573 Shares 1825 views

Dokonywanie magnes w domu

Człowiek najpierw zapoznał się z magnesu w czasach starożytnych. Ale bardzo szybko ten naturalny kamień przestał zaspokajać potrzeby ludzi. To było wtedy, a technologia produkcji magnes został opracowany. Oczywiście, ponieważ dużo czasu minęło. Technologia zmieniła się znacząco, a teraz jest to możliwe do uzyskania magnes w domu. Nie trzeba mieć specjalnych umiejętności i wiedzy. To wystarczy, aby mieć pod ręką wszystkie niezbędne materiały i narzędzia. Zatem produkcja magnesu jest następujący.


Miękkie materiały magnetyczne

Wszystkie materiały zdolne do magnesowania mogą być podzielone na magnetyczne miękkie i twarde magnetyczne. Pomiędzy nimi istnieje znacząca różnica. Zatem, materiały magnetyczne właściwości magnetyczne pozostają długo.

Można zrobić eksperyment: spędzić trochę czasu na silnym klinów magnes żelaza. W rezultacie materiał będzie właściwość przyciągania innych metalowych przedmiotów. Jednak producenci magnesu, stale mając tych umiejętności, w tym przypadku jest to niemożliwe.

materiały magnetyczne

Takie materiały są otrzymywane przez magnesowanie kawałki żelaza w zwykły sposób. W tym przypadku właściwości utrzymują się znacznie dłużej. Jednak one całkowicie zniknąć, gdy obiekt uderza w twardą powierzchnię wystarczy. Ponadto własności magnetyczne są niszczone, gdy materiał, który ma być ogrzewany w 60 °.

Co jest potrzebne

Produkcja magnesów z własnymi rękami nie zajmie dużo czasu i nie wymaga kosztów specjalnych. Wymaga to:

  • śrubokręta;
  • naoliwiony papier;
  • bezpiecznik;
  • przełączyć;
  • miedzi;
  • najsilniejszym magnesem trwałym.

jedną z metod

Sposób ten jest uważany za najłatwiejszy. Wystarczy, aby pomieścić w jednym kierunku magnesowania zastrzeżeniem ciągłych silny magnes kilka razy. To wszystko. Jednak należy zauważyć, że magnesy wytwarzane tą metodą, należy pola magnetycznego na długo i bardzo szybko tracą swoje właściwości. Takie produkty nadają się tylko do prostego manipulowania. Na przykład, taki magnes może pomóc usunąć gruz z gniazda wyciągnąć igłę lub śruby, ale nie więcej. Dlatego metoda ta nie powinna być traktowana poważnie.

Sposób drugi

Produkcja magnesów trwałych mogą być wykonane w inny sposób. To wymaga baterii. Może być stosowany do namagnesowania dowolny odpowiedni materiał do tego celu. Odbywa się to dość łatwe i nie wymaga specjalnych narzędzi. Kawałek metalu przypisane do właściwości magnetyczne magnesu.

Spójrzmy na przykład za pomocą śrubokręta. Aby uruchomić urządzenie należy zapakować izolator i potem nawinięte około 300 zwojów drutu. Lepiej jest używać jednego, który jest używany do produkcji transformatorów. Następnie, drut powinien być podłączony do akumulatora lub baterii, korzystnie 5-12 volt. W wyniku takiej manipulacji, pola elektromagnetyczne namagnesowania śrubokręta.

metoda trzy

Dokonywanie magnes może wydawać się trudne. Ponieważ powyższe metody nie gwarantują, że nieruchomość będzie przechowywany przez dłuższy czas. Silniejszy magnes mogą być tworzone przy użyciu cewkę indukcyjną. Metal puste powinny być małe, ponieważ będzie musiał być umieszczony wewnątrz cewki. Następnie należy wykonać dokładnie w sposób opisany w poprzedniej metodzie. Jedyną różnicą jest to, że zwoje drutu trzeba zrobić dwa razy tyle, czyli 600. Tylko w tym przypadku można uzyskać dobry magnes.

Sposób czwarty

magnes produkcja w tym przypadku polega na wykorzystaniu prądu elektrycznego. Metoda ta jest bardzo niebezpieczne, więc wszystkie zabiegi powinny być wykonane starannie i ostrożnie. Musimy bezpiecznik, bez której nic się nie dzieje. musi on być połączony szeregowo z cewką wzbudnika, który jest usytuowany wewnątrz metalowej obrabianego.

Oczywiście, z włączeniem o podobnej konstrukcji do spalania sieć bezpiecznika. Jednak w tym krótkim okresie czasu pustego metalowego czas ładowania, jak w tym przypadku, dostatecznie silnego pola magnetycznego. Tutaj konieczne jest, aby wziąć pod uwagę jedno: im wyższy prąd, tym silniejszy magnes wyjdzie. Dla uzwojenia cewki należy stosować tylko przewody miedziane.

Konkludując

Produkcja magnesów trwałych w domu – proces jest dość prosty. Jednakże, w przypadku stosowania poszczególnych systemów należy zachować dokładność.

Najmocniejszy stałe magnesy neodymowe rozpatrywane. Produkujemy je w domu, to jest możliwe, ale wymaga to rzadkiego metalu ziem blank – neodym. Ponadto, zastosowanie boru i stop żelaza. Ta forma wstępna jest namagnesowana w polu magnetycznym. Warto wspomnieć, że ten produkt ma wielką moc, i traci tylko 1 procent swoich właściwości przez sto lat.