobiła dobrego jeźdźca. Sukces tutaj zależy przede wszystkim pracowitości i wytrwałości w trakcie treningu.