291 Shares 7185 views

Uczenie geografii i wirtualne światy: Gdzie jest Haga?

Na wybrzeżu Morza Północnego lub niemieckim rozciąga holenderskim mieście The Hague. Wielkość tego jest drugim po Rotterdamie i Amsterdamie. Paradoks polega na tym, że rząd znajduje się w Hadze, nie w Amsterdamie, stolicy kraju. W Holandii, gdzie Haga, miejscowi mówią po holendersku, choć na ulicach można usłyszeć francuski, turecki, angielski, a nawet arabski.


historia

Pierwsza pisemna wzmianka o Hadze dnia XIII wieku. Wtedy była to wieś Hage. Dopiero na początku XIX wieku. wieś stała się miastem Hage Haga. „Teren ogrodzony”, „ogrodzenie” lub „las hrabiego” – tak z tłumaczeniem holenderskiej nazwy miasta. Holandia, gdzie Haga słynie z wąskich domów i krętymi uliczkami. Haga zostało zniszczone i wielokrotnie przebudowywany. Jest to najbardziej niezwykłe miasto w Holandii, ponieważ to nie jest stary. Tutaj widać mury miejskie, bulwary i kanały – miasto blichtru i przepychu.

Geografia i klimat

Haga jest stolicą prowincji Holandia Południowa. W zachodniej części Holandii, gdzie Haga jest znany ze swojego klimatu umiarkowanego morskiego.

Piaszczysta plaża ciągnie się 3 kilometry na miasto. Chociaż morze jest nazywany Północnej, ale od czerwca do września, woda nagrzewa się do 20 stopni. Zimy w ciepłym Haga, średnie temperatury + 5 ° C, Październik – deszczowych miesięcy. W obszarach miasta (jest ich 8) nie przeprowadzenia wyborów, a oni nie mają żadnej funkcji politycznej.

Muzeum „Gevangenport”

W mieście pokoju i humanizmu, można odwiedzić niezwykłe muzeum. Haga, gdzie to przyciąganie może zaszokować. Muzeum „Gevangenport” – byłego więzienia, a teraz – muzeum tortur. Minęło siedem wieków do średniowiecznego więzienia z ich wyrafinowane izby tortur staje się historią.

Jest to najgorszy wystawa na świecie. W lochu XIII wieku dostał przestępców z całego królestwa. Goście są zachęcani, aby zobaczyć, że instrumenty katów torturowanych heretyków. I kaci w średniowieczu miał bardzo niezwykłą wyobraźnię. Tutaj znajdziesz narzędzia do rozciągania ciała, w podziale na kole przestępców i strasznym „Iron Maiden”. Miłośnicy sportów ekstremalnych mogą doświadczyć cechy tortur. W „Gevangenporte” dwóch piętrach, a między pracownikami specjalnie niezwykle cienki głos ścinanie jęki i krzyki słychać było dobrze w całym więzieniu. Funkcja ta pozwala architektoniczny złamać morale każdego. Holenderski muzeum więzienie jest bardzo popularny wśród turystów.

ciało

Haga, gdzie Muzeum ludzkiego ciała, będą cię zaskoczyć. Architektura „Korpus” jest uderzające: ludzką rzeźbę 35 metrów wysokości, nie można nie zauważyć. Wycieczki są dostępne w 8 językach co godzinę, a punktem wyjścia jest ogromny gigant kolano. W muzeum wzrosła kilkakrotnie ludzkich narządów. Tutaj można zobaczyć wewnątrz serca, dotykać zakrętu w mózgu, oczu i uszu zbadać szczegółowo. Restauracje w „ciele” znajdują się na 4. i 7. piętrze. W muzeum można kupić pamiątki twórczych, odtwarzać interaktywne gry, jak również testy przejdzie.

Pałac Pokoju Vredespaleis

Hagi, gdzie sąd organizacji ONZ, jest znany poza granicami kraju poprzez Pałacu Pokoju. Został on wzniesiony na początku XX wieku przez architekta Francji L. Cordonnier. Vredespaleis wyłożone cegłą ceramiczną, zbudowany jest z granitu i kwarcu. Architektura pałacu znajdują się pilastry i prześledzić eklektyczny gotyckie, romańskie i bizantyjskie style.

Wielu nie wie, gdzie Haga, ale wszyscy wiemy, wyrażenie „Trybunałem w Hadze”. Jest na Pałac Pokoju Vredespaleis posiedzenia Sądu Arbitrażowego i Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Budynek został zbudowany dzięki patronatem rosyjskiego cara Mikołaja II i biznesmena ze Stanów Zjednoczonych, E. Kernegi. Pałac Pokoju – perła serce świata prawa.

Madurodam

Jeśli po przeczytaniu „Guliwer” śniłeś wizyty w Lilliput Z Madurodam – miasto swoich marzeń. . W Lilliput J. Swifta było mniej niż 12 razy, aw Madurodam – na 25. Na tym etapie zbierane wszystkich znanych budynków i pałaców w Holandii, a także na lotnisko. Miasto sadzone około 5000 drzew. Są w parku są prawdziwe, tylko karzeł. Madurodam – prawdziwe miasto. Wszystko to musi przejść (pociągi, samoloty, młyny) – ruchy. Niektóre modele dzieje od lat. Miasto zostało zaprojektowane przez architekta Jana Baum.

Aby poczuć się jak Guliwer, turyści przyjeżdżają do Holandii, gdzie Hadze. Który kraj nie jest w Holandii udało nam się zbudować mały „żywym” miasto. Wśród uczniów klas podstawowych są wybory burmistrza mini-miasto. W Madurodam każdy dorosły poczuje się jak dziecko, a dziecko, jak w bajce ożywają. Kompleks ma już 65 lat, ale nie przestaje być zaktualizowane i poprawione. Głowa tego małego miasteczka niegdyś królowa Beatrix z Holandii (nie było i 16 lat).

Perfect World (PV)

Dokończyć artykuł na non-turystycznym noty. Holland Capital jest dobrze znany graczom. Perfect World – gra na przeglądarkę, która zdobyła 30 mln fanów wirtualnych rzeczywistości. Jednym z trudnych zadań w grze – znaleźć i zabić potwora, którego nazwa jest Haga. Gdzie jest Haga w PV? Jest to ogromna ośmiornica, która mieszka w podwodnej jaskini w południowo-wschodniej części wyspy rozbitych marzeń. Oczywiście, to nie nazywa się na cześć stolicy Holandii, a to tylko zbieg okoliczności. Ale kiedy następny spełniają zapalonym graczem, zaskoczyło go, że Haga – to przede wszystkim miasto o międzynarodowym znaczeniu, a dopiero potem zły potwór „Perfect World”.