710 Shares 8507 views

N.V. Gogol. "Taras Bulba". Cechy porównawcze Ostapa Andre

Bohaterska walka narodu ukraińskiego zniewolonych podziwiać dzisiaj. Dowiadujemy się o tym od wielu myśli, pieśni kozackie, badań historycznych i dzieł literackich. Jeden z najlepszych prozy w chwale patriotyzm i poświęcenie jest „Taras Bulba” N. V. Gogolya. Porównawcze cechy Ostap Andriy, główni bohaterowie tej książki, będziemy dostarczać w tym artykule.

Akcja opowieści

„Taras Bulba” – fantastyczna historia i bohaterowie jej fikcyjne. Chociaż fabuła została zapożyczona od życia Gogola. Ostap i Andrij – bracia, którzy wspólne wojnę, ale mieli swoje prototypy. Z pisarzem studiował Gregory Iljicz Mikluho, krewny w Yemelyan. Miał dwóch braci, z których jeden zdradzili ojczyznę, zakochał się z polka, a drugi zginął próbując doprowadzić ojca zdrajcę. Ponadto, można uznać za prototyp ataman Taras i Ivana Gontu, który, według legendy, zabił dwóch synów polskiej dziewczyny żony. Ale historia jest fikcyjna, jak Ivan żonaty był rosyjski.

W powieści Taras Bulba Postan ojca, który kocha swoje dzieci jednakowo, ale cła do ojczyzny dla niego przede wszystkim. Można współczuć tylko z rodzicem, który widzi swojego potomka zdradza wszystko dla których walczył, coś, za co później spalono na stosie. Przeżywszy swoje dzieci, umiera również, ale bez strachu i bez żalu.

Junior Andria

Zanim podamy charakterystykę porównawczą Ostap Andriy, należy poinformować nas o każdej postaci osobno. Andrew był najmłodszy syn Tarasa, on dwadzieścia parę lat, jest wysoki i silny. Jednak stary Kozak widzi, że jego syn był zakłopotany, jako dziecko, nazywając go „mazunchikom”. Tęskni do walki z Tatarami, porywczy, emocjonalny, wrażliwy. Studiował z przyjemności, był chytry i pomysłowy. I wciąż miałem delikatny, przystojną twarz i spragniona miłości.

Nie jest konieczne, aby powiedzieć, że jest bez cienia wątpliwości do boku Rzeczypospolitej. Był dręczony, zastanawiając się, co wybrać: kobietę, którą kocha, kto odwzajemniona, ale muszą zrezygnować z przeszłości, czy ojczyzny, do Sich, brata i ojca. W końcu, młodzieży i pasja miały swoje żniwo, Andre dał upust swoich uczuć.

Starszy Ostap

Ostap został radykalnie przeciwny brata już w seminarium. Miał również potężne ciało, niezwykłą siłę fizyczną i zdrowe osoby. Ale miał silny charakter, jest on prosty, uważny, spostrzegawczy, inteligentny, flegmatyczny, uparty, rzetelny. Nie chcą się uczyć, próbowałem kilka razy, aby uciec z seminarium, a dopiero groźba jego ojciec nie mógł zakończyć Sitch zadebiutował instytucji. Ambitny i opanowany, Ostap przede wszystkim docenić poczucie koleżeństwa i nie wyobrażam sobie życia bez kozackich wolnych, wojny z najeźdźcami.

Kozacy natychmiast docenione charakter Ostap i przewidywane jego szczęście. Pisarz porównuje najstarszy syn Tarasa z lwem, który jest zdolny do bycia wódz z paleniem. W przyszłości, widzimy, że Ostap uzasadnione zaufanie i towarzyszy, a jego ojciec.

Cechy porównawcze Ostapa Andre

Sich mieszkańcy umiłował synów Bulba niemal natychmiast. Byli młodzi i gorące, chętny do walki, a nie ukrywać się przed niebezpieczeństwem. Jednak charakter ich całkowicie otwarty tylko podczas prób. Jeden z nich stanął dumnie swoje, a drugi zrobił coś nie oczekuje od niego jeden. Jak zachowywał bracia po zdarzeniu, które zmieniły ich życie? Postawa Ostap Andrei pogorszyła się gwałtownie, a sam Tarasa wydał rozkaz pułapkę i wydała syna kulą w czoło.

Ostap starał się uratować, ma zamiar kupić, ale widział tylko okrutną karę najstarszego syna, który odważnie poddawane torturom. Walka z powrotem ból straty, stary Kozak Taras zbiera pieszej i okrutnej zemsty na Polakach. Umiera, on nie myśli o sobie i mówi jego towarzyszy, jak zostać zapisane. Widzimy zatem, że najstarszy syn żył i umarł, jako ojciec – w walce z najeźdźcą. I młodsza spadła wszystkim pięknem obozie wroga.

Zamiast epilogu

Charakterystyka porównawcza Ostap i Andrij pomagają spojrzeć na historię z drugiej strony. Po tym wszystkim, uczucia i przeżycia bohaterów opowieści zostały w życiu. Miłość i zdrada, przyjaźń i lojalność, odrzucenie i tchórzostwo iść obok siebie. Ostap i Andrij – wrogów na własną rękę, ale od woli losu, choć sami byli kowalami swojego życia.

I niech krytycy zarzucali Gogola, że zbyt podziwiali Kozaków, wyolbrzymiania jego usług, odchodząc od rzeczywistych faktów, namalowany obraz brutalnej polskiej szlachty i chciwych Żydów, on naprawdę podziwiał siłę umysłu i ciała Kozaków.

Historia jest bardzo skomplikowana, pełna sprzeczności i filozofii, radości i tragedii. I to jest dosłownie pełen udanych zwrotów, wyrażeń dowcipnych mądrości ludowej. Jest autorką język melodyjny, a poprzez linię do zapoznania się z miłości do ziemi ojczystej. I wszystkie jego dzieła, autor stara się przekazać czytelnikom jego wiara w szczęśliwe jutro, które z pewnością nadejdzie.